8000 TL Sistem Önerisi

Foto atamıyorum maalesef. SSD kablosunu çıkarmadım. :D Kablonun üzerindeki yere rahatlıkla taktım.
Tamam o zaman sıkıntı yok. Foto konusu da sıkıntı değil. :D

Bir çalıştırsanız da, rahat etsek. :D

Foto atamıyorum maalesef. SSD kablosunu çıkarmadım. :D Kablonun üzerindeki yere rahatlıkla taktım.

Evet verdiğiniz kablolar doğru. Üstteki ikili kabloyu radyatör üzerindeki 2 fana bağladım. Ortadaki düz kabloyu SSD üzerindeki PSU'dan gelen kabloya bağladım. Alttaki üç pinli kabloyu da cpu fan 1'e bağladım.
Evet. Aslında tüm soğutma sistemi gücü sata dan alıyormuş. :D (ben boş bırak dedim). Anakarta taktığımız kablo sadece sensör görevi görüyor. :D

Tamam o zaman sıkıntı yok. Foto konusu da sıkıntı değil. :D

Bir çalıştırsanız da, rahat etsek. :D

Evet. Aslında tüm soğutma sistemi gücü sata dan alıyormuş. :D (ben boş bırak dedim). Anakarta taktığımız kablo sadece sensör görevi görüyor. :D
Evet dediğiniz gibi gücü SATA kablosundan alıyormuş. Şu an sorunsuz çalıştırıp parçaları BİOS'tan kontrol ettim. Her şey düzgün çalışıyor. Windows kurulumu yapıyorum. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. :)

Evet dediğiniz gibi gücü SATA kablosundan alıyormuş. Şu an sorunsuz çalıştırıp parçaları BİOS'tan kontrol ettim. Her şey düzgün çalışıyor. Windows kurulumu yapıyorum. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. :)
Ne demek. Bende kendimi geliştirdim.

Şu an cidden ben de rahatladım. Tekrardan hayırlı olsun. Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. :D

Hocam birde aynı anakartları kullanıyormuş, yeni farkettim. Skype' dan bağlantı kurabilirsin, sorun olursa: fallen2031

UEFİ kur, zira benim kurulum 2 gün sürdü.

Bilgisayar açılmıyordu. Meğer bundanmış

USB ile format atıp pc yi sorunsuz açtım. Ancak internete bağlanmıyor. Driver kurmam gerekiyor. Başka bir bilgisayardan indirip kurayım dedim. Şu an USB'yi okumuyor. Bilgisayar bölümünde 2TB HDD ve USB görünmüyor. Biostan kontrol ettim her ikisi de görünüyor.

USB ile format atıp pc yi sorunsuz açtım. Ancak internete bağlanmıyor. Driver kurmam gerekiyor. Başka bir bilgisayardan indirip kurayım dedim. Şu an USB'yi okumuyor. Bilgisayar bölümünde 2TB HDD ve USB görünmüyor. Biostan kontrol ettim her ikisi de görünüyor.

Kasanın önündeki USB' ler 2.0 usbleri okumayabiliyor, buna dikkat et.

Öncelikle HHD' nin sebebi format atarken biçimlendirmediğiniz olmuş olabilir.

Masaüstünde: Bilgisayarım > sağ tıkla > yönet > depolama > disk yönetimi,

Karşına böyle bir şey çıkacak, bur da mavi yerine siyah görünen kısım var mı?

rucup.PNG

Kasanın önündeki USB' ler 2.0 usbleri okumayabiliyor, buna dikkat et.

Öncelikle HHD' nin sebebi format atarken biçimlendirmediğiniz olmuş olabilir.

Masaüstünde: Bilgisayarım > sağ tıkla > yönet > depolama > disk yönetimi,

Karşına böyle bir şey çıkacak, bur da mavi yerine siyah görünen kısım var mı?

Eki Görüntüle 177444

Evet o kısımda HDD görünüyor. Biçimlendirip kullanılabilir hale getirdim. :) Teşekkür ederim.
USB okumadan sorun yaşıyorum. USB ile BOOT edip format attım. Şu anda okumuyor. Format attığım portu kullanıyorum yine okumuyor.Tüm portları denedim. USB okuması için ne yapmam gerekiyor?

Evet o kısımda HDD görünüyor. Biçimlendirip kullanılabilir hale getirdim. :) Teşekkür ederim.
USB okumadan sorun yaşıyorum. USB ile BOOT edip format attım. Şu anda okumuyor. Format attığım portu kullanıyorum yine okumuyor.Tüm portları denedim. USB okuması için ne yapmam gerekiyor?
Şu arkadaki portlarda yuvarlaklı kısımda 2 usb var. onlar 2.0. Belki onlar okur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı