85.000 TL'ye oyun için sistem toplama

Bütçe
85000
Buradaki toplamaya bakabilirsiniz. 4K monitörede para kalıyor hiç yoktan.
Monitöre ek arkadaş klavye ve kulaklık vb. Şeyleride alacak.

Yukarda attığım görselli mesajdaki linkteki sistemi belirttiğim özellieştirmeler ve ilk attığım mesajdaki ekipmanlar ile birlikte almak en ideali diye düşünüyorum.

Senin önerdiğin parçaların çoğu kısılmış. Yani şimdi kulaklığa mı bahane buldunuz? Kulaklık dediğin nedir ilerde daha iyisi alınabilir. Gerçekten bazen saçmalıyorsunuz. Ryzen 9 7900x3d alan ve bu bir çok usta deneyimli isimler tarafından incelenmiş ve önerilen işlemciye mantıksız demeni anlamıyorum. O zaman onlar da mantıksız. Bu sonuç ortaya çıkıyor.

Senin önerinde 5200 tek slot 16 gb ram ssd okuma yazma düşük anakart bir tık düşük işlemci türü düşük. Monitör vs önerilmemiş yani ben bunu gördüğüm halde cevap yazmıyorum lakin her önerimde bir şey bulman beni düşündürüyor. Neyse alıştım artık.
Dostum okuma gözlüklerini umarım takmışsındır :). İlk attığım yorumu görürken ekipman ve monitör ne önermişim görürsün. 7900x3d önermişsin 7800x3d nerede göremedim?

Oyunculuk açısından azıcık performans testlerini incelersin 5200 ve 6000 arasında fark olmadığını görebilirsin :D

Herkes çok zengin değil zırt pırt ekipman değişsin :D?

SSD hakkında yorum yapmışım zaten ilerde değiştirebilir diye.

Geri kalan hangisi markasız?
FSP kötü? Yoksa corsair mi? Yoksa Asus mu?

Monitöre ek arkadaş klavye ve kulaklık vb. Şeyleride alacak.

Yukarda attığım görselli mesajdaki linkteki sistemi belirttiğim özellieştirmeler ve ilk attığım mesajdaki ekipmanlar ile birlikte almak en ideali diye düşünüyorum.

Dostum okuma gözlüklerini umarım takmışsındır :). İlk attığım yorumu görürken ekipman ve monitör ne önermişim görürsün. 7900x3d önermişsin 7800x3d nerede göremedim?

Oyunculuk açısından azıcık performans testlerini incelersin 5200 ve 6000 arasında fark olmadığını görebilirsin :D

Herkes çok zengin değil zırt pırt ekipman değişsin :D?

SSD hakkında yorum yapmışım zaten ilerde değiştirebilir diye.

Geri kalan hangisi markasız?
FSP kötü? Yoksa corsair mi? Yoksa Asus mu?
Dostum 7800 yanlışlıkla yazdım. Attığım ürünlerin çoğunu ilerde değişmesine gerek yok. Değişirse kulaklık klavye vs fiyatı pek uçmayan ürünler. SSD'nin fiyatları her geçen gün artıyor yani neden adam tek seferde daha iyisi varken kasa bileşenlerinde özellikle kulaklığı düşünsün kaldı ki kulaklık da öyle kötü değil. Uzun süre idare eder ben de kullanıyorum aynı ürünü ses kalitesi çok iyi. Ufak tefek şeylere bahane bulmana gerek yok. Ryzen 9 7900 varken ryzen 7 neden alayım. 32 gb ram varken bu sisteme neden 16 gb hem de tek slot ram katayım. Kaldı ki her daim çift slot ram kullanmak oyun performansını daha iyi artırır. Bir çok usta deneyimli bu işin uzmanı arkadaşlar bu şekilde öneriyor. O nedenle bence fazla tartışmaya bile gerek yok.

İkinizin sisteminede bakmadım fakat oyunlarda 7800x3d daha iyi, amdnin en iyi oyun işlemcisi. Bununda amdnin 7900 serisinde yazılımını doğru yapmadığından kaynaklı, düzeltselerdi 1 yıl geçti düzeltilirdi.

Dostum 7800 yanlışlıkla yazdım. Attığım ürünlerin çoğunu ilerde değişmesine gerek yok. Değişirse kulaklık klavye vs fiyatı pek uçmayan ürünler. SSD'nin fiyatları her geçen gün artıyor yani neden adam tek seferde daha iyisi varken kasa bileşenlerinde özellikle kulaklığı düşünsün kaldı ki kulaklık da öyle kötü değil. Uzun süre idare eder ben de kullanıyorum aynı ürünü ses kalitesi çok iyi. Ufak tefek şeylere bahane bulmana gerek yok. Ryzen 9 7900 varken ryzen 7 neden alayım. 32 gb ram varken bu sisteme neden 16 gb hem de tek slot ram katayım. Kaldı ki her daim çift slot ram kullanmak oyun performansını daha iyi artırır. Bir çok usta deneyimli bu işin uzmanı arkadaşlar bu şekilde öneriyor. O nedenle bence fazla tartışmaya bile gerek yok.
... 7. Nesil dediğin işlemcinin 7900x3d ile olan performans karşılaştırmalarını hiç izledin mi?

DDR5'de çift kanal muhabbetinin %5-10 arası oyuna göre %1-2 e kadar düşüyor?

Önermis olduğun SSD'nin umarım sadece okuma ve yazma değerlerine bakmamışsındır.

Sistemi neden sertifikası olmayan bir PSU'ya emanet edelim?

Oyunculukta en önemli şeylerden biriside ekipmanlardır. Kalitesiz monitör, ve kulaklık, fare ile zevki öldürmenin anlami yok.

... 7. Nesil dediğin işlemcinin 7900x3d ile olan performans karşılaştırmalarını hiç izledin mi?

DDR5'de çift kanal muhabbetinin %5-10 arası oyuna göre %1-2 e kadar düşüyor?

Önermis olduğun SSD'nin umarım sadece okuma ve yazma değerlerine bakmamışsındır.

Sistemi neden sertifikası olmayan bir PSU'ya emanet edelim?

Oyunculukta en önemli şeylerden biriside ekipmanlardır. Kalitesiz monitör, ve kulaklık, fare ile zevki öldürmenin anlami yok.
Monitör kalitesiz ve psu sertifikasız mı ? Kardeşim önermiş olduğum kasa en iyi 10 önerilen ve kaliteli kasalardan biri ve psu'su da kaliteli bu bir. Corsair monitörün git bir incelemesini ve kalitesini gör ondan sonra bu yorumu yap. Klavye mause ise Msi markasının en çok denenen memnun olunan bir modeli ve ürünü. Kulaklık ise ses kalitesi açısından oldukça iyi. SSD ise en çok önerilen ve benchmark testlerinde iyi seviyede.

Bunu geçtim diğer ekipmanlara gelecek olursak asrock global pazarda çok kaliteli ve elit bir marka. Türkiye'de yeni yeni popüler oluyor. Lexar marka ramler de keza önerilen bir marka. (Gaming pc'de her daim çift slot ramler önerilir . Senin yüzde 20 dediğin performans az değil)

Toplayacak olursak önerilen sistem de kulaklık ve klavye set ilerde opsiyonlu değişebilir diğerleri zaten şuanki en güncel ürünler uzun süre götürür.

Sözün özü karacahil olmadığım gibi sürekli araştırıyorum. Araştırmadan önerme yapmıyorum. İyi sosyaller kardeşim...

Kasa en iyiler arasında diyorsun bir tane düzgün inceleme bulamadım atarsan herkes nasiplensin.

PSU'da sertifika yok ? 700+ olması sertifika sahibi olduğu anlamına gelmez nerede var sertifika?

Bir ürünün en çok denenmesi? Kim denemiş? İnsanlar bir şeyden fazlaca alınca o kaliteli mi olmuş oluyor?

Asrock anakart iyi olsun hoş olsun senin dediğin olsun linkteki Asustan ne farkı var :d?

Monitör hakkında bir tane düzgün inceleme atarsan fena olmaz neye göre kaliteli diyorsun?
Dell G2724D Review Örnek :) Aynı model değiller ancak aynı özellikleri taşıyorlar incelemede de belirtmiş durum zaten.

Lexar'ı keza çok iyi diyorsun? Linkteki sistemdeki ramlarden ne farkı var? Kompanent olarak hangisi daha kaliteli veriler ile atarsan iyi olur:

Monitörün düzgün bir incelemesi yok, klavye ve fare herkes alıyor diye kaliteli kısmına koymuşsun???? Kulaklık desen elde patlıyor.

Görseli tekrar ekledim şu sistemden ne farkı var var attıklarının XD Daha kötü diyebiliriz hatta.

Dosya Ekleri

• Tfgd3TGGZm.png
    Tfgd3TGGZm.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 12
Kasa en iyiler arasında diyorsun bir tane düzgün inceleme bulamadım atarsan herkes nasiplensin.

PSU'da sertifika yok? 700+ olması sertifika sahibi olduğu anlamına gelmez nerede var sertifika?

Bir ürünün en çok denenmesi? Kim denemiş? İnsanlar bir şeyden fazlaca alınca o kaliteli mi olmuş oluyor?

ASRock anakart iyi olsun hoş olsun senin dediğin olsun linkteki ASUS'tan ne farkı var :d?

Monitör hakkında bir tane düzgün inceleme atarsan fena olmaz neye göre kaliteli diyorsun?
Dell G2724D Review Örnek :) Aynı model değiller ancak aynı özellikleri taşıyorlar incelemede de belirtmiş durum zaten.

Lexar'ı keza çok iyi diyorsun? Linkteki sistemdeki ramlarden ne farkı var? Kompanent olarak hangisi daha kaliteli veriler ile atarsan iyi olur:

Monitörün düzgün bir incelemesi yok, klavye ve fare herkes alıyor diye kaliteli kısmına koymuşsun? Kulaklık desen elde patlıyor.

Görseli tekrar ekledim şu sistemden ne farkı var var attıklarının XD Daha kötü diyebiliriz hatta.

Flipko ben önerimi yaptım. Parası olan adam orada. İstediğini alır. İster senin önerini alır ister başkasının isterse benim önerimi. Lakin şu üslubunu bir değiştir. Hala monit kötü şu kötü vs diyorsun. Ve inceleme vs yok diyorsun. Şaka mısın birader? Harbi şaka gibisin. Neyse iyi Sosyaller sana. İnceleme yaparken gözlük tak belki görürsün.

XD inceleme bulamayınca benim eşgal
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CoolerMaster incelemesi. Önerdiğim ürünün bir alt modeli. Ve bu ürünün bir çok incelemesi var. Zaten buna göre bu bir üst modeli önerdim. Ve coguar için YouTube yaz bir çok bu kasa için inceleme var. Kaliteli ürün olduğunu göreceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı