8000 TL bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
8.000 veya 8.250
Hocam toplamda 8046 TL tutuyor. Bütçemi çok geçiyor derseniz SSD modelini değiştirebilirim.
Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
GeIL 8GB Evo Spear AMD Edition 3000mhz CL16 DDR4 Ram (GASB48GB3000C16ASC) fiyatı (sinerji.gen.tr) x2
MSI B460M-A PRO Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Palit GeForce RTX2060 SUPER DUAL 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı | Game Garaj
SilverStone Strider Essential SST-ST60F-ES230 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
Samsung 860 EVO MZ-76E500BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

PSU koymadım çünkü kasa PSU ile beraber geliyor.

Hocam sistem güzel fakat bu bütçeye 2060 Super ekran kartı sığdırılabilir. RAM'ler bu bütçe için gereksiz pahalı.

Ekonomimiz çok kötü ve neredeyse vergiyle kalkınan bir ülkeyiz. Ocak ayında vergilerin kalkacağını referans almayın ve uzun vadeli düşünmeyin bu ülkede. Yaya kalırsınız. Bende yeni sistem topladım ekim ayı gibi. Planlarım vardı ancak doların ateşi arttı o dönem ve 8, 50 olmuştu. Almayı planladığım her şeyin fiyatı adeta ışık hızıyla katlandı. Takip ettiğim hazır sistemlerin fiyatı sanki satıcı ürünün başında fiyatını yükseltmeyi bekliyormuşcasına saniyesinde fiyatları arttırıldı. Demem o ki Türkiye'de yaşıyoruz, uzun vadeli planlar yapmayın. En fazla 1, 2 hafta sonrasına kadar planlarınızı yapın.

Doğru söylüyorsunuz kara cuma indirimine yetişemedim askerdeydim. Yılbaşı indirimi olur mu acaba onumu beklesem.

Kasa ve PSU değiştir hayırlı olsun.

Bu sistemi görmüştüm lakin Ryzen 3600X düşünüyorum. Yayın yapma gibi bir planlarım var render vesaire.
Kendim şöyle bir sistem yaptım bir bakar mısınız? 8.150 TL tutuyor.

Dosya Ekleri

• SiSTEM.jpg
    SiSTEM.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 43
  • eKRAN.png
    eKRAN.png
    86,5 KB · Görüntüleme: 49
Doğru söylüyorsunuz kara cuma indirimine yetişemedim askerdeydim. Yılbaşı indirimi olur mu acaba onumu beklesem.

Bu sistemi görmüştüm lakin Ryzen 3600X düşünüyorum. Yayın yapma gibi bir planlarım var render vesaire.
Kendim şöyle bir sistem yaptım bir bakar mısınız? 8.150 TL tutuyor.

Öncelikle öyle alırsanız işlemciye fazla para vermiş olursunuz, 3600X'in olayı daha iyi silikon ve bir tık daha iyi soğutucu idi, fakat 2020 üretim 3600'ler silikon avantajını ortadan kaldırdı.

Anakart olarak B450M S2H tercih edin.

3600 alıp kasa ve PSU'ya daha fazla bütçe ayırın, belirli bir site zorunlu mu?

M.2 SSD hakkında bilgim yok.

Öncelikle öyle alırsanız işlemciye fazla para vermiş olursunuz, 3600X'in olayı daha iyi silikon ve bir tık daha iyi soğutucu idi, fakat 2020 üretim 3600'ler silikon avantajını ortadan kaldırdı.

Kasa PSU ve işlemci İncehesap'dan olursa sevinirim kendim montaj bilmiyorum. Sadece ekran kartı başka yerden olabilir kendim takabildiğim için.

İşlemci İncehesap'da maalesef kalmamış 3600X var kasa ve PSU için 800TL gibi bir bütçe kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı