840M sistem GTA 5'e yeterli mi?

İşletim sistemi
Windows 10
Hikayede üzeceğini sanmıyorum, ekran kartının 40 FPS falan gücü var, işlemci bu değerlerde darboğaz yapmıyor. Online'da şansı yok.

GTA 5 ilk bilgisayara çıktığımda i7 4510U ve GTX 850M bir bilgisayarım vardı. Story ve Online ilk zamanları sıkıntısızdı; kasma, takılma, çatlama, patlama falan yoktu. Yeni güncellemelerden sonra Story kısmı aynı kaldı Online'da ise 20-30 FPS arası geziyordum (720P düşüğe çektiğimde). Macun vb. vardı, yaşından dolayı sıkıntılı değildi. Bundan sonra sattım bilgisayarı.

Ve çok rahat oynar diye bir dünya yok, ekran kartı GTA 5 için iyi diyebileceğimiz bir kart olmasına rağmen U serisi işlemci işi batırıyor. Ama HQ varsa rahat rahat oynar.
Ben 940mx ile zevk vermez diye GTA 5 indirmedim.
Sizin dediğiniz gibiyse oynayabilir.

Ben 940mx ile zevk vermez diye GTA 5 indirmedim.
Sizin dediğiniz gibiyse oynayabilir.
940MX yanlışım yoksa GTX 850M ile MX150 gücü arasında bir kart. 1 sene daha genç olduğu için işlemciniz de muhtemelen daha iyi. 1080P 40FPS üstü gezersiniz MSAA açmadan, Medium (Oyun içi ismi öyle, en düşük ayar ama kötü değil) ayarlarda. Göz zevkinize göre ayarlayıp yükseğe çekersiniz belki, kesin konuşmak da istemiyorum.

940MX yanlışım yoksa GTX 850M ile MX150 gücü arasında bir kart. 1 sene daha genç olduğu için işlemciniz de muhtemelen daha iyi. 1080P 40FPS üstü gezersiniz MSAA açmadan, Medium (Oyun içi ismi öyle, en düşük ayar ama kötü değil) ayarlarda. Göz zevkinize göre ayarlayıp yükseğe çekersiniz belki, kesin konuşmak da istemiyorum.

Hocam PUBG'de 1080p en düşük ayarlar 25 FPS ise oradan karşılaştırır mısınız?
720p 50 FPS. 6.nesil işlemcim İ76500U

Hocam PUBG'de 1080p en düşük ayarlar 25 FPS ise oradan karşılaştırır mısınız?
720p 50 FPS. 6.nesil işlemcim İ76500U
Satmadan PUBG deneyeyim demiştim, yanlış hatırlamıyorsam 720p'de sizle yakın bir değeri vardı ama aklımda 60'ı arada bir gördüğüm kalmış. 1080p aklımda yok, o da sizinle aynıdır muhtemelen. 1080P'de 40 FPS üstü görürsünüz gibi geliyor bana, yeter derseniz indirin. Bir de Online girerseniz sevinirim, merak ettim ne olacak.

Satmadan PUBG deneyeyim demiştim, yanlış hatırlamıyorsam 720P'de sizle yakın bir değeri vardı ama aklımda 60'ı arada bir gördüğüm kalmış. 1080p aklımda yok, o da sizinle aynıdır muhtemelen. 1080P'de 40 FPS üstü görürsünüz gibi geliyor bana, yeter derseniz indirin. Bir de Online girerseniz sevinirim, merak ettim ne olacak.

Hocam eskiden o değerleri almanız normal, deneyeceğim hesap aldığımda size bildiririm teşekkürler.

Hocam eskiden o değerleri almanız normal, deneyeceğim hesap aldığımda size bildiririm teşekkürler.
Hocam bu yaz sattım cihazı, hikaye moduna pek ek içerik gelmiyor zaten dert etmeyin. Keşke Epic'te kaçırmasaydınız, hesap alcam diyince üzüldüm. Rica ederim, bu arada termal bakım yapmadıysanız yapın, 2 çekirdekli işlemcileri zorluyor oyun hele SSD'siz Windows 10 varsa aman aman.

Hocam bu yaz sattım cihazı, hikaye moduna pek ek içerik gelmiyor zaten dert etmeyin. Keşke Epic'te kaçırmasaydınız, hesap alacağım deyince üzüldüm. Rica ederim, bu arada termal bakım yapmadıysanız yapın, 2 çekirdekli işlemcileri zorluyor oyun hele SSD'siz Windows 10 varsa aman aman.

SSD taktıracaktım fakat değmez diye düşündüm.
Bu bilgisayarı 4000 TL civarı alan var bunu satıp kendimde üstüme koyup 2060'lı bir sistem toplamayı düşünüyorum.
Termal macun için bugün konu açacağım 6 yıldır değiştirmedim.
Hocam bu arada Epic Games üzerinden alacağım o kadar para vermeyi düşünmüyorum GTA 5'e.
Ucuza satıyorlar sende varsa senden bile alabilirim 😀

Çok sağ olun vallahi işlemci u ibareli mi onu anlayamadım ama Online da üzmesi sıkıntı U serisi olup olmadığını nasıl anlayacağımı anlatırsanız sevinirim daha sabah açtım konuyu bayağı yardım gelmiş teşekkürler

Çok sağ olun vallahi işlemci u ibareli mi onu anlayamadım ama Online da üzmesi sıkıntı U serisi olup olmadığını nasıl anlayacağımı anlatırsanız sevinirim daha sabah açtım konuyu bayağı yardım gelmiş teşekkürler

Windows tuşu+R tuşuna aynı anda basıp gelen yere DxDiag yazın orada ekran kartınız ve işlemcinizin modeli yazacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı