8000 TL'ye dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
4000-8000

log060

Femtopat
Daha fazla  
Efendim merhabalar. Geçen bir konu atmıştım ve ailemin iznini almış oldum. Tekrardan ne istediğimi yazayım:

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Şu anlık Visual Studio, SQL, Dev C++ gibi yazılım programlarıyla ve veritabanı programlarıyla ilgileniyorum. İleride belki Mobile'de yönelmeyi düşündüğüm için beni en az 4 yıl boyunca mağdur bırakmayacak, şarj kullanım süresi orta-yüksek olan, ısınma sorunu olmayan ve özellikle fan sesi az olan 8500-9000 TL'ye kadar fiyatı olan bir laptop arıyorum. Eğitim hayatımda zaten meşgul olacağım için çok fazla oyuncu laptopu aramayacağım ama çok da düşük işlemci hızı olsun istemiyorum.

Lenovo Ideapad Gaming 3:
Acer Nitro 5:
Acer Swift 3:

Lenovo Ideapad ve Acer Nitroları yazmamın nedeni yüksek işlemci hızı ve 16 GB RAM olduklarından dolayı, yine bu tarzda laptoplar arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo dan forumda biri almıştı gayet memnun, herkes öneriyor.

Bu üçü arasında kıyaslarsak Lenovo modeli gayet güzel. İşlemcisi epey kuvvetli bir model. Bütçe sorunu olmazsa ben onu alırdım. 4 değil, sizin kullanımınıza bağlı olarak 2 kat fazla bile gider.

Acer Nitro 5 olan giriş seviyesi oyuncu bilgisayarı. İşlemcisi diğerlerine nazaran zayıf kaçıyor. Ona o fiyatı vereceğinize Acer Swift almak sizin için daha mantıklı olabilir. Harici ekran kartı olmadığı için oyun performansı aksak olur. Muhtemelen RAM tek kanal olacağından sonradan takviye ile 16 GB yapılabilir. Şu haliyle de size yeter gibi geliyor bana.

Lenovo'dan forumda biri almıştı gayet memnun, herkes öneriyor.

Bu gibi cihazlarda bazılarında ısınma sorunu ve şarj kullanım süresi çok az olarak gördüm. Lenovo tabii ki de F/P ürünü ama dediğim gibi yanımda da her zaman batarya taşıyamam.
Bu üçü arasında kıyaslarsak Lenovo modeli gayet güzel. İşlemcisi epey kuvvetli bir model. Bütçe sorunu olmazsa ben onu alırdım. 4 değil, sizin kullanımınıza bağlı olarak 2 kat fazla bile gider.

Acer Nitro 5 olan giriş seviyesi oyuncu bilgisayarı. İşlemcisi diğerlerine nazaran zayıf kaçıyor. Ona o fiyatı vereceğinize Acer Swift almak sizin için daha mantıklı olabilir. Harici ekran kartı olmadığı için oyun performansı aksak olur. Muhtemelen RAM tek kanal olacağından sonradan takviye ile 16 GB yapılabilir. Şu haliyle de size yeter gibi geliyor bana.
Şunu merak ediyorum . Acer swift 3'de U tarzı işlemci var , bu onun sessiz , kullanım süresi uzun , ısı problemi olmadığının bir belirtisi mi ?

Bu gibi cihazlarda bazılarında ısınma sorunu ve şarj kullanım süresi çok az olarak gördüm. Lenovo tabii ki de F/P ürünü ama dediğim gibi yanımda da her zaman batarya taşıyamam.

Şunu merak ediyorum . Acer swift 3'de U tarzı işlemci var , bu onun sessiz , kullanım süresi uzun , ısı problemi olmadığının bir belirtisi mi ?
Hocam abartmıyorum, çoğu laptopun şarjı sorunludur.
Verimleri en fazla 4 senedir. 4 seneden sonra bir bakmışsınız, verim yarı yarıya inmiş.

Bir de U işlemciler, düşük güç tüketimine sahip işlemcilerdir. Pil ömürleri fazladır, elektrik de az tüketirler. Ama çok güçsüzlerdir. En fazla ofis, ve internette gezinti.

Hocam abartmıyorum, çoğu laptopun şarjı sorunludur.
Verimleri en fazla 4 senedir? 4 seneden sonra bir bakmışsınız, verim yarı yarıya inmiş.

Bir de u işlemciler, düşük güç tüketimine sahip işlemcilerdir. Pil ömürleri fazladır, elektrik de az tüketirler. Ama çok güçsüzlerdir. En fazla ofis, ve internette gezinti.

Araştırdığım zaman Acer Swift 3 iyi gibi görünüyor ama. Hatta sessiz de olduğunu gördüm.

Şunu merak ediyorum . Acer swift 3'de U tarzı işlemci var , bu onun sessiz , kullanım süresi uzun , ısı problemi olmadığının bir belirtisi mi ?ilk 2 bilgisayara giriş seviyesi oyuncu bilgisayarı diyebiliriz.

Bu makineler hemen hemen yakın seviyede özellik sunuyor, şarj süresi olarak da düşündüğünüz şekilde yanınızda sürekli şarj aleti taşımayı gerektirecek bir şey olduğunu düşünmüyorum kaldı ki eğer performanslı kullanıma girecekseniz zaten şarj aleti şart. Isınma konusuna gelince acerin testleri iyiydi diye biliyorum ama lenovo da çok abartı rakamlara sahip değil bildiğim kadarıyla. Zaten soğuk çalışsın gibi bir amacınız varsa laptop almayın zira istediğiniz stabilitede laptopları bu fiyata bulmanız da zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı