8000 TL Oyun Bilgisayarı

gorkemonl

Hectopat
IMG_8111.JPG

Arkadaşıma bu sistemi topladım 8000 8500 TL gibi bir bütçesi var. Monitör dahil. Orantısızlığı ya da yanlışları var mıdır?

@Neko

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 1700'ün içinden soğutucu çıkıyor ve gayet yeterli bir soğutucu. O sıvı soğutmaya gerek yok. İlla almayı düşünürseniz AM4 aparatı var mı kontrol edin.
850 Watt PSU o sistem için aşırı olmuş. İlerde SLI yapmak istiyorsanız başka tabii. Tek ekran kartıyla kullanmaya devam edecekseniz FSP HD700 Hydro 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus bu PSU fazla fazla yeter.
Soğutucu ve PSU hakkındaki tavsiyeme uyarsanız 2K bir monitör veya 1080p, 144 Hz, 1 ms G-SYNC bir monitör alabilirsiniz. (Asus PG248Q gibi)

R7 1700'ün içinden soğutucu çıkıyor ve gayet yeterli bir soğutucu. O sıvı soğutmaya gerek yok. İlla almayı düşünürseniz AM4 aparatı var mı kontrol edin.
850 Watt PSU o sistem için aşırı olmuş. İlerde SLI yapmak istiyorsanız başka tabii. Tek ekran kartıyla kullanmaya devam edecekseniz FSP HD700 Hydro 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus bu PSU fazla fazla yeter.
Soğutucu ve PSU hakkındaki tavsiyeme uyarsanız 2K bir monitör veya 1080p, 144 Hz, 1 ms G-SYNC bir monitör alabilirsiniz. (Asus PG248Q gibi)

Sessiz olduğu için sıvı soğutma istiyor bende dedim gerek yok diye ama işte alıcı o. AM4 aparatını ayrı almak gerekmiyor mu ? Bilmiyorum nasıl olacak sıvı soğutma bu işlemciye ama bildiğini söyledi.

Eki Görüntüle 228933

Bu monitörle: Dell S2417DG 23.8" 1ms (HDMI+Display) G-Sync WQHD Oyuncu Fiyatı beraber alınırsa eminim efsanevi bir sistem olacaktır, dün gece başka birine topladım ve neredeyse kendime alacağım. Sıvı soğutmaya gerek yok, Ryzen soğutucuları kaliteli.

Cevabın için teşekkür ederim. Arkadaş R7 1700'ü bile düşük görüyor o yüzden R5 alacağını sanmıyorum. 1700X hatta 1800X'e yükseltmeyi düşünüyor. O kadar para vermişken en iyisi olsun mantığını kullanıyor.

O zaman ya monitörü düşürecek ya SSD'den feragat edecek. 2K'da Ryzen 5 1600 ile Ryzen 7 1800X arasında oyun bakımından hemen hemen hiç fark yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı