8000 TL oyun ve müzik için kulak üstü kulaklık önerisi

Heisenberke

Hectopat
Dışardayken Bluetooth ile bağlanabileceğim evdeyken kablo ile bilgisayarda kullanabileceğim, ses kalitesi çok iyi olan, tasarımı sade olan, Hi-Fi, 3D Audio,7.1 gibi ses teknolojilerine sahip kulak üstü kulaklık önerir misiniz? Bütçemi 8000'e kadar zorlayabilirim. Ek olarak bu konularda bilgisi olanlara bir sorum var en geniş frekans aralığına sahip ve ses sürücü boyutu en büyük olan her zaman en iyi sesi mi verir? Kulaklıkları kıyaslama kıstası nedir?

Dışardayken Bluetooth ile bağlanabileceğim evdeyken kablo ile bilgisayarda kullanabileceğim, ses kalitesi çok iyi olan, tasarımı sade olan, Hi-Fi, 3D Audio,7.1 gibi ses teknolojilerine sahip kulak üstü kulaklık önerir misiniz? Bütçemi 8000'e kadar zorlayabilirim. Ek olarak bu konularda bilgisi olanlara bir sorum var en geniş frekans aralığına sahip ve ses sürücü boyutu en büyük olan her zaman en iyi sesi mi verir? Kulaklıkları kıyaslama kıstası nedir?
Bu dediğin gibi bir kulaklık yok be hocam.

Eğer hem oyun odaklı hemde müzik odaklı birşey arıyorsanız tavsiyem 2 ayrı kulaklık almanız. olur. Çünkü 8000Tl kulaklığa verseniz dahi sağlam bir ses kartı olmadan o kulaklığı PC'de istediğiniz performansa dinleyemezsiniz.

Son düzenleme:
Hocam özellikle gidip geldiğiniz kulaklık modelleri varsa benimle paylaşırsanız aralarındaki teknik farkı size anlatabilirim. Geniş frekans aralığı her ne kadar insan kulağının duymadığını söyleseler de cihazın bunu yapabilme kapasitesi daha detaylı ve doğal ses ile sonuçlanır. Büyük sürücülüler özellikle kulak üstü kulaklıklarda çok daha tatmin edicidir. Şahsen en az 40mm sürücü öneririm. Modelin akustik mühendisliği de çok önemlidir örneğin çok güçlü bir motoru aerodinamiği düşük bir arabaya taktığınızda motorun verebileceği verimi epey kısmış olursunuz aynısı da sürücüler için geçerlidir.3D Audio vs. buna bağlıdır esasen. Sahne genişliği kulaklığın ne kadar hava aldığına, şekline ve frekans genişliğine bağlıdır.

Bahsettiğiniz özelliklerden Hi-Fi ses kayıpları olmadan orijinal şarkıyı size dinletmeyi hedefler fakat elinizde ham kayıtlar (WAV,FLAC vs.) yoksa bu kulaklıklar genelde işe yaramazdır. Dinlediğiniz kaynak her zaman daha önemlidir.
Fiziksel şekilde 7.1 kulaklıklar ne denli işinize yarar bilmiyorum bu özellik zaten yazılımlarla (Dolby Atmoss gibi) taklit edilebilen bir özellik.

Ses kalitesi genellikle kulağınızın doğal EQ ayarıyla da alakalıdır. Bazı insanlar tiz sesleri daha fazla duyarken bazıları duymakta zorlanabilir bu tamamen kişisel bir tercihtir. Mümkünse teknoloji veya müzik ekipmanları satan mağazalarda bütçenize yakın kulaklıkları tek tek dinlemeniz size en uygun kulaklığı bulma konusunda en doğru rehber olacaktır. Yani en iyi rehber kulağınızdır.

İşini görür, lakin bütçe artirtman gerek genellikle bu bütçede Sennhesier derim ama wireless kulaklıklarini tam bilmiyorum ve hepsi open back yani ne kadar ses sahnesi ,doğal sesleri daha iyi olsada ses yalıtımı 0 Beyerdynamicte aynı şekil.
Corsairin yüksek bütçede Corsair Virtuoso pro dışında çok rahat bir kulaklığı yok oda kablolu ve open back aynı şekil.
SteelSeries'in ürünlerini tam bilmiyorum
Razer 8000 TL'ye alabileceğiniz en iğrenç kulaklıkları vaadeder size.

Eğer hem oyun odaklı hemde müzik odaklı birşey arıyorsanız tavsiyem 2 ayrı kulaklık almanız. olur. Çünkü 8000Tl kulaklığa verseniz dahi sağlam bir ses kartı olmadan o kulaklığı PC'de istediğiniz performansa dinleyemezsiniz.

Razer Barracuda x alınır mı ? Gecikme değerlerini çok merak ediyorum fps oyunları için sıkıntı yaratır mı

Ben 4-5 ay önce 5000TL'ye 2.el Sony WH-1000xm4 aldım çok memnunum, 2.el bulabilirseniz çok iyi olur. Benim şansıma neredeyse sıfır gibiydi plastik kokusu bile duruyordu. Gürültü engelleme olarak en iyi kulaklık deniyor böyle bir özellik arıyorsanız.

Sadece oyun için üretilmiş kulaklıkları bence dışarıda kullanamazsınız, yani rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız ben oyuncu kulaklığı diye satılan ve 7.1 olan kulaklıkları pek önermem.

Eğer hem oyun odaklı hem de müzik odaklı bir şey arıyorsanız tavsiyem 2 ayrı kulaklık almanız. Olur. Çünkü 8000TL kulaklığa verseniz dahi sağlam bir ses kartı olmadan o kulaklığı PC'de istediğiniz performansa dinleyemezsiniz.

SteelSeries Artric Nova Pro gibi ses kartlı modeller nasıl sizce?Güzel verim alabilir miyim?

Belirlediğiniz özelliklere ve fiyata en yakın ürün CORSAIR VIRTUOSO PRO diyebilirim. İsterseniz bu markanın Virtuoso serisi kulaklıklarını inceleyin. Ben Xt sini kullandım. Oyun, müzik ve film için bana ziyadesiyle yeterli gelmişti.

Hocam özellikle gidip geldiğiniz kulaklık modelleri varsa benimle paylaşırsanız aralarındaki teknik farkı size anlatabilirim. Geniş frekans aralığı her ne kadar insan kulağının duymadığını söyleseler de cihazın bunu yapabilme kapasitesi daha detaylı ve doğal ses ile sonuçlanır. Büyük sürücülüler özellikle kulak üstü kulaklıklarda çok daha tatmin edicidir. Şahsen en az 40mm sürücü öneririm. Modelin akustik mühendisliği de çok önemlidir örneğin çok güçlü bir motoru aerodinamiği düşük bir arabaya taktığınızda motorun verebileceği verimi epey kısmış olursunuz aynısı da sürücüler için geçerlidir. 3D Audio vs. buna bağlıdır esasen. Sahne genişliği kulaklığın ne kadar hava aldığına, şekline ve frekans genişliğine bağlıdır.

Bahsettiğiniz özelliklerden Hi-Fi ses kayıpları olmadan orijinal şarkıyı size dinletmeyi hedefler fakat elinizde ham kayıtlar (WAV, FLAC vs.) Yoksa bu kulaklıklar genelde işe yaramazdır. Dinlediğiniz kaynak her zaman daha önemlidir.
Fiziksel şekilde 7.1 kulaklıklar ne denli işinize yarar bilmiyorum bu özellik zaten yazılımlarla (Dolby atmoss gibi) taklit edilebilen bir özellik.

Ses kalitesi genellikle kulağınızın doğal EQ ayarıyla da alakalıdır. Bazı insanlar tiz sesleri daha fazla duyarken bazıları duymakta zorlanabilir bu tamamen kişisel bir tercihtir. Mümkünse teknoloji veya müzik ekipmanları satan mağazalarda bütçenize yakın kulaklıkları tek tek dinlemeniz size en uygun kulaklığı bulma konusunda en doğru rehber olacaktır. Yani en iyi rehber kulağınızdır.

Çok bilgilendirici bir yazı olmuş çok teşekkür ederim. Acaba SteelSeries artric Nova Pro(kablolu),JBL Quantum 910 ve Seenheiser 458BT modellerini inceleyip kıyaslayabilir misiniz? Genel olarak bunlar arasında kaldım. Belki bunlarında yanına SS Nova 7 de eklenebilir.

Belirlediğiniz özelliklere ve fiyata en yakın ürün Corsair Virtuoso Pro diyebilirim. İsterseniz bu markanın Virtuoso serisi kulaklıklarını inceleyin. Ben XT'sini kullandım. Oyun, müzik ve film için bana ziyadesiyle yeterli gelmişti.

Güzel kulaklığa benziyor. Tasarımını da beğendim. Ürünleri incelerken görmemiştim iyi denk geldi. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı