8000 TL sistem toplama

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba arkadaşlar. Sorudaki gibi yazın sonuna doğru yani 3 ay sonra bir şey başarırsam ailem bana bu kadar miktar para verecek ve bende bu parayı PS4 Pro almak yerine buna harcama kanaatine vardım diyelim. Şu an kullandığım sistemi satıp o 8000 TL üzerine bu fiyatı ekleyebiliriz bilmiyorum kaç TL tutar şu anki sistem. Ben yazıyorum sistemi.
- GT 730.
- 8 GB RAM ( bunu satacağınızı sanmıyorum eğer satma fikri olanlar varsa )
- i5 4.nesil
Evet arkadaşlar aklımda şu var. NVIDIA'nın ve AMD'nin yeni çıkaracağı ucuz ve kaliteli ekran kartlarını gözüme kestirmek istedim ilk başta ama siz daha iyi bilirsiniz. Burada bence değişecek şey ekran kartı ve ona gücünü %100 kullandırttıracak bir anakart. Belki RAM'i 16 GB e çıkarabilirsiniz bilmiyorum fiyat ne çıkar bu fiyata ne daha iyi gider sizler daha iyi bilirsiniz. Yanıtlarsanız sevinirim.

Toplarsan pahalıya geliyor hazır sistemler var 1650 kartlı 8k ya daha iyisini bulamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
11400f 6500XT toplanılabilir gibi.
Bu ekran kartı ile Forza Horizon 5 falan filan yani günümüz oyunları değilde bu Ndivia da hangi karta eşit?
Toplarsan pahalıya geliyor hazır sistemler var 1650 kartlı 8k ya daha iyisini bulamazsın.
Bilmiyorum toplamak mı hazır mı daha iyi diye. Peki pek bilgim yok ekran kartları ile ilgilide 1650 ekran kartı hangi karta eşdeğer? GTX 1080`e eş değer mi?

Şu anki sistemini yaklaşık 2000 TL'ye satabilirsin yeni bütçenlede RX 6500 XT Ryzen 3 3100 sistem alabilirsin (monitör hariç)

Bu ekran kartı ile Forza Horizon 5 falan filan yani günümüz oyunları değilde bu Ndivia da hangi karta eşit?

Bilmiyorum toplamak mı hazır mı daha iyi diye. Peki pek bilgim yok ekran kartları ile ilgilide 1650 ekran kartı hangi karta eşdeğer? GTX 1080`e eş değer mi?
Sayılar arttıkça ekran kartları daha iyi olmuyor anladığım kadarıyla sen 1650, 1080'den yüksek bir sayı olduğu için aynı performans veya daha iyi sanıyorsun da yanılıyorsun.
1650, 6500 XT'ye göre düşük kalıyor bu fiyatlara en iyi 6500 XT toplanır ve bu kartların hiç biri GTX 1080'e eşit güçte olamaz.
Bu arada 6500 XT, 1650 Super'e eşittir.

Sayılar arttıkça ekran kartları daha iyi olmuyor anladığım kadarıyla sen 1650, 1080'den yüksek bir sayı olduğu için aynı performans veya daha iyi sanıyorsun da yanılıyorsun.
1650, 6500 XT'ye göre düşük kalıyor bu fiyatlara en iyi 6500 XT toplanır ve bu kartların hiç biri GTX 1080'e eşit güçte olamaz.
Bu arada 6500 XT, 1650 Super'e eşittir.
Pek ekran kartlarını bilmiyorum ama evet öyle sanıyordum teşekkürler doğruyu öğrettiğin için.

Pek ekran kartlarını bilmiyorum ama evet öyle sanıyordum teşekkürler doğruyu öğrettiğin için.

Bu arada 6500 XT günümüz oyunlarının hepsini oynatır, oyundan oyuna ayarlar değişebilir mesela Forza Horizon 5'i Ultra ayarlarda 60 FPS oynatabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada 6500 XT günümüz oyunlarının hepsini oynatır, oyundan oyuna ayarlar değişebilir mesela Forza Horizon 5'i Ultra ayarlarda 60 FPS oynatabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır ben aradığım cevabı aldım teşekkür ederim yanıtladığın için videoyuda izleyeceğim :)

Geri
Yukarı