850 TL ile bilgisayar için ne alınır?

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde 850 TL var. Şu anda kasa aldığım gibi duruyor hiçbir şey değiştirmedim. Hazır sistem olduğundan anakart giriş seviyesi. O yüzden bir tane M.2 SSD girişi var yani yer sıkışık olarak yetiyor. O yüzden ya bir tane 500GB SATA SSD alacağım ya da kasanın üstünde 2 tane fan için yer var oraya fan takacağım ya da ona para yetmez galiba ama işlemci kule tipi soğutucu alacağım. Sizce hangisi alınmalı bir abime sordum 500GB depolama 5 dereceden daha iyidir dedi sizce ne yapayım.

Merhaba arkadaşlar elimde 850 TL var. Şu anda kasa aldığım gibi duruyor hiçbir şey değiştirmedim. Hazır sistem olduğundan anakart giriş seviyesi. O yüzden bir tane M.2 SSD girişi var yani yer sıkışık olarak yetiyor. O yüzden ya bir tane 500GB SATA SSD alacağım ya da kasanın üstünde 2 tane fan için yer var oraya fan takacağım ya da ona para yetmez galiba ama işlemci kule tipi soğutucu alacağım. Sizce hangisi alınmalı bir abime sordum 500GB depolama 5 dereceden daha iyidir dedi sizce ne yapayım.

İşlemcin nedir eğer soğutma değerlerin yük altında 75'i geçmiyorsa işlemci soğutucuya ihtiyacın yok M.2 SSD alabilirsin mümkünse DRAM mevcut olup olmadığına bak.

Hocam işlemci ne? Stok soğutucu yetmeyen bir işlemciyse kule tipi iyi gider. Çok ısınmıyorsa SATA SSD sizi bayağı bir rahatlatır.

i5 12400F hocam.

İşlemcin nedir eğer soğutma değerlerin yük altında 75'i geçmiyorsa işlemci soğutucuya ihtiyacın yok M.2 SSD alabilirsin mümkünse DRAM mevcut olup olmadığına bak.

Hocam yani bir 1 2 hafta önce RDR de denedim hava malum 40 derecelerde yani Max 80 gördüm işlemci i5 12400F.

M.2 al günün sonunda elinde hep o kalır fedarkardır.

Hocam M.2 var zaten tek slot var anakartta.

i5 12400F hocam.

Hocam yani bir 1 2 hafta önce RDR de denedim hava malum 40 derecelerde yani Max 80 gördüm işlemci i5 12400F.

Hocam M.2 var zaten tek slot var anakartta.

Anakart modeli nedir eğer SSD sana yetiyorsa SSD almana gerek yok eğer yetmiyor bir tsne daha lazım diyorsan anakartında PCI Express 1 giriş varsa M.2 dönüştürücü alıp Kioxia Exceria DRAM'li SSD alabilirsin onun dışında 12400F stok soğutucu pek yetmiyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsinler soğutucu almak istersen ID-Cooling gibi kaliteli bir soğutma alabilirsin.

Hocam sistemin parçaları ne? Hatta hâlâ satıştaysa link atar mısınız? Şimdi gidip i3 12. nesil ya da R5 5500'e kule tipi soğutucu önermeyelim.

Anakart modeli nedir eğer SSD sana yetiyorsa SSD almana gerek yok eğer yetmiyor bir tsne daha lazım diyorsan anakartında PCI Express 1 giriş varsa M.2 dönüştürücü alıp Kioxia Exceria DRAM'li SSD alabilirsin onun dışında 12400F stok soğutucu pek yetmiyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltsinler soğutucu almak istersen ID-Cooling gibi kaliteli bir soğutma alabilirsin.

Hocam vallaha hiç bilmiyorum şu anlık bence soğutucu daha önemli gibi ben RE4 remake oyununda Max 80 82 derece gördüm diye hatırlıyorum Afterburner'ı birkeç oyunda kullandım sonra bıraktım kullanmayı zaten şu an SSD de 5 oyun var 130 GB boş şu an sistem satışta değil ama parçaları şöyle;

Anakart: ASUS Prime H610M R-D4

İşlemci: Intel i5 12400F (stok soğutucu)

RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB ×2 toplam 16 GB 3200 MHz (XMP ile birlikte 3200)

SSD: WD blue SN570 NVMe SSD

Ekran kartı: ASUS Dual RX 6700 XT

Kasa: Vento VG15FE.

PSU: FSP Hyper 80+ Pro 650W (tama emin değilim ama 650wattı galiba)

Hocam vallaha tam anlamadım marka modelleri kutuda veya üstünde ne yazıyorsa yazdım anlamadığınız olursa fotoğraf atabilirim.

Hocam birazdan test yollayacağım GTA 5 oyunundan. Yoksa RDR2'den mi yollayım sizce hangisi daha iyi olur.

Hocam sistemin parçaları ne? Hatta hâlâ satıştaysa link atar mısınız? Şimdi gidip i3 12. nesil ya da R5 5500'e kule tipi soğutucu önermeyelim.

Anakart: ASUS Prime H610M R-D4

İşlemci: Intel i5 12400F (stok soğutucu)

RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB ×2 toplam 16 GB 3200 MHz (XMP ile birlikte 3200)

SSD: WD blue SN570 NVMe SSD

Ekran kartı: ASUS Dual RX 6700 XT

Kasa: Vento VG15FE.

PSU: FSP Hyper 80+ Pro 650W (tama emin değilim ama 650wattı galiba)

Buyurun hocam bu şekilde hocam vallaha tam anlamadım marka modelleri kutuda veya üstünde ne yazıyorsa yazdım anlamadığınız olursa fotoğraf atabilirim.

Soğutucu veya SSD alınabilir.

Hocam 4 oyun yüklü genelde hepsi RDR2 GTA 5 Fall Guys Mafia 1 de 130 GB boş neredeyse zaten 2 haftadır falan grmiyorum bazılarına bana SSD yeter gibi geliyor soğutma daha öncelikli geliyor sizce.

Geri
Yukarı