8500-9000TL montaj ve oyun sistemi toplama

Yahya BA.

Centipat
CS:GO minimum ayarlarda en az 400 FPS alabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum bütçe 8400-9000 monitör dahil değil. Elimde 144Hz monitör var YouTube'dan izlediğim videolara göre ekran kartı 1660 Ti olup Ryzen 7 3700X ile beraber olduğunda en düşük ayarlarda CS:GO'da 500 FPS üzeri veriyor. CS:GO'da işlemci bazlı bir oyun olduğu için işlemciyi ekran kartından daha üst seviye almak istiyorum.

Sistem şartları: NVIDIA ekran kartı, AMD Ryzen işlemci, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 1TB disk, 3200MHz RAM ve bunu destekleyecek anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO minimum ayarlarda en az 400 FPS alabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum bütçe 8400-9000 monitör dahil değil. Elimde 144Hz monitör var YouTube'dan izlediğim videolara göre ekran kartı 1660 Ti olup Ryzen 7 3700X ile beraber olduğunda en düşük ayarlarda CS:GO'da 500 FPS üzeri veriyor. CS:GO'da işlemci bazlı bir oyun olduğu için işlemciyi ekran kartından daha üst seviye almak istiyorum.

Sistem şartları: NVIDIA ekran kartı, AMD Ryzen işlemci, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 1TB disk, 3200MHz RAM ve bunu destekleyecek anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.

R 5 3600X alıp ekran kartını da biraz yükseltmenizi öneririm CS:GO işlemciye dayalı bir oyunda başka oyuna geçince sıkıntı yaşamayın diye diyorum o ekran kartıyla da sıkıntı yaşamazsınız da gelecekte işte :D bir de şu 400 FPS sevdasını hala anlamadım monitörünüz 144Hz miş görüceğiniz en fazla FPS bu olacak yani yalnış mı :D.

RTX 2060:

R 5 3600X alıp ekran kartını da biraz yükseltmenizi öneririm CS:GO işlemciye dayalı bir oyunda başka oyuna geçince sıkıntı yaşamayın diye diyorum o ekran kartıyla da sıkıntı yaşamazsınız da gelecekte işte :D bir de şu 400 FPS sevdasını hala anlamadım monitörünüz 144Hz miş görüceğiniz en fazla FPS bu olacak yani yalnış mı :D.
hocam başka oyunlarda fps imin çok fazla dü
hocam csgo da 3000 üzerinde saatim var ve sadece o oyunu oynuyorum arada bir nadir olarak bannerlord ve lol giriyorum ama o oyunlardaki fps çok fazla düşük olacağını düşünmüyorum açıkcası csgo montaj photoshop yapıyorum ağırlıklı olarak . şu an elimdeki bilgisayar msi 2060 super ryzen 5 2600x ve darboğaz yapıyor işlemci yüzde 80 kullanılırken ekran kartı yüzde 30 kullanılıyor o yüzden bu sistemi iade edeceğim ve dah düşük ekran kartlı ama daha yüksek işlemcili bir bilgisayr almam gerekiyor.

Hocam başka oyunlarda FPS'imin çok fazla dü.

Hocam CS:GO'da 3000 üzerinde saatim var ve sadece o oyunu oynuyorum arada bir nadir olarak Bannerlord ve LOL giriyorum ama o oyunlardaki FPS çok fazla düşük olacağını düşünmüyorum açıkcası CS:GO montaj Photoshop yapıyorum ağırlıklı olarak. Şu an elimdeki bilgisayar MSI 2060 Super Ryzen 5 2600X ve darboğaz yapıyor işlemci yüzde 80 kullanılırken ekran kartı yüzde 30 kullanılıyor o yüzden bu sistemi iade edeceğim ve dah düşük ekran kartlı ama daha yüksek işlemcili bir bilgisayr almam gerekiyor.

Peki ne demek istediğinizi şimdi anladım şimdiden hayırlı olsun.

RTX 2060:
toplam ne kadar yapıyor hocam ? 8500 9000 arasına çıkıyor mu

Hesabı yanlış yaptık çünkü ben bütçeyi bir an 9500 sandım 😒

Ekran kartı:

Şu an bütçe sıkıntı olmaz ileriye dönük olması için 750W PSU ve X570 anakart koydum ve PSU bütçeyi aşmıyorsa bu alınabilir:

Peki ne demek istediğinizi şimdi anladım şimdiden hayırlı olsun.
saolun
Hesabı yanlış yaptık çünkü ben bütçeyi bir an 9500 sandım 😒

Ekran kartı:

Şu an bütçe sıkıntı olmaz ileriye dönük olması için 750W PSU ve X570 anakart koydum ve PSU bütçeyi aşmıyorsa bu alınabilir:
hocam 700w psu gayet yeterli omaz mı ve 1660 super değil 1660ti almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı