850 TL PSU önerisi

LEODORAS

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Toplamakta olduğum sisteme güç kaynağı tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Bütçem 850 TL civarı.

Sistemim:

Anakart: MSI 450M Mortar Titanium.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: MSI mech RX 5700.
RAM: G.Skill 8 GB 3000MHz.
SSD: Corsair 480GB Force MP510.

Araştırmalarım sonucu 2, 3 güç kaynağı arasında kaldım.

-ASUS ROG STRIX 650W.
-Adata XPG reactor 650W.
-Highpower performance GD750W.

Fiyat olarak highpower daha cazip geldi ama üstüne biraz daha katıp diğer ikisinden birini almaya değer mi? Başka güç kaynağı öneriniz de varsa tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride X570 bir Anakart'a geçmek isterseniz x2 CPU bağlantısı da mevcut. Şöyle bırakayım:

850tl bir psu için çok fazla cooler master tarzı ya da @Uchiha Shisui arkadaşın paylatığı tarzda bir psu işinizei görecektir arta kalan para ile 2*6 16 gb ram e çıkmanızı öneririm

Rami 1-2 ay sonra yükseltmeyi düşünüyorum.Psu dan kısmak pek güvenilir gelmiyor sonuçta sistemin temelini oluşturan bir parça.Psu almışken uzun süre dayanabilecek güvenilir bir model arıyorum.Bu güç kaynağıyla ilgili inceleme pek göremedim sizin tecrübeniz var mı acaba?

Rami 1-2 ay sonra yükseltmeyi düşünüyorum.Psu dan kısmak pek güvenilir gelmiyor sonuçta sistemin temelini oluşturan bir parça.Psu almışken uzun süre dayanabilecek güvenilir bir model arıyorum.Bu güç kaynağıyla ilgili inceleme pek göremedim sizin tecrübeniz var mı acaba?
COOLER MASTER MWE WHITE 600W 80+ 120 mm Fanlı PSU | ITOPYA bu ürün fazlasıyla işini görecektir watt düşük gelirse yine aynı markadan yüksek watt değerine sahip olana bakabilirsin

İlk aklımda olan buydu ama burada satılan fx modeliyle alakalı yabancı kaynaklarda çok fazla olumsuz yorum vardı satın alınmaması gerektiği hakkında,aşırı güç tüketen ekran kartlarından sistemi aniden kapanıyormuş.Onları okuyunca başka modellere yöneldim.Gx modelinde bu sorunu çözmüşler fakat sanırım Türkiyede o modeli satışta yok.

COOLER MASTER MWE WHITE 600W 80+ 120 mm Fanlı PSU | ITOPYA bu ürün fazlasıyla işini görecektir watt düşük gelirse yine aynı markadan yüksek watt değerine sahip olana bakabilirsin

İnceleyeceğim teşekkürler

Son düzenleme:

Kısmıyorsunuz zaten. Önerdiğim güç kaynağı kalitelidir.

İleride X570 bir Anakart'a geçmek isterseniz x2 CPU bağlantısı da mevcut. Şöyle bırakayım:

Hocam bu PSU 'yu almak gerçekten mantıklı mı? İçimden bir ses bir problem var alma diyor ama F/P ürün gibi gözüme çarpıyor. Asus TUF X570 anakartta kullanacağım, 8+4 CPU Pini lazım.

Geri
Yukarı