84Mbps altyapı 16Mbps veriyor

Eki Görüntüle 1269037

2022'nin 4. ayında yani bu nisan ayında bitiyor, 3 ay gibi bir süre kaldı bitmesine. TurkNet'te 120 TL vermiyor muydu baska firmadan taahhüt ile geçenlere?

Evet 120 TL Turknet cayma bedelini karşılıyor. Fakat önce TTnet müşteri hizmetlerini arayıp cayarsanız kaç TL ödeyeceğinizi öğrenin. Taahhüt işleri saçma sapan işliyor. Yani 3 ay kaldı diye az veririm diye düşünmeyin. Firma size söz de kampanya indirimi yapıyor. Kabaca 1 sene boyunca kampanyadan faydalandıysanız eğer, cayma bedeli olunca 12 ay boyunca size söz de indirim yaptıkları için bunu cayma bedel faturasına yansıtıyorlar. Mevcut paketin büyük ihtimal kampanyalıdır. Mesela normal fiyatı 400 TL'dir, ama söz de kampanya olduğu için indirim algısı yaratıp size 120 TL yapıyordur. Bu durumda indirim 280 TL'dir ay başına :)
280x12=3.360 TL. Böyle saçma sapan bi sistemleri var. Rezalet yani anlayacağın. Bir de tüketici heyeti fln var güzelim ülkemizde. Ama millet her türlü çakallığını rahatlıkça yapabiliyor.

Evet 120 TL TurkNet cayma bedelini karşılıyor. Fakat önce TTNET müşteri hizmetlerini arayıp cayarsanız kaç TL ödeyeceğinizi öğrenin. Taahhüt işleri saçma sapan işliyor. Yani 3 ay kaldı diye az veririm diye düşünmeyin. Firma size söz de kampanya indirimi yapıyor. Kabaca 1 sene boyunca kampanyadan faydalandıysanız eğer, cayma bedeli olunca 12 ay boyunca size söz de indirim yaptıkları için bunu cayma bedel faturasına yansıtıyorlar. Mevcut paketin büyük ihtimal kampanyalıdır. Mesela normal fiyatı 400 TL'dir, ama söz de kampanya olduğu için indirim algısı yaratıp size 120 TL yapıyordur. Bu durumda indirim 280 TL'dir ay başına :)
280x12=3.360 TL. Böyle saçma sapan bir sistemleri var. Rezalet yani anlayacağın. Bir de tüketici heyeti falan var güzelim ülkemizde. Ama millet her türlü çakallığını rahatlıkça yapabiliyor.

Şu an aylık 87-90 civarı ödüyorum bu ayki faturayı ödeyince sanırsam nisanı da katmazsak 2 fatura kalıyor 174 TL gibi bir bedel çıkıyor o zamanda dediğiniz yüksek ihtimalle doğru ona bakmak lazım.

Şu an aylık 87-90 civarı ödüyorum bu ayki faturayı ödeyince sanırsam nisanı da katmazsak 2 fatura kalıyor 174 TL gibi bir bedel çıkıyor o zamanda dediğiniz yüksek ihtimalle doğru ona bakmak lazım.

Benim bildiğim dediğim gibi oluyor. Siz bunca zaman fatura ödediniz, ve firmaya göre anlaşmaya göre siz bu durumda bunca zaman indirimden faydalandınız :) Caymak isterseniz firma sizden bu yüzden bunca zaman ki indirimleri alacaktır. Genelde kampanya fiyatları ortalama 120 TL diyelim, ve bu fiyatlar kendilerine göre normalde 300 TL'den aşşağı olmuyor. Yani neye göre mesela hesaplıyorlar da kampanya altında indirim yapıyorlar ? Böyle rezalet bir anlayışları var. Ve tüketici hakları ya da BTK bu duruma bir engel olmuyor 🤣 Hatta dur senin için şimdi ben TTnet'i arayacağım. Benim de taahhüt'üm bu nisan 20'si gibi bitiyor. Bu ay'ın faturasını ödedim. Nisan ay ile birlikte 3 faturam kaldı. Bakalım cayma bedelim ne kadar diyecek TTnet. Birazdan yazacağım.

Hocam merhabalar, Türk Telekom ile görüşmemin ardından internet sitelerinde gözükmeyen altyapımın 84Mbps desteklediğini öğrendim, hız testlerinde ise 16Mbps alıyorum bunun sebebi 16Mbps'lik paket kullanmam mı? Ve son bir sorum daha, TurkNet geçersem direkt altyapımın desteklediği hızı mı alacagım yoksa belirli bir hıza sabit mi kalacak?
Hocam dönerciye gidince 1 adet dürüm söylediğinizde 5 adet dürüm gelmiyor, 1 tane geliyor yani. Mantıken 16 hız kullanıyorsanız 16 hız alırsınız, hat değerlerinizi atın bakalım ne kadar alabiliyorsunuz.

Hocam dönerciye gidince 1 adet dürüm söylediğinizde 5 adet dürüm gelmiyor, 1 tane geliyor yani. Mantıken 16 hız kullanıyorsanız 16 hız alırsınız, hat değerlerinizi atın bakalım ne kadar alabiliyorsunuz.

Atmıs olmam gerekl, 3-5 mesaj önce, ona bakabilirsiniz.
Benim bildiğim dediğim gibi oluyor. Siz bunca zaman fatura ödediniz, ve firmaya göre anlaşmaya göre siz bu durumda bunca zaman indirimden faydalandınız :) caymak isterseniz firma sizden bu yüzden bunca zaman ki indirimleri alacaktır. Genelde kampanya fiyatları ortalama 120 TL diyelim, ve bu fiyatlar kendilerine göre normalde 300 TL'den aşağı olmuyor. Yani neye göre mesela hesaplıyorlar da kampanya altında indirim yapıyorlar? Böyle rezalet bir anlayışları var. Ve tüketici hakları ya da BTK bu duruma bir engel olmuyor 🤣 hatta dur senin için şimdi ben TTNET'i arayacağım. Benim de taahhüt'üm bu nisan 20'si gibi bitiyor. Bu Ay'ın faturasını ödedim. Nisan ay ile birlikte 3 faturam kaldı. Bakalım cayma bedelim ne kadar diyecek TTNET. Birazdan yazacağım.

Tamam hocam bekliyorum 😁

Yani 100 liraya internetimin kemiğine kadar kullanabilirim değil mi TurkNet'te? Öyle diyor ama kullanıyorsanızda biraz bilgi verir misiniz TurkNet'ten.
Omurgaları sağlamdır, 100 liraya kemiğine kadar sömürürsünüz, internetten anlayan bir firma, tavsiye ederim, ama VDSL olarak ya da fiber olarak alın turk.net, ADSL varsa 100 liraya değmez.

@clkagan Dostum çok şaşkınım şu an. TTnet aradım ve müşteri hizmetleri bana "cayma bedeliniz olmaz" dedi. Ben de sordum nasıl yani. O da bana "yeni yasalara göre böyle oldu" dedi. O zaman ben Turknet kaçar. İyi ki aramışım. Sen de hemen ara ve sor.😍😍😍

Oh be!!!! TTnet'ten kurtuldum. Bir daha never !

Omurgaları sağlamdır, 100 liraya kemiğine kadar sömürürsünüz, internetten anlayan bir firma, tavsiye ederim, ama VDSL olarak ya da fiber olarak alın turk.net, ADSL varsa 100 liraya değmez.

VDSL, HiperNet yazıyor bakınca VDSL'e geçeli de 5 ay oldu zaten günümüzde 16Mbps çoğu kişiye yetmez en azından oyunculara😅
@clkagan dostum çok şaşkınım şu an. TTNET aradım ve müşteri hizmetleri bana "cayma bedeliniz olmaz" dedi. Ben de sordum nasıl yani. O da bana "yeni yasalara göre böyle oldu" dedi. O zaman ben TurkNet kaçar. İyi ki aramışım. Sen de hemen ara ve sor.😍😍😍

Ciddisin değil mi hocam arayacagım ona göre.

VDSL, HiperNet yazıyor bakınca VDSL'e geçeli de 5 ay oldu zaten günümüzde 16Mbps çoğu kişiye yetmez en azından oyunculara😅

Ciddisin değil mi hocam arayacagım ona göre.

Dostum çok ciddiyim. Gerçekten şu an heycanlandım. 3 ay daha beklemeden direkt geçiyorum. Ama önce yarın Comnet arayacağım. Peer'in sistemlerini öven bir firma. Ben doğu'da oturduğum için omurga sistemlerini soracağım. Eğer TTnet omurga sistemini kullanıyorsa direkt Turknet geçeceğim. Şu an ben 90 TL 35Mbps veriyorum. Turknet ile 100Mbps alacağım. Altyapım destekliyor. Valla ne diyim, senin sayende ben de öğrenmiş oldum. Yeni yasa dedi ama ayrıntı vermedi. 2 defa teyit ettim "emin misiniz cayma bedelinin olmayacağına" diye. 2 defa evet bugün ile iptal işlemi gerçekleştirirseniz bile cayma bedeliniz olmaz dedi.

Geri
Yukarı