8000 TL'ye dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçeyi 500TL kadar aşıyor ama mümkünse bunu alın. Çok daha iyi bir işlemcisi ve biraz daha iyi bir ekran kartı var.
Teşekkür ederim bu önerinizi not aldım :)

Bütçeyi 500TL kadar aşıyor ama mümkünse bunu alın. Çok daha iyi bir işlemcisi ve biraz daha iyi bir ekran kartı var.

Bu bilgisayarda daha mantıklı gözüküyor, zamanla param oldukça SSD'yi yükseltmeyi düşünüyorum şimdilik 256 ile başlamam bir sorun olmaz sanırım.

Eğer render yapacaksanız Ryzen Intel'i geçiyor ve bu arkadaşımızın attığı sistemde güzel. Siz attıklarımızdan aklınıza yatanı alabilirsiniz pişman olmazsınız.

Not: Acer 60Hz miş Acer'den vazgeçtim şu an :D :D eğer render yapacaksanız Acer. Hem render hem oyun oynayacaksanız Monster. Ama renderda Monster daha kötüdür.
Hahaha olur öyle şeyler 😅 çok fazla oyun oynamak gibi düşüncem yok hafta sonları müsait oluyorum 1-2 saatimi de oyuna ayırmayı planlıyordum o kadar, daha çok derslerime odaklanmayı düşünüyorum ama monster daha çok kafama yatıyor gibi :)

Not: Acer 60Hz miş Acer'den vazgeçtim şu an :D :D eğer render yapacaksanız Acer. Hem render hem oyun oynayacaksanız Monster. Ama renderda Monster daha kötüdür.
Anladığım kadarıyla sistemin alınmasındaki ana amaç oyun değil mühendislik programlarını kullanmak. O yüzden işlemci olarak sağlam bir sistem önermek istedim. Monster da iyi, özellikle oyun oynamak için 120Hz ekranı ile daha iyi ama amaç tasarım yapmak ise Hz çok önemli değil.

Anladığım kadarıyla sistemin alınmasındaki ana amaç oyun değil mühendislik programlarını kullanmak. O yüzden işlemci olarak sağlam bir sistem önermek istedim. Monster'da iyi, özellikle oyun oynamak için 120Hz ekranı ile daha iyi ama amaç tasarım yapmak ise HZ çok önemli değil.

Bence Monster. Zira render için en fazla 7-8 saniye kaybetmek yerinde 120Hz'de alınabilir. Oyunlarda da büyük fark eder.

Anladığım kadarıyla sistemin alınmasındaki ana amaç oyun değil mühendislik programlarını kullanmak. O yüzden işlemci olarak sağlam bir sistem önermek istedim. Monster da iyi, özellikle oyun oynamak için 120Hz ekranı ile daha iyi ama amaç tasarım yapmak ise Hz çok önemli değil.
Dediğim programlar çizim programları, o yüzden işlemciye önem veriyordum oyun şimdilik ikinci planda ama tavsiyeleriniz bana çok faydalı oldu

Yeni konular

Geri
Yukarı