810 TL'ye Asus RX 560 ROG Strix alınır mı?

ProXory

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Asus Radeon RX560 ROG Strix Gaming OC 4GB GDDR5 128 Bit ekran kartının 0'ına 810 TL verilir mi? Teşekkürler.

Kesinlikle verilmez Çok pahalı. Asus'un Strix serisi daha özenerek yapılmış soğutma sistemine sahip. Aradaki tek fark bu. Bu da 200 liralık bir fark değildir.

Aradaki fark maksimum 10 derece anca olur. Tavsiyem bu ürünü almanız:

Arada sıcaklık olarak fark olacağını sanmıyorum. Zaten pek ısınmayan bir GPU RX 560. ROG olan model tabi ki biraz daha üst seviye bir model ama giriş-orta seviye kartlar için bunun pek bir önemi yok. 4 GB olması güncel oyunlarda performansa etki ediyor. RX 560'ın 4 GB olan modelini tavsiye ederim ama fiyatı 700 TL ve daha pahalı ise kesinlikle alınmaz.

590 TL'ye almak varken 810 TL bu çapta bir karta verilmez. 2 GB ile 4 GB olmasına fazla takılmayın bu çaptaki GPU 4 GB hafızanın tamamını kullanamıyor. 2-3 fazla FPS almak için o kadar fiyat farkı vermeye gerek yok. 2 GB olanı alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
RX 560'ın 2 GB versiyonu ve 4 GB versiyonunun arasındaki fark ve alınabilirliği daha önce de tartışma konusu olmuştu. Ama bu kartlarda 4 GB olan versiyon kayda değer şekilde daha performanslı. Alınacaksa 4 GB olan modelin alınması taraftarıyım. Ama bundan daha önemli olan bir konu daha var; son dönemlerde üretilen RX 560'ların biraz kırpılmış modeller olduğu. Almadan önce buna dikkat edip araştırmak gerekiyor. VRAM farkını ortaya koyan iki örnek video ekliyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şunu da eklemek istiyorum; bu kartlara ne olursa olsun ortalama 650 TL'den fazlasını vermek pek iyi olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı