8000 TL'ye dizüstü bilgisayar tavsiyesi

MFKKFM

Centipat
İyi günler.
Üniversitede kullanmak ve oyun oynamak için 7-8K bandında laptop arıyorum.
Matlab, Simulink, Quartus, Siemens NX... gibi programları; AutoCAD, SolidWorks gibi 3D çizim programları kullanacağım. Boş zamanlarımda da ağır oyunları en azından orta düzeyde rahat bir şekilde oynamak istiyorum.
Asus TUF Gaming A15 FA506II-BQ256 AMD Ryzen 5 4600H 8GB 1TB Fiyatı Bu model gerek donanım gerekse tasarım olarak hoşuma gitmişti ama FA506'larda ısınma sorunu varmış diye duydum.

İlk defa bilgisayar alıyorum ve bu kadar para vermişken pişman olmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

FA506 IU versiyonunu kullanıyorum. Bilgisayar ısındığı doğru ancak her laptop ısınıyor. Yüksek sıcaklık istemiyorsanız eğer işlemcinin Turbo Boost'unu kapatarak 25 dereceye yakın ısı düşüşü elde ediyorsunuz. Almanızı kesinlikle öneririm.

Oyun laptoplarının hepsinde ısınma sorunu var zaten merak etme her markanın her oyun laptopunda gördüm ben ısınmadan dolayı şikayetleri. Isınma sorunu olmayan laptoplarda var tabi ama yüke girince fanları jet motoru gibi çalışıyor kulaklarını tıkasan bile o sesi duyuyorsun. Laptoplardan çok anlamam ama bildiklerim bunlar. Asus iyidir, ama yine de Youtube'da incelemelere falan bak öyle karar ver.

teşekkürler cevaplarınız
Oyun laptoplarının hepsinde ısınma sorunu var zaten merak etme her markanın her oyun laptopunda gördüm ben ısınmadan dolayı şikayetleri. Isınma sorunu olmayan laptoplarda var tabi ama yüke girince fanları jet motoru gibi çalışıyor kulaklarını tıkasan bile o sesi duyuyorsun. Laptoplardan çok anlamam ama bildiklerim bunlar. Asus iyidir, ama yine de Youtube'da incelemelere falan bak öyle karar ver.

teşekkürler
Asus FA506II-BQ150 AMD Ryzen 7 4800H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı asusun işlemci bakımından daha iyi modeli varmış bunu ya da Lenovo IdeaPad Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı lenovonun bu modelini alacağım gibi
FA506 IU versiyonunu kullanıyorum. Bilgisayar ısındığı doğru ancak her laptop ısınıyor. Yüksek sıcaklık istemiyorsanız eğer işlemcinin Turbo Boost'unu kapatarak 25 dereceye yakın ısı düşüşü elde ediyorsunuz. Almanızı kesinlikle öneririm.

teşekkürler hocam asus kalitesi bariz .. peki monster ya da gamegaraj gibi yerli firmalardan alınır mı .Memnun olanlar olduğu gibi çok şikayet de var

Teşekkürler cevaplarınız.

Teşekkürler.
Asus FA506II-BQ150 AMD Ryzen 7 4800H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı ASUS'un işlemci bakımından daha iyi modeli varmış bunu ya da Lenovo IdeaPad Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Fiyatı Lenovo'nun bu modelini alacağım gibi

Teşekkürler hocam ASUS kalitesi bariz. Peki Monster ya da GameGaraj gibi yerli firmalardan alınır mı? Memnun olanlar olduğu gibi çok şikayet de var.

Monster, Casper ve GameGaraj önermiyorum. Lenovo'daki 10300H Ryzen 7 4800H ile karşılaştırılamaz bile. Ryzen 7 4800H'ın rakibi 10750H veya 10875H gibi işlemcilerdir.

ASUS TUF Gaming A15 FA506IU modelini kesinlikle tavsiye ederim. 2 gün önce aldım 9 k gibi bütçeniz varsa tek Gaming bilgisayar budur. Bu donanımda diğer markalar 11 12K'dan başlıyor.

Geri
Yukarı