8000 TL sistem toplama

Bütçe
8000

ardabarda

Centipat
  • ASUS B450M Dragon Bulk soket AM4 DDR4 ATX Gaming anakart
  • Team T-Force vulcan TUF yellow 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming RAM (bellek)
  • ASUS DUAL-RTX2070S-8G-Evo GeForce RTX 2070 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING (oyuncu) ekran kartı
  • Frisby FC-9320G 4xRGB fan midi Tower Gaming kasa
  • Zalman ZM700-lXII 700W Power Supply
Arkadaşlar bu sistemi topladım. Üstteki parçalar sabit olacak buna ek olarak işlemci ve SSD alacağım. İşlemci Ryzen 5 3600X olarak düşündüm, stok olarak gelen fanı var mı ve stok fan yeterli olur mu sizce? SSD olarak ise Samsung Evo SSD almayı düşünüyorum fakat M.2 SSD önerdiler. M.2 SSD nedir tam olarak, yardımcı olabilir misiniz? Daha iyi önerileriniz varsa önerilere açığım. Fiyatı yükseltmeden denk bir şekilde olursa iyi olur.

Eğer hız aşırtma -overclock- yapmayı düşünmüyorsan stok fan yeterli olur. Sadece oyun oynamayı planlıyorsan SATA SSD yeterli olur. Yine de M.2 SSD almaya karar verirsen NVME olmasına dikkat et.

• ASUS B450M Dragon bulk soket AM4 DDR4 ATX Gaming anakart.
  • Team t-Force vulcan TUF yellow 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming RAM (bellek)
  • ASUS DUAL-RTX2070S-8G-Evo GeForce RTX 2070 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING (oyuncu) ekran kartı.
  • Frisby FC-9320G 4xrgb fan midi Tower Gaming kasa.
  • Zalman ZM700-lxıı 700W Power Supply.
Arkadaşlar bu sistemi topladım. Üstteki parçalar sabit olacak buna ek olarak işlemci ve SSD alacağım. İşlemci Ryzen 5 3600X olarak düşündüm, stok olarak gelen fanı var mı ve stok fan yeterli olur mu sizce? SSD olarak ise Samsung Evo SSD almayı düşünüyorum fakat M.2 SSD önerdiler. M.2 SSD nedir tam olarak, yardımcı olabilir misiniz? Daha iyi önerileriniz varsa önerilere açığım. Fiyatı yükseltmeden denk bir şekilde olursa iyi olur.

Sistem linki atabilir misin bende bu tarz toplamayı düşünüyorum.

• Team T-Force vulcan TUF yellow 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming RAM (bellek)
  • ASUS DUAL-RTX2070S-8G-Evo GeForce RTX 2070 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING (oyuncu) ekran kartı
Sistemi ne amaçlı toplayacaksınız?

Şurada hazırı var hocam. Toplama bitince bura şle kıyaslayın da daha pahalıya toplamışsanız buradan alabilirsiniz.

Şurada hazırı var hocam. Toplama bitince bura şle kıyaslayın da daha pahalıya toplamışsanız buradan alabilirsiniz.
Attığınız sistem fiyatına göre oldukça iyi, yalnız arkadaş İncehesap'tan alacaksa bence o SSD'yi değiştirsin çünkü Adata SU6XX serisinin kronik sorunları var.

Öncelikle parçaları değiştirdim söylediğin sistemde benim parçalarımı koyunca o attığın sistem 9100'e geliyor çok mantıksız 500 TL fazladan vermiş oluyorsun o yüzden Warez 2760X | R5 3500X RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bu linkden en iyi parçaları seçsen dahi 8.538 TL oluyor denemeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı