82 Mbps altyapıda 100 Mbps paket kullanılır mı?

Emre454567

Femtopat
Daha fazla  
Netspeed sitesine göre 82 Mbps altyapım var şimdi.
Netspeed'ten 100 Mbps paket alıp bunu 82'e sabitletebilir miyim? Veya 100 Mbps kullansam kopmalar olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabitlerler hocam. Sıkıntı olmaz.

SNR Margin manuel olarak kısıtlayabilen modemler var. Ben de 100Mbps paket ile bağlantımı 75Mbps'e sabitliyorum. SNR değerimi 10dB yapıyorum. Bu arada SNR Margin desteklemeyen bir modemde 100Mbps sinyal alırsınız, hatta çoğu otomatik olarak 8dB kısıtlar ve download değeri de buna göre belirlenir, lakin sürekli olarak bağlantınız kopar. Kararsız olur. Bu yüzden SNR Margin kısıtlama yapabilen bir modem kullanırsanız daha iyi olur.

Sorgu sonucundan çok fiziksel kapasite önemlidir. 82 diyor diye 75 almak zorunda değilsiniz belki fiziksel kapasiteniz daha da fazlasına rahat yetecektir? Şu an aktifte VDSL bağlantı varsa hat değerlerinizi atın kontrol edelim.

Sorgu sonucundan çok fiziksel kapasite önemlidir. 82 diyor diye 75 almak zorunda değilsiniz belki fiziksel kapasiteniz daha da fazlasına rahat yetecektir? Şu an aktifte VDSL bağlantı varsa hat değerlerinizi atın kontrol edelim.
Atıyım hocam

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230403-065604_Chrome.jpg
    Screenshot_20230403-065604_Chrome.jpg
    97,7 KB · Görüntüleme: 62
Halihazırda 100 Mbps tanımlanmış ve sinyal değerleriniz iyi görünüyor. Rahatça 100 Mbps kullanıyorsunuz şu an. Kopmalar var mı hiç?

Ve ekleyeyim herhangi bir ISS'den çok rahat 100 Mbps kullanabilirsiniz şu an problem çıkartmaz.

Hocam hiç kopma yok sıfır oh vallahi iyi oldu.
Çok teşekkürler.

Güzel güzel. 100Mbps sinyal tanımlanmış modeme, ve SNR Margin değeri de 8.8dB gayet iyi.
Hocam bu değerler için yorumunuz nedir? Benim altyapı maksimum download hızım 67 mbps gözüküyor altyapı sorgulama sitelerinde. Bugün türk telekomu arayıp 50 mbps olan paketimi 75 mbpsye yükselttirdim ancak neden max 84 mbps gösterirken benim aldığım hız 67 mbps? Sabitlemişler mi yani, 100 mbpsye çıkarttırsam 85 mbpsyi kopma vs. yaşamadan alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_0169.jpeg
    IMG_0169.jpeg
    52,8 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı