8300 TL'ye Ryzen7 4800H laptop alınır mı?

Fiyat kesinlikle çok fazla kardeşim.
R5 4600h + gtx 1650 yi 7000 tlye satıyorlardı. Ve 8 gb ram vardı. Bu 8300 tl 300 çıkar 1000tl fark var normal gibime geliyor. Bu arada siz ne önerirsiniz?
İdare etme olayı kişiden kişiye değişir ama ekran kartı idare etmesi mümkün değil gibi 6 yıl sonra low aryarlarda 30 FPS falan verir ekran kartı o yüzden 2 yılda bir üzerine az bir para koyarak yenisini almak daha mantıklı olur. Render yapıcaksanız Ryzen daha mantıklı ama sadece oyun oynamak arada bir render alınacaksa Intel daha mantıklı Intel 5-10 FPS gibi bir artısı olur.
Siz hangi cihazı öneriyorsunuz peki?

Alternatif olarak bu düşünülebilir daha güçlü bir model ekran kartı fakat sıcaklık sıkıntısı var gibi.

Böyle bir laptop alıp benim fikrime göre kalan parayı kenara koyup 2 yıldan sonra satıp kalan para ile yeni bir laptop alıp güncellemek daha mantıklı Intel (tam hatırlamıyorum) 11 yada 12. Nesilde küçük ve büyük çekirdekleri geçicek performans artışı olabilir 6 yıl sonra bu laptoplar o günün teknolojisine göre şu anın mobil İ7 3. 4. Nesil gibi olur.

Alternatif olarak bu düşünülebilir daha güçlü bir model ekran kartı fakat sıcaklık sıkıntısı var gibi.

Hem sıcaklık sorunu var hem de 60 Hz VA panel. Bildiğim kadarıyla VA paneller o kadar iyi değil.

Ryzen 7 4800H olan Acer laptopu ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum. Sizce oyun konusunda i7 10750H'a göre çok fark olur mu

Ryzen 7 4800H olan Acer laptopu ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum. Sizce oyun konusunda i7 10750H'a göre çok fark olur mu?

Hocam oyun için alacaksanız aynı GPU ve RAM olan bir bilgisayar için kıyasladığınızda çok bir fark olmayacaktır ancak yapacağınız oyun için değil de işlemci üzerine şeyler yapacaksanız Ryzen olanı almanızı öneririm.

Hocam oyun için alacaksanız aynı GPU ve RAM olan bir bilgisayar için kıyasladığınızda çok bir fark olmayacaktır ancak yapacağınız oyun için değil de işlemci üzerine şeyler yapacaksanız Ryzen olanı almanızı öneririm.
Birkaç saat önce şu laptopu aldım Acer Nitro 5 Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti Fiyatı ancak gerek mühendislik gerek de video düzenleme işlemlerinden dolayı tereddüt ettim ve iptal ettim. Sizce 10300H bu konuda çok mu üzer ? İşlemci ağırlıklı oyunlarda da zorlanıyor gibime geldi. Ama fiyatı çok uygun gerçekten arada kaldım.

Birkaç saat önce şu laptopu aldım Acer Nitro 5 Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti Fiyatı ancak gerek mühendislik gerek de video düzenleme işlemlerinden dolayı tereddüt ettim ve iptal ettim. Sizce 10300H bu konuda çok mu üzer ? İşlemci ağırlıklı oyunlarda da zorlanıyor gibime geldi. Ama fiyatı çok uygun gerçekten arada kaldım.
2 3 hafta önce 8500 lira civarındaydı ve bende buna bakıyordum. Bunun i7 olan modelini alma imkanınız varsa uzun vadede sizi üzmez. Bu da üzmez ama video düzenleme gibi işlerde nasıldır bilmiyorum.

2 3 hafta önce 8500 lira civarındaydı ve bende buna bakıyordum. Bunun i7 olan modelini alma imkanınız varsa uzun vadede sizi üzmez. Bu da üzmez ama video düzenleme gibi işlerde nasıldır bilmiyorum.
İmkan var ama babama daha fazla yüklenmek istemiyorum zaten 500 artıra artıra buraya geldik asıl bütçe 7 bin idi. Ama 700 TL için de i7 almak gerekir sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı