8000 TL'ye kadar monitör önerisi

Bütçe
8000 TL
Monitörün HZ sayısı sadece işlemci ile mi alakalı? RTX 2070 modelinde 144hz veya 360hz alırken işlemciye göre mi karar vermem gerekiyor?
Yenileme hızı yükseldikçe işlemciye binen yük artar ve eğer işlemcin, ekran kartına göre güçsüz bir işlemciyse ekran kartını taşıyamaz hale gelir. Darboğaz olur.

Üstünlük taslamak ile ilgisi yok. Kimse bilmediği konu hakkında kesin hükümlü konuşmayacak.

RTX 3080 Ti bile 4K'da zorlanırken RTX 2070'e 4K'ya kadar yolu var demenden bilgi seviyeni gösterdin ve sorulan sorulara saçma sapan cevaplar verdin.
Hahahaha Bu seni ne kadar ilgilendiriyor bilmiyorum ama çok konuşuyosun boş konuşuyosun:

Şu videoları bir izle derim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabi ki 2K için tasarlanmış bir ekran kartı, bazı 4K oyunlarda yeteri kadar performans vermesede gidipte RTX 2070 ile ilgili yorumum hakkında saçma sapan konuşmanın manası yok. Ayrıca haddini bil bu konuşmanı yaşına veriyorum. 4K oyun için olmasada performansı gayet iyi :D..

Şimdi de mağdur rolü yaparak üste çıkmaya çalışıyorsunuz
Şimdi birini savunmak mağdur rolü mü oldu?? :D kendimi acındırdığım falan yok ben hala dediklerimin arkasındayım.
Sadece bu cümlenin altında bile kendi önerdiğin monitörün daha iyi olduğu düşündüğün yatıyor yani mağdur rolü yapacağım diye bana boş safsata uydurma.
Boş boş konuşmayı bırak bence işim gücüm yok bir de masum rolü mü yapacağım? Boş konuşmayın bence. Dediğim gibi ben dediklerimin arkasındayım. Ayrıca kendi önerdiğim monitörün daha iyi olduğunu öneren bir ibare göremiyorum? Dediğim sizin önerdiğinize karşın daha iyi monitörler bulunabilir. Yahu sen kimsin ki ben sana safsata uyduracağım?? Canım kardeşim ben sana kaç defa açıklayacağım? Önerdiğim AOC monitör incelemesine vs. IPS,240 Hz, olduğundan önerdim. Ne dememi bekliyorsun ''Aferin sana senin bulduğun monitör daha iyiymiş, en iyisi sensin'' diyip egonu mu tatmin ediyim. Bilgilisin dedim yine de gereksiz olay çıkarma peşindesin.
Çünkü mağdur değilsin, ahanda bir üstte alıntıladığım mesaj da bunu kanıtlıyor.
"Çok biliyorsanız siz açıklayın" tarzı cümleler mağdurların söyleyeceği söz değil
Yukarda 2. kez açıkladığım gibi herhangi bir maduriyet söz konusu değil. Haksızsam haksızımdır veya haklıysam haklıyımdır gidipte haksız olduğum yerde kendimi acındırma gibi bir niyetim yok. Her insan her şeyi bilemez sonuçta ders alıyorum?
Ve o da ne? Panelin color amountı yani renk sayısı hakkında native 8-bit bile olmadığını görüyorum. XG2431 ise FRC metoduyla da olsa 10-bit gradyant verebiliyor. Diğer teknik özeliklere bakıyorum: Luminance variation; parlaklık değişimi ancak 1.33 kat kadar parlaklık değişimi oluyormuş yani stok parlaklığı 350 nits olup 450 nitslere kadar çıkabiliyormuş. Bu, en iyi ihtimal bir de ancak HDR400 sertifikası almadığına bakarsak ki çıkamıyor demektir.
E, XG2431 modeli 500 nitslere parlaklık sağlayabiliyor? 450 ne zaman 500'den büyük oldu?

Sonuç olarak, 24G2ZU, kaç mesajdır belirttiğim siklet farkından dolayı XG2431'e alternatif bile olamaz.

Not: XG2431 modelinin paneli bu siteye kayıtlı olmadığı için linkini paylaşamıyorum ancak şu siteye bakarak verdiğim bilgilerin tamamen doğru olduğunu teyit edebilirsin:
Tebrikler.
Tekrar söylüyorum, bilmediğin konular hakkında konuşmasan iyi olur çünkü karşındaki senden bilgili çıkınca mağdur rolü yaparak kendi kendini daha da rezil etmekten başka bir şey yapmıyorsun.
Peki öyle olsun bakalım. 4. kez dediklerimin arkasındayım.

Hahahaha Bu seni ne kadar ilgilendiriyor bilmiyorum ama çok konuşuyosun boş konuşuyosun:

Şu videoları bir izle derim:

Tabi ki 2K için tasarlanmış bir ekran kartı, bazı 4K oyunlarda yeteri kadar performans vermesede gidipte RTX 2070 ile ilgili yorumum hakkında saçma sapan konuşmanın manası yok. Ayrıca haddini bil bu konuşmanı yaşına veriyorum. 4K oyun için olmasada performansı gayet iyi :D..

Şimdi birini savunmak mağdur rolü mü oldu?? :D kendimi acındırdığım falan yok ben hala dediklerimin arkasındayım.

Boş boş konuşmayı bırak bence işim gücüm yok bir de masum rolü mü yapacağım? Boş konuşmayın bence. Dediğim gibi ben dediklerimin arkasındayım. Ayrıca kendi önerdiğim monitörün daha iyi olduğunu öneren bir ibare göremiyorum? Dediğim sizin önerdiğinize karşın daha iyi monitörler bulunabilir. Yahu sen kimsin ki ben sana safsata uyduracağım?? Canım kardeşim ben sana kaç defa açıklayacağım? Önerdiğim AOC monitör incelemesine vs. IPS,240 Hz, olduğundan önerdim. Ne dememi bekliyorsun ''Aferin sana senin bulduğun monitör daha iyiymiş, en iyisi sensin'' diyip egonu mu tatmin ediyim. Bilgilisin dedim yine de gereksiz olay çıkarma peşindesin.

Yukarda 2. kez açıkladığım gibi herhangi bir maduriyet söz konusu değil. Haksızsam haksızımdır veya haklıysam haklıyımdır gidipte haksız olduğum yerde kendimi acındırma gibi bir niyetim yok. Her insan her şeyi bilemez sonuçta ders alıyorum?

Tebrikler.

Peki öyle olsun bakalım. 4. kez dediklerimin arkasındayım.

Daha adam gibi kaynak bile bulamıyorsun. Al sana adam gibi kaynak:

Bir sürü oyunda 60 FPS alamıyor. Senin uğruna öldüğün RTX 2070 çöpünü karşılaştırmaya sokmuyorum bile 🙂

Bir daha da bana sen gibi yan şube kaynakları atıp rahatsız etme.

Daha adam gibi kaynak bile bulamıyorsun. Al sana adam gibi kaynak:

Bir sürü oyunda 60 FPS alamıyor. Senin uğruna öldüğün RTX 2070 çöpünü karşılaştırmaya sokmuyorum bile 🙂

Bir daha da bana sen gibi yan şube kaynakları atıp rahatsız etme.
Aferin sana hahaha ulan uğruna öldüğün dediğin kart için gerçekleri söylüyorum. Benim attığım Fake 3080 Tİ'mı? yada Fake 2070'mi?? Laga luga yapma 50-60 FPS oynatıyor işte. 2K için geliştirilen kart az önce de dedim zaten ama 4K'da da rezalet değil.

Bu cümlenden sonra senin ciddiye alınmama kanaatindeyim çünkü yazdıkça rezil oluyorsun. Kestiğin mağdur rolü işlemeyince ters psikoloji uygulamak için güçlü rolü yapıyorsun ama şunu bil ki; ne yaparsan yap haklı çıkamayacaksın ki bu forumun amacı konu sahibi arkadaşa yardım etmek, haklı olmak falan değil. Senin gibi yapıp yapıp da yapmadım diye sırf haklı çıkmak için her şeyi yapan, kıvıran kişilere buradan ekmek çıkmaz. Dediklerimin arkasındayım diyorsun ama kendinle çelişki içindesin. Bir dediğin diğerini tuttmuyor, maalesef ki. Hal böyleyken dediklerimin arkasındayım diyorsun. Bu bile söylediğin gibi olmadığını gösterir. Yazık, acınacak haline gülüyorsun. Ben acıdım sana.

Yine bir sayfa dolusu safsatalar uydurmuşsun ve okuyup cevap vermeye bile gerek duymadım. Daha da yazdıklarına cevap vermem çünkü senin seviyene inmeyeceğim fakat şunu bil ki; ben sana bilmediğin için değil öğrenmediğin için kızdım. Sonuçta, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ve cesur rolü kesmek için "sözde" dediklerimin arkasındayım demen bu ayıbı hala yapıyor olduğunu gösterir yani hem suçlusun hem güçlü. Ha, bir de mağdursun değil mi? Onu unutmuşuz bak. (!) 😁
Göz ardı listeme hoşgeldin. Bu listede senin gibiler doluydu bir de sen eklendin. 😁

Konu sahibi arkadaşa temizce yardımımı yaptım ve bundan dolayı konuyu takipten çıkmakta özgürüm, kimse cahillerle tartışmaya girmeye mecbur değil.

Edit: Bu arada @mokimano daha fazla yardıma ihtiyacın olursa etiket atman yeterli.

Son düzenleme:
Bu cümlenden sonra sonra senin ciddiye alınmama kanaatindeyim çünkü yazdıkça rezil oluyorsun. Kestiğin mağdur rolü işlemeyince ters psikoloji uygulamak için güçlü rolü yapıyorsun ama şunu bil ki; ne yaparsan yap haklı çıkamayacaksın ki bu forumun amacı konu sahibi arkadaşa yardım etmek, haklı olmak falan değil. Senin gibi yapıp yapıp da yapmadım diye kıvıran kişilere buradan ekmek çıkmaz. Dediklerimin arkasındayım diyorsun ama kendinle çelişki içindesin. Bir dediğin diğerini tuttmuyor, maalesef ki. Ben bile acıdım sana. Yine bir sayfa dolusu safsatalar uydurmuşsun ve okuyup cevap vermeye bile gerek duymadım. Daha da yazdıklarına cevap vermem çünkü senin seviyene inmeyeceğim fakat şunu bil ki; ben sana bilmediğin için değil öğrenmediğin için kızdım. Sonuçta, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ve cesur rolü kesmek için "sözde" dediklerimin arkasındayım demen bu ayıbı hala yapıyor olduğunu gösterir yani hem suçlusun hem güçlü. Ha, bir de mağdursun değil mi? Onu unutmuşuz bak. (!) 😁
Göz ardı listeme hoşgeldin. Bu listede senin gibiler doluydu bir de sen eklendin. 😁

Konu sahibi arkadaşa temizce yardımımı yaptım ve bundan dolayı konuyu takipten çıkmak için özgürüm, kimse cahillerle tartışmaya girmeye mecbur değil.

Bu arada @mokimano daha fazla yardıma ihtiyacın olursa etiket atman yeterli.
Tamamdır, gerçekten gözümden yaş gelecek şimdi :D...

Tamamdır, gerçekten gözümden yaş gelecek şimdi :D...
Ha bu arada bilmediğim için değil öğrenmedim diye kızmışsın ya bana, Bunu yok mağdur rolü yapıyo yok çok bilmişlik yapıyo vs. diyerek mi kızıyorsun? Sana aynı şey yapılsa tepkin ne olurdu merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı