8500 9000 TL sistem önerisi

Açıkçası bu ürünleri hiç bilmiyorum. En azından arkadaşlar görsün indirim bitmeden alırsınız. Yalnız CL20 olana hiç bakmayın bile derim. Bildirim de gelmedi, forumda gezerken gördüm. 😁

Bir de ram olarak en az 3200 MHz CL16 derim. 3600 CL 18 daha iyi olur tabi.

Son düzenleme:
Corsair'in 599TL olan RAM'i dışında açıkçası başka ürün seçemedim işlemciden 127TL zararım var ancak bekleydim ekran kartını alamıycakmışım pek üzülmedim eğer bu 599'luk RAM ilk attığım G.Skill'den iyi değil de hiç indirimdeki ürünlere bakmayacağım.
Açıkçası bu ürünleri hiç bilmiyorum. En azından arkadaşlar görsün indirim bitmeden alırsınız. Yalnız CL20 olana hiç bakmayın bile derim. Bildirim de gelmedi, forumda gezerken gördüm. 😁

Bir de RAM olarak en az 3200 MHz CL16 derim. 3600 CL 18 daha iyi olur tabii.

@EgeN7 Telefondan girdiğim için attığınız RAM'leri görmemişim :D Kingston'un RGB olan ve olmayan modelindeki tek fark RGB olması mı? Çok rgbtakıntım yok ama sanırım kasa fanlarım (ürün geldi ancak ben henüz göremedim :D ) sizce fiyat farkına değer mi?

Son düzenleme:
Ben de sonradan eklemiştim o yüzden gözükmemiştir. :)

Bir önceki sayfada attığınız ram fiyat olarak çok iyi.

550 TL'ye alabilirsiniz bence. Kingston ile arasında 80 TL gibi bir fark var, serbest piyasa ile alakalıdır diye düşünüyorum zaten 550 TL en ucuz fiyatı. 600'e de satılıyor. İkisi de oldukça kaliteli ama Kingston bana daha yakın geliyor yoksa bütçeyi zorlamamak adına G.Skill güzel gider. RGB ram konusu da başka tabi, fiyat biraz artıyor. Burada RGB isteyip istememek önemli. G.Skill, RGB istemiyorsanız en iyi seçenek öte yandan RGB için Kingston gibi duruyor. 170 TL fiyat farkı var tabi.

Trendyol'da 10 TL daha ucuza var.

Ama tabi RGB almadan önce isterseniz kasadaki duruşuna da bakın videolardan.

Kingston olan ramler büyük ihtimalle siyah ve RGB olarak ayrılıyorlar, tek fark bu olmalı ama detaylı bakmadım. Aşağıda özellikleri var belki yardımcı olur.

Son düzenleme:
Merhabalar, malum doların artışıyla bir hafta içerisinde bir sistem toplamaya karar verdim. Yaklaşk bir aydır açılan çoğu konuya baktım ve az çok aradığım özellikleri belirledim. Bilgisayarı yaklaşık 1.5-2 sene sonra duruma göre komple duruma görede bazı parçaları değiştirip upgrade etme planım var. Belirlediğim özelliklere gelecek olursak.
İşlemciyi AMD R5 3600 ya da R5 3600X.
Ekran kartı 2060S.
RAM 2x8GB.
Bunlar dışında uyum vs olaylarına tam hakim olmadığım için anakart kasa vs gibi şeylerde karar vermedim.
Sizlere sorum şu bu bütçeye 2070S sığar mı? 2070S (satarken 2060S'e göre daha rahat satıcağımı düşündüğüm için alırken eğer bütçeye sığıyorsa almak isterim.)
Sıcak bakmasamda bu bütçede AMD ekran kartı almak mantıklı mıdır? 2070S aldığımızda 2K değil de 1080P monitör kullansak benim için bir sorun oluşturur mu?
3600X'in stok soğutucusu yeterli midir? Yani eğer 3600 ve işlemci soğutucusu almak yerine 3600X alıp soğutucu almaz isek bir sıkıntı olur mu?
Sistem genel olarak oyun için toplanıcak.
Genelde League of Legends, Valorant, R6, GTA 5 tarzı oyunlar oynuyorum.
Bütçeye monitör dahil değildir.
Montaj konusunda bir sıkıntım yok parçalar güvenli olduğu sürece her türlü siteden alabilirim.
Şimdiden herkese öneri ve tavsiyeleri için teşekkür ederim.
2060S veya 2070S fark etmez de Rekabetçi oyunlar için RTX'e ihtiyaç mı var gerçekten. RX 5700 XT alarak 2070 Super gücünü elde eder, daha az para verirsiniz SAPPHIRE RX 5700 XT Pulse 8GB GDDR6 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11293-01-20G | Trendyol bu model gayet yeterli. Diğer bileşenleri kaliteli tutma şansınız da olur hocam.

2060S veya 2070S fark etmez de rekabetçi oyunlar için RTX'e ihtiyaç mı var gerçekten. RX 5700 XT alarak 2070 Super gücünü elde eder, daha az para verirsiniz SAPPHIRE RX 5700 XT Pulse 8GB GDDR6 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11293-01-20G | Trendyol bu model gayet yeterli. Diğer bileşenleri kaliteli tutma şansınız da olur hocam.

Hocam arkadaş zaten 2070 Super aldı Gaming gecesi indiriminde, 4800-4900 TL civarına.

Tekrardan merhaba MSI kasa ve 2070S ekran kartını alabildim ancak işlemciye yetişemedim.

2060S veya 2070S fark etmez de rekabetçi oyunlar için RTX'e ihtiyaç mı var gerçekten. RX 5700 XT alarak 2070 Super gücünü elde eder, daha az para verirsiniz SAPPHIRE RX 5700 XT Pulse 8GB GDDR6 256Bit DX12 Amd Radeon Ekran Kartı 11293-01-20G | Trendyol bu model gayet yeterli. Diğer bileşenleri kaliteli tutma şansınız da olur hocam.

@ableben öneriniz için teşekkür ederim ancak @EgeN7'nin dediği gibi sadece SSD ve RAM ihtiyacım var ve onları da bugün sipariş edeceğim 😀 @EgeN7

Hocam arkadaşın önerdiği Asus monitör güzel duruyor, daha önce de görüyordum sizin fiyat aralığınızda.
Alternatif olarak şu monitör var, ikisini de araştırmak lazım.

Ama şöyle söyleyeyim 1 ay kadar önce AOC 24G2U ve C24G1 1500-1700 TL arasında satılıyordu. Ve önerebileceğim en iyi 2 monitördü. Maalesef kur artışıyla birlikte fiyatları epey uçtu, hoş olmadı. Bu Samsung veya Asus iki monitörden birine bakın derim. Veya yeni konu da açabilirsiniz alternatif öneriler için.

Muhtemelen esktra öneri olmaz ise ASUS'u alırım fiyat yükseltme şansım yok çünkü normalde toplam 10.000 TL bütçem vardı sadece kasa 10.000 TL tutunca monitöre bütçem kalmadı ama 2070S'i indirimdeyken almak istedim zorlayınca 1500 TL ekstra bütçem kaldı PC'yi kurmaya daha 2 hafta sürem var Gaming gecesinde ekstra bir monitör girmezse ASUS'u alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı