8000 TL sistem önerisi

Bütçe
8000 TL
Hocam planet-rock sistem nasıldır üzer mi?

Arc A750 alternative varken iyi durmuyor ama cikamayacaksaniz yapacak bir şey yok. PSU saymazsak, sonradan ekran karti satilip ikinci el RX6600 ile guzel olur.

RAM'ler pahalı hocam. Daha ucuza sıfır alınıyor:

O SSD'yi de 700 TL'ye almayın. Sıfırı alınıyor o paraya:

Gerisi iyi.

RAM'ler pahalı hocam. Daha ucuza sıfır alınıyor:

O SSD'yi de 700 TL'ye almayın. Sıfırı alınıyor o paraya:

Gerisi iyi.

Kasa ve PSU olarak ne önerirsiniz hocam?

@Caner Uncu hocam ayrıca, bu parçaları (ekran kartı, işlemci ve anakartı) bunları Param Güvende ile alacağım yaklaşık 700-800 TL hizmet bedeli tutuyor toplam olarak. Param Güvende ile alayım mı?

Son düzenleme:
Kasa ve PSU olarak ne önerirsiniz hocam?
İkinci el alacaksanız ön paneli mesh olan bir şey alsanız yeterli olur. PSU olarak da bilindik ürünleri tercih edin. Size uygun olanı bulup paylaşırsanız ona göre yorum yapabiliriz. 500W ve üstü yeterli olur.

Kasayı sıfır almaya gerek yok, bütçenizi zorlamayın ama PSU'yu sıfır alabilirseniz iyi olur. 1200-1500 TL arasına iyi PSU'lar var. Deepcool PK550D modelini tercih edebilirsiniz.

Param Güvende ile alayım mı?
Hocam normal almaktan daha güvenli ama garanti veremem 2. el için. Alınabilir.

İkinci el alacaksanız ön paneli mesh olan bir şey alsanız yeterli olur. PSU olarak da bilindik ürünleri tercih edin. Size uygun olanı bulup paylaşırsanız ona göre yorum yapabiliriz. 500W ve üstü yeterli olur.

Kasayı sıfır almaya gerek yok, bütçenizi zorlamayın ama PSU'yu sıfır alabilirseniz iyi olur. 1200-1500 TL arasına iyi PSU'lar var. Deepcool PK550D modelini tercih edebilirsiniz.

Hocam normal almaktan daha güvenli ama garanti veremem 2. el için. Alınabilir.
Hocam o zaman Param Güvende ile alayım. En azından garanti olur.

@Caner Uncu hocam yaşadığım şehirde, 4500 TL'ye ASUS RX 6600 buldum. Satıcı arkadaş 4000'e bırakırım dedi. Zaten diğer şekilde alsaydım yine 4000 TL'ye denk geliyordu. Elden almak daha iyi oldu. Bir de bir şey soracağım hocam. B450M anakart uyumlu olur mu?

Son düzenleme:
Hocam o zaman Param Güvende ile alayım. En azından garanti olur.

@Caner Uncu hocam yaşadığım şehirde, 4500 TL'ye ASUS RX 6600 buldum. Satıcı arkadaş 4000'e bırakırım dedi. Zaten diğer şekilde alsaydım yine 4000 TL'ye denk geliyordu. Elden almak daha iyi oldu. Bir de bir şey soracağım hocam. B450M anakart uyumlu olur mu?

Evet, AM4 soket islemci takabilirsiniz.

4K bence normal fiyat RX6600 icin. ASUS Dual sogutmasi da iyi, ben kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı