8000 TL Sistem Toplama Tavsiyesi

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Yeni bir sistem toplamak istiyorum ama yıllarca para biriktirdiğim için eksiksiz bir sistem olsun istiyorum. Bu sebeple yavaş yavaş toplama kararı aldım. Yani iyi düşünerek ve sizlerin görüşünü alarak bir sistem toplamak istiyorum. Kafamda belirlediğim birkaç parça var onları yazacağım uygun görmeyen onları da değiştirebilir ya da eksik parçalar için bana yardımcı olabilir. Bütçem 8000 TL (daha fazla üstüne çıkamam) monitör, klavye ve mouse dahil olmayacak. RGB olayına ve cam kasaya çok takıntılıyım :)

Kendi belirlediğim parçalar:
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X
  • Anakart: ?
  • Ekran Kartı: ?
  • RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3000MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram
  • HDD: Daha sonra almayı düşünüyorum.
  • SSD: Samsung 500GB 860 EVO M.2 SATA (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD
  • Kasa: ?
  • Güç Kaynağı: Cooler Master MasterWatt Lite 600W 80 Plus

Sizden ricam parça bilgisi olmayan sadece laf olsun diye sistem tavsiyesi verecek olanlar lütfen yazmasın. Güç kaynağı olarak kararsız kaldım 600W yeterli olur mu tam emin değilim ve marka olarak bilgim yok.

Son düzenleme:
Bütçeniz 8000 TL fakat istedikleriniz biraz lükse kaçıyor. Örnek veriyorum, bu bütçeyle ekran kartını RTX 2070 seçebilecek iken RX 590 seçeceksiniz ve o zaman RGB RAM, Ryzen 7 2700x gibi pahalı bileşenler bir şey ifade etmeyecek. Bu benim görüşüm, düşük FPS aldığınız zaman gereksiz masraf yaptığınız için üzülebilirsiniz.

Ben sistem önerimi yapayım, gerisi size kalmış. HDD düşünmediğiniz için onu dahil etmeyerek 8000 TL civarına sistem topladım. Bileşenler birbirine uyumlu mu bilmiyorum ama uyumlu değilse küçük bir oynama ile halledilir.

Ekran kartı:

MSI GeForce RTX2070 ARMOR 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Screenshot_2019-01-20-18-17-22-1.jpeg

Bence bekleyin derim. Çok iyi gelicek işlemciler. Ben de bayadır bekliyorum. Elimde sistem yok. Para biriktiriyorum.

Bütçeniz 8000 TL fakat istedikleriniz biraz lükse kaçıyor. Örnek veriyorum, bu bütçeyle ekran kartını RTX 2070 seçebilecek iken RX 590 seçeceksiniz ve o zaman RGB RAM, Ryzen 7 2700x gibi pahalı bileşenler bir şey ifade etmeyecek. Bu benim görüşüm, düşük FPS aldığınız zaman gereksiz masraf yaptığınız için üzülebilirsiniz.

Ben sistem önerimi yapayım, gerisi size kalmış. HDD düşünmediğiniz için onu dahil etmeyerek 8000 TL civarına sistem topladım. Bileşenler birbirine uyumlu mu bilmiyorum ama uyumlu değilse küçük bir oynama ile halledilir.

Ekran kartı:

MSI GeForce RTX2070 ARMOR 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan BilgisayarEki Görüntüle 361554

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, işlemciden kısalım ekran kartına ağırlık verelim diyorsunuz, bu yüzden tavsiyelere ihtiyacım var işlemcininde güçlü olmasını istiyorum o yüzden birazda 2700x seçme kararı aldım. RAM konusunu dikkate alacağım.

Bence bekleyin derim. Çok iyi gelicek işlemciler. Ben de bayadır bekliyorum. Elimde sistem yok. Para biriktiriyorum.

Acelem yok uzun zamandır bekliyorum beklemeye devam edeceğim. Amacım parçaların çoğunu sorunsuz bir şekilde kafamda toparlamak Vatan üzerinden KDV inidirimiyle almayı planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı