840 Evo 120 GB SSD'nin içindeki verilerimi nasıl alabilirim?

BlueshDream

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostalar,

Sizden ufak bir yardım rica edeceğim,
Bilgisayar donanımı sökme takma vs çok anlayan birisi değilim ne yazık ki. Ancak bir önce ki bilgisayarımı 2. el olarak sattığım zaman içerisinde ki Samsung 840 Evo SSD mi söküp almışım verilerim olduğu için.
Şimdi yeni bilgisayarıma bu SSD'nin içerisinde verileri almak istiyorum ama mevcut bilgsayarımda takılı olan SSD'nin içerisinde Windows kurulu ve benim eski bilgisayarımdan aldığım SSD'de de Windows kurulu ve dediğim gibi söküp takmayı fazla anlamıyorum. Aynı anda 2 adet Windows kurulu SSD takarsam sorun yaşarım diye düşünüyorum.
Ben sadece bu eski SSD'nin içerisinde verilerimi nasıl alabilirim?
Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Windows kurulu olan SSD'nizi taksanız bir sorun olmaz. BIOS'tan önceliği asıl diskinize verin. Sonra dosya gezgininden o diske girip, istediniz dosyaları yedekleyip biçimlendirin. Sonra 840 EVO'yu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eski Windows kurulu olan SSD'nizi taksanız bir sorun olmaz. BIOS'tan önceliği asıl diskinize verin. Sonra dosya gezgininden o diske girip, istediniz dosyaları yedekleyip biçimlendirin. Sonra 840 EVO'yu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim
Anladığım kadarıyla eski ssd mi taktıktan sonra flash bellekle format atar gibi bios ekranından asıl diski secip devam edicem sanırım

Evet BIOS'tan şu an aktif kullandığınız diski seçince asıl Windows'unuz başlatılacak. Sonrasında yedeklemeleri hallettikten sonra bir USB belleği biçimlendirir gibi SSD'yi biçimlendirip kullanmaya devam edin.

Evet BIOS'tan şu an aktif kullandığınız diski seçince asıl Windows'unuz başlatılacak. Sonrasında yedeklemeleri hallettikten sonra bir USB belleği biçimlendirir gibi SSD'yi biçimlendirip kullanmaya devam edin.

anladım peki benim anakartım msi b45 a pro max bu anakarta aynı anda 2 adet ssd takılabilir mi yani kabloları yeterlimidir

Yeni konular

Geri
Yukarı