8000 TL sistemde GTX 1070 yerine GTX 1080

DoktorParls

Hectopat
Merhaba arkdaslar. Forumda 5-6 tane bilgisayar toplama konusunda 8000 TL civari sistemlerde hep GTX 1070 söylüyorlar. GTX 1080 daha iyi degil miydi? Neden acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi, monitör dahil mi harici mi diyorlar? Dahil ise Gtx 1080'i 8000 TL içine yediremezler. Eğer hariç ise bir mukabele sığabilir ama diğer bileşenlerden kısmak gerekecek ve sistemin stabilite ve sağlığı açısından tatminkâr olmayacaktır. Biz genellikle sistemin her bileşeninin diğer bileşenlere kıyasla dengeli olması kanaatindeyiz. Kaldı ki en hızlı gelişen bileşen ekran kartıdır. Gtx 1080 takıpta 3-5 sene sonra SLI desteğine kıstığınız anakart yada işlemci yetersiz olacaktır. Yine 3-5 sene sonra Gtx 1080'i satıp o günkü güncel ekran kartlarından birini takmayı planladığınız vakit kıstıklarınız pişmanlığı beraberinde getirecektir. Özetle sistemi daha sonra sadece ekran kartını güncellerim mantığıyla diziyoruz. Nitekim en hızlı gelişen bileşendir. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Şimdi, monitör dahil mi harici mi diyorlar? Dahil ise Gtx 1080'i 8000 TL içine yediremezler. Eğer hariç ise bir mukabele sığabilir ama diğer bileşenlerden kısmak gerekecek ve sistemin stabilite ve sağlığı açısından tatminkâr olmayacaktır. Biz genellikle sistemin her bileşeninin diğer bileşenlere kıyasla dengeli olması kanaatindeyiz. Kaldı ki en hızlı gelişen bileşen ekran kartıdır. Gtx 1080 takıpta 3-5 sene sonra SLI desteğine kıstığınız anakart yada işlemci yetersiz olacaktır. Yine 3-5 sene sonra Gtx 1080'i satıp o günkü güncel ekran kartlarından birini takmayı planladığınız vakit kıstıklarınız pişmanlığı beraberinde getirecektir. Özetle sistemi daha sonra sadece ekran kartını güncellerim mantığıyla diziyoruz. Nitekim en hızlı gelişen bileşendir. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Valla hocam 8000TL içine monitörde alıp güzel sistem toplanır. Eğer burada toplanan sistemlere bakarsan imkansız olur. Bir tutturmuşlar Cooler Master kasalar, Cooler Master PSU'lar alınırsa imkansız olur. Ben sistemi kendim topladım ve şuan 4k da 60 fps üstü gayet akıcı sıkıntısız Battlefield 1, Gears of War 4, STAR WARS Battlefront, Titanfall 2, Rise of the Tomb Raider oyunları oynıyabiliyorum. Sistemim imzamda var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı