8000 TL - 9000 TL arası Gaming laptop önerisi

Bıkmadınız ya şu öneriden. Hayret ediyorum gerçekten. Adam taşınabilir bir cihaz istiyor belki. Belki sürekli seyahat halinde. Okula götürmesi gerekecek belki. Hemen ''O paraya çok daha iyi masaüstü toplarsın'' diyorsunuz. Eki Görüntüle 471713

Gerçekten bir ara bende ne zaman yazsam aynı yorumu alıyordum. Biz zaten bilmiyoruz mükemmel bir masaüstü toplayabileceğimizi o paraya. Benim işim gücüm var mesela sürekli şehir dışındayım artık masaüstü hergün söker toplar götürürüm yanlış anlama tabi sadece sana ithafen olan birşey değil söylediğimiz, bu yorumu yapan herkes için. Yani basic bir bilgi zaten bu yapmayın artık şu yorumu.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Seyehat vs durumlarından dolayı laptop düşünüyorum yoksa masa üstü daha iyi ama napalım. Tulpar T5 V19.1.2 alıp +256 GB SSD taktırtıp ilerleyen zamanlarda da monitör alabilirim. Evimde pc masası var zaten. Evdeyken laptopu kasa gibi kullanırım. Peki önereceğiniz monitör ne bu laptop için ?

Eğer ki modeli beğenmezseniz 144Hz 1-4 MS, VA panel içeren bir monitör almanızı öneririm. G-Sync olursa da faydanıza kesinlikle ama fiyat artıyor G-Sync olan modellerde.
Bu biraz pahalı gibi hocam ama en ucuzu buysa el mecbur buna yöneleceğiz

Şu an viewsonic XG240R kullanıyorum. Freesync özelliği var ama alıcağın laptop 1000 serisi ekran kartlarından olacağı için monitörde G-SYNC özelliğini aktif edebiliyorsunuz. Tavsiye ederim ekran güzel ama tabi bütçen olursa İPS ekrana geçmen renklilik açısından daha iyi sonuçlanabilir. Açıkçası latopun (Monster Tulpar T7 V19.3) IPS 144 HZ ekranından sonra monitör ekranı inanılmaz sönük gözüküyor tabi sadece IPS olmasıyla da ilgili olmayabilir ama hayal kırıklığı yaşadığım tek nokta bu ekranda oda laptop ekranıyla karşılaştırdığımdan dolayı diye düşünüyorum yoksa eski monitörüme göre inanılmaz güzel görüntüsü mevcut. Benim 1200-1500 arası bütçem vardı bu sürede black fridayden dolayı 1190 liraya aldım. Uyguna geldi fiyat performans olarak gayet güzel panelide çok hoş kurulumu basit ayar sekmeleri anlaşılır.

9000 TL laptopa gömmek akıl karı değil, mini-ITX bir sistem toplayın onuda taşıyabilirsiniz. İlla laptop almak istiyorsanız, daha düşük bütçeli bir şey alın, zaten seyahat yüzünden ne kadar oynamaya vaktiniz kalacak ki?

9000 TL laptopa gömmek akıl karı değil, mini-ITX bir sistem toplayın onuda taşıyabilirsiniz. İlla laptop almak istiyorsanız, daha düşük bütçeli bir şey alın, zaten seyahat yüzünden ne kadar oynamaya vaktiniz kalacak ki?

Cidden yorumsuz kalmak istiyorum ama dayanamıyorum, herkesi kendi koşullarınızla düşünmeyin ben işimden dolayı yeri geliyor 2 gün yeri geliyor 1 hafta şehir dışında kalıyorum mesela otelde her akşamım boş ciddi oranda vakit kalıyor. Veya en kötü arkadaş grubum var toplanıp oyun oynuyoruz hiç birşey olmasa. Yani konu başlığı 9000 TL ile ne almalıyım olsa yorumlayın adam yazmış 9000 TL' ye laptop neyini uzatıyorsunuz daha. Ayrıca İTX alıp yanında monitör, klavye vesayre yüklenicek ayrı bir bavul olacak, onun soğutma derdiyle uğraşıcak yani elle tutulur şu konuda en ufak mantığı olsa gerçekten birşey demicem ama hiç bir yerden yakalanmıyor. Lütfen insanların bilmediğiniz durumları hakkında gereksiz yorumlarla doldurmayın. Kesinlikle kişisel olarak anlama sadece konu başlıklarını okumadan yorum yapılması ben dahil konuyu açanla birlikte o konuyla ilgilenen insanların canını sıkıyor.

Cidden yorumsuz kalmak istiyorum ama dayanamıyorum, herkesi kendi koşullarınızla düşünmeyin ben işimden dolayı yeri geliyor 2 gün yeri geliyor 1 hafta şehir dışında kalıyorum mesela otelde her akşamım boş ciddi oranda vakit kalıyor. Veya en kötü arkadaş grubum var toplanıp oyun oynuyoruz hiç birşey olmasa. Yani konu başlığı 9000 TL ile ne almalıyım olsa yorumlayın adam yazmış 9000 TL' ye laptop neyini uzatıyorsunuz daha. Ayrıca İTX alıp yanında monitör, klavye vesayre yüklenicek ayrı bir bavul olacak, onun soğutma derdiyle uğraşıcak yani elle tutulur şu konuda en ufak mantığı olsa gerçekten birşey demicem ama hiç bir yerden yakalanmıyor. Lütfen insanların bilmediğiniz durumları hakkında gereksiz yorumlarla doldurmayın. Kesinlikle kişisel olarak anlama sadece konu başlıklarını okumadan yorum yapılması ben dahil konuyu açanla birlikte o konuyla ilgilenen insanların canını sıkıyor.

Hocam olur mu ben mesela sahaya çıkarken masaüstü bilgisayar götürüyorum çok rahat oluyor. 450km boru hattını bu şekilde yaptık. Kuruyorum bir köşede çizim, hesap yapıyorum. Sonra topluyorum falan. O yüzden notebooka ihtiyaç yok, çok rahat.

Cidden değişik insanlar var. Malum forumda fan boylar, burada da masaüstücüler. Konuların 5 te 3 ünde 'notebook para verilir mi be yaaa' yorumları..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı