8000 TL Sistem Toplama

Bu monitörü tercih etmeni öneririm bütçeyi zorlayabilirsen. Ya da başka yerden ucuza bulabilirsen.
Evet bu monitör gerçekten iyi aslında, daha bayağı bir inceledim.
@Alice03 ve @Hikmet Benol İncehesap fena site değildir ama Webtekno sistemlerine çok boş para yatırdığınızı bildirmek isterim. Ben bugüne kadar 6-7 kişiye sistem toplatmış bir insanım, PC'den anlarım gerçekten. -PC'den anlıyorsan neden forum açtırdın diyenlere (RAM'ler hakkında yorum ve sistemde acaba hani daha performanslı bir şey koyabilir miyim? diye.

Webtekno sistemlerindeki kasa ve PSU'lar da kötü, SSD ve RAM o fiyata daha iyi olmalı, ayrıca anakartlarda BIOS flashback yok. BIOS flashback olmaması demek, 3. nesil işlemciyi 2. nesil işlemci olmadan çalıştıramamak demek. NVIDIA'yı dayayıp geçmişler. NVIDIA 2060 alacağıma, 2070'den daha performanslı olan ve daha ucuz olan RX5700 alırım. Ekran kartı evet kabul daha iyi olmalı. Bunun için yapabileceğim tek şey ise;

1. Vatan KDV indirimi beklemek
2. Donanım arşivi, PC hocası, volkan oyun kuvvetleri VS. kanalların topladığı sistemleri takip etmek (9000 TL'lik sistemi onlar dizince 8000'e geliyor anlaşmalardan ötürü)
Lütfen birisi RAM'lar hakkında yorum yapabilir mi? G.Skill 16 GB (2x8GB) Sniper X yeşil kamuflaj DDR4 3200MHz CL16 1.35v Dual kit RAM. vs GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA 2060 alacağıma, 2070'den daha performanslı olan ve daha ucuz olan RX5700 alırım.
Alan kişilerin çoğu mutsuz 10 fos az alırım ama sıkıntısız bir kart alırım. Cidden merak ediyorum acaba ne zaman AMD düzgün bir ekran kartı yapacak?
6000 TL ile hangi sistemi toplayabilirsiniz ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle bu bütçede AMD kart kullanılmaz 3 gün sonra başınız fena ağrıyabilir. Gerekirse 10FPS az alırım ama kafam rahat etsin.

NVİDİA 2060 ALACAĞIMA, 2070 DEN DAHA PERFORMANSLI OLAN VE DAHA UCUZ OLAN RX5700 alırım
Aşırı iyi demi RX 5700 😂
İnsanları heveslendirip AMD aldırıyorlar sonra ise olan ne tam bir fiyasko. Tamam AMD severim ama Ekran Kartı tam bir rezalet Nvidia varken AMD'ye burda söz düşmez. Kalite=Nvidia

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191005-171308.jpg
    Screenshot_20191005-171308.jpg
    268,7 KB · Görüntüleme: 60
Burayı Nvidia fanboylar basmış :)
Hocam RAMler gayet iyi, bir sorun yaşayan görmedim. Bildiğim kadarıyla ryzen 3.nesil işlemciler 3600 mhz cl16 ve 3200mhz cl14 ramlerde en iyi performans veriyormuş.

Peki, gerçekten araştırdım. Sapphire değil de msi alsam rx5700ü bir sıkıntı olmayacak. Ama youtube twitch ve render da olacağı için amd değil nvidia tercih edeceğim (peki bi rtx minecraftımız yok mu :D herneyse) MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu ekran kartını tercih etsem, 5300 lira bütçe kalıyor. (hemen şimdi almayacağım için siz benim bütçemi 8000 değil 8200-8300 olarak hesaplayabilirsiniz, bi iki indirim olur illa) Acaba yeni bir sistem atabilecek var mı? Mümkünse vatan...

Edit: Vatan'dan dizmiyorsanız 8000 i geçmesin, çünkü vatanda daha pahalı oluyor.
Birileri yardım eder inşallah :)

Son düzenleme:
Ekran kartını RTX yapabilirsen tadından yenmez
Peki, gerçekten araştırdım. Sapphire değil de MSI alsam RX5700Ü bir sıkıntı olmayacak. Ama YouTube Twitch ve render da olacağı için AMD değil NVIDIA tercih edeceğim (peki bir RTX minecraftımız yok mu :D her neyse) MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu ekran kartını tercih etsem, 5300 lira bütçe kalıyor. (Hemen şimdi almayacağım için siz benim bütçemi 8000 değil 8200-8300 olarak hesaplayabilirsiniz, bir iki indirim olur illa) acaba yeni bir sistem atabilecek var mı? Mümkünse Vatan...

Edit: Vatan'dan dizmiyorsanız 8000'i geçmesin, çünkü Vatan'da daha pahalı oluyor.
Birileri yardım eder inşallah :)

MediaMarkt'a her parçaya garanti var+30 DK da topluyolar

Geri
Yukarı