8000 TL'ye kadar monitör önerisi

Bütçe
8000 TL

mokimano

Kilopat
Herkese merhaba. Video editörü, tasarımcı ve oyuncuyum, ekran kartım RTX 2070. En az 144 Hz ve 1 MS özelliklerine sahip olan kaliteli bir monitör arıyorum, boyutu da mümkün olduğunca yüksek olsun. ASUS TUF GAMING 27'' VG279Q1A 165Hz 1 MS modelini alacaktım fakat parlaklık konusunda düşük performanslı olduğunu gördüm ve almaktan vazgeçtim. Önerilerinizi bekliyorum.

Yüksek parlaklık beklediğine göre büyük ihtimalle monitörü aydınlık ortamlarda kullanıyorsun.
VG27AQZ önerirdim ancak ekran kartın 1440p çözünürlüğe pek de müsait değil.

Şunu öneririm:
500 nits parlaklığa kadar çıkabiilyor ayrıca ekran yüzeyi gayet iyi yani ışık vurunca başarıyla yansıtır.
Ekran kartı gayet iyi 4K' ya kadar yolu var 2070'in.

Viewsonic tercih etmek yerine alınabilir;

Son düzenleme:
Yüksek parlaklık beklediğine göre büyük ihtimalle monitörü aydınlık ortamlarda kullanıyorsun.
VG27AQZ önerirdim ancak ekran kartın 1440p çözünürlüğe pek de müsait değil.

Şunu öneririm:
500 nits parlaklığa kadar çıkabiilyor ayrıca ekran yüzeyi gayet iyi yani ışık vurunca başarıyla yansıtır.
Ekran Kartın müsait değil derken yetersiz anlamında mı söylediniz? İlk başta 4k bile almayı düşünüyordum fakat sanırım RTX2070 için biraz fazla.

Teşekkür ederim ama 23-24 inç benim için biraz küçük, daha büyük modeller önerebilirseniz sevinirim.

Ekran kartı gayet iyi 4K' ya kadar yolu var 2070'in.
Yeni nesil oyunlarda RTX 3070 bile zorlanıyor 1440p çözünürlükte.
Viewsonic tercih etmek yerine alınabilir;

Bu monitörü ben de beğeniyorum ancak XG2431 ile aynı fiyattayken tercih edilmez çünkü XG2431 siklet olarak daha üstün monitör olduğundan bu karşılaşmanın kesin kazananı yani önerin komik olmuş.
Ekran Kartın müsait değil derken yetersiz anlamında mı söylediniz? İlk başta 4k bile almayı düşünüyordum fakat sanırım RTX2070 için biraz fazla.
Evet, fazla. Yeni nesil oyunlarda zorlanır.
Teşekkür ederim ama 23-24 inç benim için biraz küçük, daha büyük modeller önerebilirseniz sevinirim.
O halde VG27AQZ alabilirsin. Ekran kartın 1440p çözünürlükte zorlanırsa ayarlardan kısarsın.

Bu monitörü ben de beğeniyorum ancak XG2431 ile aynı fiyattayken tercih edilmez çünkü XG2431 siklet olarak daha üstün monitör olduğundan bu karşılaşmanın kesin kazananı yani önerin komik olmuş.

O halde VG27AQZ alabilirsin. Ekran kartın 1440p çözünürlükte zorlanırsa ayarlardan kısarsın.
VG27AQZ alırsam default olarak 2k kullancam ama mesela bazı oyunlarda beklediğimden düşük fps alırsam 1920x1080 e düşürürsem bu sefer de oyun kalitesiz gözükmez mi?

Hocam öneriye komik diyip Viewsonic önermeniz ayrı komik olmuş. Panel olarak tercih edilmeyen bir monitör Viewsonic. Evet yeni nesil oyunlarda zorlanıyor olabilir ama şuan hala çoğu oyunu 1440P'de 60 FPS'de kaldırabilecek bir kart. Onun dışında Asus öneriniz güzel bu bütçeye alınacak şuan en iyisi galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı