84 Mbps değerler aniden 74'e iniyor

Yer
Ankara
Daha fazla  
Modemi aç kapat yapmadan önce gelen hız 83, 84 iken şu an tekrardan 74'lere indi ve paketimdeki hızdan tam anlamıyla faydalanamıyorum. bu değeri önce ki gibi 83, 84'e çekmemin veya bir iyileştirme yapmamın bir yolu var mıdır?
Ekran görüntüsü 2023-10-13 211108.png

Çok düşmemiş. Hat yoğunluğundan tut hava durumuna göre değişkenlik gösterir ve açıkken güncel değer gösterilmeyebilir. Şu an sorun yok, 1-2 gün böyle giderse dert edersin.
Bu genel anlamda böyle gidiyor aslında eskiden de bu mevcuttu ama çok takmıyordum 50 Mbps paket kullandığım için ama şuan 75 Mbps kullandığım için ister istemez sorun yaratıyor bana.

1 Mbps'nin teranesi mi bu?

1 de değil, 0.8.
Nizel 0.8 teranesi değil, 85 Mbps gelen bir hız olduğunda 75'i sağlıklı bir şekilde alıyordum şuan bu hız 68,69 bandına düştü yani yaklaşık var 6 bandın da falan bir kesinti oluyor. "0.8" değil yani.

75 kullanıyorsan nasıl 84 alıyorsun.
Altyapı hızını kast ediyorum 84 diye kullanmış olduğum paket 75. 85 Mbps'den altyapı hızı 75'lere inince tam olarak hızımdan faydalanamıyorum ve 6,7 mbps'lik bir kayıp oluyor.

Nizel 0.8 teranesi değil, 85 Mbps gelen bir hız olduğunda 75'i sağlıklı bir şekilde alıyordum şu an bu hız 68,69 bandına düştü yani yaklaşık var 6 bandın da falan bir kesinti oluyor. "0.8" değil yani.

Altyapı hızını kast ediyorum 84 diye kullanmış olduğum paket 75. 85 Mbps'den altyapı hızı 75'lere inince tam olarak hızımdan faydalanamıyorum ve 6,7 Mbps'lik bir kayboluyor.

75'lik paket varsa 84 alamazsın zaten.

@Ozan Mehmet Haliç Ya 50'ye düşürürsün, 50 sabit alırsın ya da 75'lik pakette kalır 65-75 arası değerler alırsın. Yapacak bir şey yok, hattın böyle.

Hat yoğun demek ki hızın düşmüş.
Belki de hat yoğunluğundan kaynaklanıyor dediğin gibi sabah saatlerinde bir daha aç kapat yaparım belki 84'lere yeniden çıkar altyapı hızı.

Hocam paketiniz 75 Mbps ise altyapınız kaç desteklerse desteklesin 75'ten fazla alamazsınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı