840M FPS Drop Sorunu

erenalkan7778

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Benim durumum çok vahim, mayıs ayında yeni bir Casper laptop aldım içinde 840M ekran kartı, 8 GB RAM ve i7 bir işlemci var.
Neyse arkadaşlar bu PC şu son 1 aya kadar gayet iyi bir performans sergiliyordu fakat şu son 1 aydır oyunlarda 2 dk oynadıkTan sonra fandan çiuuvvv diye bir hız sesi geliyor ve bir anda FPS 50'lerdeyse 20'lere düşüyor.
Arkadaşlar lütfen yardım edin. Malum 15 tatildeyiz fakat ben GTA sanandreas bile oynayamıyorum bu lanet sebepten dolayı. GTA sa'dan 15 FPS falan alıyorum 1 dk oynadıktan sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
cezam olduğu için dün cevap yazamadım kusura bakmayın . kasma sorununu hemen hemen çözdüm güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumunu %60 a düşürdüm artık yine eski fps değerlerimi alabiliyorum ama pc bu sefer daha çok ısınıyor eskiden 75 derece iken şimdi 80 i geçebiliyor

üstelik soğutucu da kullanıyorum ama dandirik bi inca soğutucusu - vacumm yapan soğutuculardan almayı düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı