850 TL ile laptop hızlandırma önerisi

Dostum iyi akşamlar.
Ssd takabilirsiniz kullanım açısından çok farkını görürsünüz. CD rom kullanmıyor iseniz aparat ile ssd takıp çift sürücü yapabilirsin. Ram konusunda mevcut ram 4+4 ise ramlerin performansa aman aman bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum.
İ5 4. Seri ve 940m için yeterli diye düşünüyorum.

Açıkcası oyunları daha rahat oynamak için bu parçaları almak istiyorum. Yanı sıra grafik tasarım programları da kullanıyorum.
Öyleyse ilk önce en geçerli ihtiyaç ram takviyesi yapmalısınız.
2. Olarak Oyunların ve programların daha seri açılması ve verilerin işlenmesi için 480Gb SSD işinizi görür .(Adata SU serisinden uzak durun).
Bütçeniz artıyor ise ekran kartı alın fakat şuan var olan işlemciniz bu ekran kartını besleyebiliyorsa işlemciyi değiştirmeyin.

Dostum iyi akşamlar.
Ssd takabilirsiniz kullanım açısından çok farkını görürsünüz. CD rom kullanmıyor iseniz aparat ile ssd takıp çift sürücü yapabilirsin. Ram konusunda mevcut ram 4+4 ise ramlerin performansa aman aman bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum.
İ5 4. Seri ve 940m için yeterli diye düşünüyorum.

4+2 takılı hocam 16 gb destekliyor bende desleklediği kadar takmak istiyorum

Aksine bence ram daha önemli hele Windows 10 kullanıcısı iseniz ram takviyesi yapmalısınız günümüz oyunları minimum 6GB ram istiyor .

Öyleyse ilk önce en geçerli ihtiyaç ram takviyesi yapmalısınız.
2. Olarak Oyunların ve programların daha seri açılması ve verilerin işlenmesi için 480Gb SSD işinizi görür .(Adata SU serisinden uzak durun).
Bütçeniz artıyor ise ekran kartı alın fakat şuan var olan işlemciniz bu ekran kartını besleyebiliyorsa işlemciyi değiştirmeyin.

SSD olarak Crucial BX500 480GB tavsiye eder misiniz sadece diğer SSD lere göre daha ısındığı gözlemlenmiş
Aksine bence ram daha önemli hele Windows 10 kullanıcısı iseniz ram takviyesi yapmalısınız günümüz oyunları minimum 6GB ram istiyor .
Yanı kısaca 8+8 ram takmamı tavsiye ediyorsunuz

Eğer 6 GB ise düşünülebilir. Eğer kullandığın programlar çok ram harcıyor ise 16 GB yapabilirsin. Ben solidoworks autocad kullanıyorum 8 GB yetiyor fazlasıyla Windows 10 işletim sisteminde.
3Ds Max kullanıyorum. açıkcası oyun için de alıyorum sizce 16 gb ve 8 gb ram takılı olduğunu farz edersek farkı rahat alayabilir miyiz oyun oynarken ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı