800Mhz RAM’in yanına 1600MHz takılırsa sorun olur mu?

2X bak altta yazmışım. Frekansları 2 ile çarpacaksın.

RAM konusunda mükemmel bilgi birikimim yok fakat orada 800 MHz yazıyor ve Dual değil. Dual ne alaka diyeceksin anlıyorum fakat DDR ne alaka demeden duramıyorum.
Bu RAM slot 2 de dikkat ederseniz yani slot 2 varsa 1 de vardır belki.
İlk slota takar ve çalıştırırsınız. Sorun çıkarmaz bence. Çıkarsa konu açarak destek bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam sizdeki RAM 1600 MHz DDR3 1.5 V CL 11. Bu değerlerde RAM alın. DDR3L almayın. DDR3L 1.35 V demektir.

Fiziksel olarak görmen daha iyi olur, sonradan olmadığını öğrenirsen boşa masraf etmiş olursun.
Şöyle gösteriyim
ramAlıntısı.PNG

RAM konusunda mükemmel bilgi birikimim yok fakat orada 800 MHz yazıyor ve Dual değil. Dual ne alaka diyeceksin anlıyorum fakat DDR ne alaka demeden duramıyorum.

İlk slota takar ve çalıştırırsınız. Sorun çıkarmaz bence. Çıkarsa konu açarak destek bulabilirsiniz?.
İyi öğrenmiş oldunuz bu sayede. Dual farklı bir olay. CPU-Z ikili çarpılmış değeri yani DDR göstermez. DR olarak gösterir. Yani 2 ile çarpıp sonucu bulursunuz.

İyi öğrenmiş oldunuz bu sayede. Dual farklı bir olay. CPU-Z ikili çarpılmış değeri yani DDR göstermez. DR olarak gösterir. Yani 2 ile çarpıp sonucu bulursunuz.
Teşekkürler. Yazılımla ilgilendiğim için donanım bilgilerim sönük kalıyor. Umarım onu da burada telafi edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı