8000 TL'ye kredi kartı ile taksitli hazır sistem önerisi

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selamlar, toplam bütçem 6.000-8.000 TL. Taksit sayısına göre bütçe biraz esneyebilir. Örneğin 12 taksitte 9.000-10.000 civarına çıkabilirim fakat 12 ay altına yalnızca 6.000-8.000 TL bandında kalabilirim. Oyunlarda ultra takıntım yok, çok fazla aman aman güncel oyunlarla da aram yok işin aslı fakat almışken iyi olsun istiyorum. R5 1600 AF veya benzeri F/P ürünleri de önerebilirsiniz. Önerebileceğiniz sistemleri bekliyor olacağım, normalde eylül ayında nakit para ile tek seferde alış yapacaktım ama bilgisayarım bozulduğu için taksitle şimdiden almak zorunda kaldım. Gelen en güzel öneriyi (en çok ortak karar olan ve beğeni alan sistemi) Temmuz 1-5 aralığında maaşım ile birlikte sipariş edeceğim. Kısaca sistemi kullanma amacımı şöyle söyleyeyim:

HOI 4 oynarken yıl kaç olursa olsun sorun yaşamayayım mesela.
İnternetim iyi, canım çok sıkılırsa oturup yayın açabileyim.
Kafama eser belki açıp 3-4 saat RDR2-Cyberpunk 2077 vs. gibi oyunları açıp sorunsuz oynayabileyim (Ultra takıntım yok, monitörüm zaten 60 Hz 1360x768 çözünürlükte.)

Kısacası sistemin aslında çok iyi olmasına gerek yok ama 1-2 sene idare edecek bir sistem de olmasın. En az 3-4 sene dönüp arkama bakmama gerek kalmasın, ileride gerekirse upgrade de yapabileyim. AMD işlemcili sistemler önceliğim fakat Intel bazlı bir sistem daha iyi derseniz fikirlerinize açığım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
10000TL bandında bunu öneririm.
Taksit imkanı var.
Güzel duruyor fakat hem bütçe olarak biraz yüksek hem de diğer önerileri de görmek lazım. Taksit imkanlarını inceliyorum bir yandan.
Güzel duruyor fakat hem bütçe olarak biraz yüksek hem de diğer önerileri de görmek lazım. Taksit imkanlarını inceliyorum bir yandan.
4 Taksit fiyatı uygun görünüyor aslında.

4 Taksit fiyatı uygun görünüyor aslında.
Başka bir öneride bulunacak yok mu acaba?

Son düzenleme:
Selamlar, toplam bütçem 6.000-8.000 TL. Taksit sayısına göre bütçe biraz esneyebilir. Örneğin 12 taksitte 9.000-10.000 civarına çıkabilirim fakat 12 ay altına yalnızca 6.000-8.000 TL bandında kalabilirim. Oyunlarda Ultra takıntım yok, çok fazla aman aman güncel oyunlarla da aram yok işin aslı fakat almışken iyi olsun istiyorum. R5 1600 AF veya benzeri F/P ürünleri de önerebilirsiniz. Önerebileceğiniz sistemleri bekliyor olacağım, normalde eylül ayında nakit para ile tek seferde alış yapacaktım ama bilgisayarım bozulduğu için taksitle şimdiden almak zorunda kaldım. Gelen en güzel öneriyi (en çok ortak karar olan ve beğeni alan sistemi) Temmuz 1-5 aralığında maaşım ile birlikte sipariş edeceğim. Kısaca sistemi kullanma amacımı şöyle söyleyeyim:

HOI 4 oynarken yıl kaç olursa olsun sorun yaşamayayım mesela.
İnternetim iyi, canım çok sıkılırsa oturup yayın açabileyim.
Kafama eser belki açıp 3-4 saat RDR2-Cyberpunk 2077 vs. gibi oyunları açıp sorunsuz oynayabileyim (Ultra takıntım yok, monitörüm zaten 60 Hz 1360x768 çözünürlükte.)

Kısacası sistemin aslında çok iyi olmasına gerek yok ama 1-2 sene idare edecek bir sistem de olmasın. En az 3-4 sene dönüp arkama bakmama gerek kalmasın, ileride gerekirse upgrade de yapabileyim. AMD işlemcili sistemler önceliğim fakat Intel bazlı bir sistem daha iyi derseniz fikirlerinize açığım...

Bende bilgisayar toplamayı düşünüyorum bu konuda çok video izledim pek bir bilgim yok ama neredeyse hepsinde birkaç ay beklememizi tavsiye ediyorlardı hastalık yüzünden ekran kartı vb fiyatı çok arttı birkaç ay sonra almanızı öneririm.

Bende bilgisayar toplamayı düşünüyorum bu konuda çok video izledim pek bir bilgim yok ama neredeyse hepsinde birkaç ay beklememizi tavsiye ediyorlardı hastalık yüzünden ekran kartı vb fiyatı çok arttı birkaç ay sonra almanızı öneririm.
Düne kadar zaten normalde Eylül ayında almayı düşünüyordum nakit para ile hiç taksite girmeden fakat dün elimdeki bilgisayar bozulunca ve benim mesleğim bilgisayar başından icra edildiğinden dolayı almak zorunda kaldım. Ekran kartı fiyatları çok yüksek şu an, belki Apu sistem alıp ekran kartını daha sonradan dahil edebilirim.

Düne kadar zaten normalde eylül ayında almayı düşünüyordum nakit para ile hiç taksite girmeden fakat dün elimdeki bilgisayar bozulunca ve benim mesleğim bilgisayar başından icra edildiğinden dolayı almak zorunda kaldım. Ekran kartı fiyatları çok yüksek şu an, belki APU sistem alıp ekran kartını daha sonradan dahil edebilirim.

ULTIMA-1600 / AMD Ryzen 5 1600 AF / ASUS DUAL RTX 2060 OC 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bu kadar nokta atışı bir öneri olur işte. R5 1600 AF RTX 2060'ı beslemekte zorlanır mı? Özelleştirme seçeneği de göremedim sanırım 3600MHz bir RAM daha iyi olmaz mı, bildiğim kadarıyla AMD işlemcilerin performansı RAM MHz'i ile eş oranlı artmakta.

RAM'lere hız aşırtma yapabilirsin fiyat performans olarak çok iyi bir sistem bana göre bu döneme göre 12 taksit imkanıda var.

RAM'lere hız aşırtma yapabilirsin fiyat performans olarak çok iyi bir sistem bana göre bu döneme göre 12 taksit imkanıda var.
12 taksit çok bile, inceledim 4 taksit ödeme planıma gayet uygun. Ram'lere o.c. yapabilirsin diyorsan şu an çok fena vuruldum bu sisteme ben. İstediğim her şey mevcut, 500GB NVMe M.2 SSD'sinden RTX 2060'ına, Anakart zaten Prime B450M-K II. Ben bu sistemi nasıl bulamadım acaba. Hocam işlemci kartı besleyebilir diyorsanız maaşım hesabıma geçtiği anda siparişini veriyorum sistemin.
12 taksit çok bile, inceledim 4 taksit ödeme planıma gayet uygun. Ram'lere o.c. yapabilirsin diyorsan şu an çok fena vuruldum bu sisteme ben. İstediğim her şey mevcut, 500GB NVMe M.2 SSD'sinden RTX 2060'ına, Anakart zaten Prime B450M-K II. Ben bu sistemi nasıl bulamadım acaba. Hocam işlemci kartı besleyebilir diyorsanız maaşım hesabıma geçtiği anda siparişini veriyorum sistemin.
4 taksit yazmışım yanlışlıkla, 6 taksit olacak o.

Hocam sistem için çok heyecanlandım. Yanıtlarınızı bekliyorum şu an sadece. Duruma göre müdürümden erken ödeme bile isteyebilirim.

Son düzenleme:
12 taksit çok bile, inceledim 4 taksit ödeme planıma gayet uygun. RAM'lere o.c. Yapabilirsin diyorsan şu an çok fena vuruldum bu sisteme ben. İstediğim her şey mevcut, 500GB NVMe M.2 SSD'sinden RTX 2060'ına, anakart zaten Prime B450M-K II. Ben bu sistemi nasıl bulamadım acaba. Hocam işlemci kartı besleyebilir diyorsanız maaşım hesabıma geçtiği anda siparişini veriyorum sistemin.

Hocam sistem için çok heyecanlandım. Yanıtlarınızı bekliyorum şu an sadece. Duruma göre müdürümden erken ödeme bile isteyebilirim.

1080p ve üstü çözünürlüklerde çok rahat besler parçalarda birbirine uyumlu zaten şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı