8000 TL sistem toplama

Bütçe
8000-85000

Dumbledoore

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır eski bir bilgisayarımı kullanıyordum ve artık yeni bir bilgisayar almam gerekli. Beni üzmeyecek; GTA 5, Valorant, CS:GO, Minecraft, gibi oyunları sıkıntısız bir şekilde oynatacak bir sistem istiyorum. Taksit ile alacağım, ikinci el sitelerinden tek tek toplamak istemiyorum.

İncehesap, İtopya, Sinerji gibi bilindik sitelerden almak istiyorum.

Kendim üç tane PC buldum, bunlardan iki tanesi APU sistemli, sizce bunlar alınır mı? Üzerinde parça değişikliği yapmak gerekir mi? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Bilgisayarlar:

1- Vector Bronze | Intel i3 10100F | 8 GB DDR4 | GTX 1650 4 GB | 240 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

2- Fenix Bronze (Webtekno) | Intel i5 10400F | 8 GB DDR4 | GT 1030 4 GB | 240 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

3- Nova APU | AMD Ryzen 5 5600G | 2 x 8 GB DDR4 | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer önümüzdeki aylarda GPU alırım diyorsanız üçüncü sistemi önerebilirim. Almasanız bile dediğiniz oyunları muhtemelen sorunsuz oynatır. Kasa olarak da Vento VG12A seçin.
GPU alacağım ama alma tarihini henüz belirlemedim, bu belki seneye olur belki başka zaman olur, çünkü taksit ile alacağım için tam olarak bilmiyorum ama alacağım.

Hocam ekran kartını 2. el kalan parçaları sıfır almanızı öneririm. Toplayamam derseniz PC toplama sihirbazlarıdan ekran kartı harici toplayıp alabilirisiniz.
Kalan parayla RX 580 zorlanırsa 590 alınabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-01-28-12-42-17-314_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-28-12-42-17-314_com.android.chrome.jpg
    77,2 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
GPU alacağım ama alma tarihini henüz belirlemedim, bu belki seneye olur belki başka zaman olur, çünkü taksit ile alacağım için tam olarak bilmiyorum ama alacağım.
O zaman yerinizde olsam fiyatı en uygun apu sistemi alırdım. Bence bu bütçeyle giriş seviyesi kart almaktansa apu alıp para biriktirip sonrasında orta segment bir şey alınabilir.

Ben hiç kullanmadım ama Frisby PSU'lar forumda hiç tavsiye edilmiyor. Vento'da FSP marka PSU var ki gayet kaliteli.

Ben hiç kullanmadım ama Frisby PSU'lar forumda hiç tavsiye edilmiyor. Vento'da FSP marka PSU var ki gayet kaliteli.

Tamamdır o zaman hocam, dediğin kasayı alırım. Onun haricinde sistemde değiştirmemi tavsiye ettiğin başka bir şey var mı ?

Geri
Yukarı