8000 TL laptop önerisi

Bütçe
8000 lira

alperenulusooy

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum çok basit bu sene ablam ve babam çalışıcaklar ve bana bilgisayar alacaklar üst limitimiz 8000 lira ama ortalama 6000 lira seviyelerinde dolaşanlara bakıyorum. Biz bu sene yeni ev aldık ve fiber interneti salona bağlattılar. Salonla odam arası çok uzak olduğundan dolayı internetim tam çekmiyor. Mesela salonda 16 download - 6 upload alıyorsam kendi odamda bu değerler yarıya kadar iniyor. Bir de Wi-Fi kartı güçlü olursa çok daha iyi olur yani fiberin 5GHz hızına bağlanmak istiyorum. Yani hep aynı konumda bilgisayarı kullanmayacağım. Bir de bu sene memleketime taşındığım için akrabalara vs. giderken lazım olacak. Biraz portatip olmasını istiyorum yani her yere rahat götüreyim ama ekran boyutu çok küçük olsun istemiyorum. Ortalama 15" bilgisayar işimi görür. Bu sene okul işlerim için büyük bir depolama alanı istiyorum. Ve arada sırada oyunda oynayacağım. Çok büyük oyunlar oynamayacağım sadece çok sistem yormayan Euro Truck Simulator 2, Valorant, League of legens, Minecraft, Grand Theft Auto V gibi sistemi çok yormayan oyunlar oynayacağım. Bana bu kriterlerde bir laptop bulursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim benim bolca zamanım var birkaç ay sonra alabilirler.

Teşekkür ederim ama fiyatı biraz daha düşürsek daha iyi olur gibime geliyor özellikleri çok iyimiş bunu düşüneceğim.
Wifi konusunda şöyle bir şey alabilirsin:

evet böyle birşey düşünmüştüm bunları genellikle masaüstü bilgisayarım alırsam diye düşünmüştüm ama tavsiyen için teşekkür ederim

Hocam açıkçası bu bütçedeki en iyi seçenek bu model, düşürürsek 8 GB RAM ve 1650 seviyesine ineriz.
hocam o seviyelere inelim diye düşünüyorum 8gb ram sonra belki artırabilirim ama oynadığım oyunlar kullandığım programlar için 1650 yeter de artar gibi geliyo
Masaustu tavsiye ederim ustuylede ekipman alirsin.
evet önceden sürekli masaüstü bakardım özellikle gamegarajda çok uyguna var ama benim daha çok laptoba ihtiyacım var

Yeni konular

Geri
Yukarı