8500-9000TL montaj ve oyun sistemi toplama

Yahya BA.

Centipat
CS:GO minimum ayarlarda en az 400 FPS alabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum bütçe 8400-9000 monitör dahil değil. Elimde 144Hz monitör var YouTube'dan izlediğim videolara göre ekran kartı 1660 Ti olup Ryzen 7 3700X ile beraber olduğunda en düşük ayarlarda CS:GO'da 500 FPS üzeri veriyor. CS:GO'da işlemci bazlı bir oyun olduğu için işlemciyi ekran kartından daha üst seviye almak istiyorum.

Sistem şartları: NVIDIA ekran kartı, AMD Ryzen işlemci, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 1TB disk, 3200MHz RAM ve bunu destekleyecek anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO minimum ayarlarda en az 400 FPS alabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum bütçe 8400-9000 monitör dahil değil. Elimde 144Hz monitör var YouTube'dan izlediğim videolara göre ekran kartı 1660 Ti olup Ryzen 7 3700X ile beraber olduğunda en düşük ayarlarda CS:GO'da 500 FPS üzeri veriyor. CS:GO'da işlemci bazlı bir oyun olduğu için işlemciyi ekran kartından daha üst seviye almak istiyorum.

Sistem şartları: NVIDIA ekran kartı, AMD Ryzen işlemci, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 1TB disk, 3200MHz RAM ve bunu destekleyecek anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.

R 5 3600X alıp ekran kartını da biraz yükseltmenizi öneririm CS:GO işlemciye dayalı bir oyunda başka oyuna geçince sıkıntı yaşamayın diye diyorum o ekran kartıyla da sıkıntı yaşamazsınız da gelecekte işte :D bir de şu 400 FPS sevdasını hala anlamadım monitörünüz 144Hz miş görüceğiniz en fazla FPS bu olacak yani yalnış mı :D.

RTX 2060:

R 5 3600X alıp ekran kartını da biraz yükseltmenizi öneririm CS:GO işlemciye dayalı bir oyunda başka oyuna geçince sıkıntı yaşamayın diye diyorum o ekran kartıyla da sıkıntı yaşamazsınız da gelecekte işte :D bir de şu 400 FPS sevdasını hala anlamadım monitörünüz 144Hz miş görüceğiniz en fazla FPS bu olacak yani yalnış mı :D.
hocam başka oyunlarda fps imin çok fazla dü
hocam csgo da 3000 üzerinde saatim var ve sadece o oyunu oynuyorum arada bir nadir olarak bannerlord ve lol giriyorum ama o oyunlardaki fps çok fazla düşük olacağını düşünmüyorum açıkcası csgo montaj photoshop yapıyorum ağırlıklı olarak . şu an elimdeki bilgisayar msi 2060 super ryzen 5 2600x ve darboğaz yapıyor işlemci yüzde 80 kullanılırken ekran kartı yüzde 30 kullanılıyor o yüzden bu sistemi iade edeceğim ve dah düşük ekran kartlı ama daha yüksek işlemcili bir bilgisayr almam gerekiyor.

Hocam başka oyunlarda FPS'imin çok fazla dü.

Hocam CS:GO'da 3000 üzerinde saatim var ve sadece o oyunu oynuyorum arada bir nadir olarak Bannerlord ve LOL giriyorum ama o oyunlardaki FPS çok fazla düşük olacağını düşünmüyorum açıkcası CS:GO montaj Photoshop yapıyorum ağırlıklı olarak. Şu an elimdeki bilgisayar MSI 2060 Super Ryzen 5 2600X ve darboğaz yapıyor işlemci yüzde 80 kullanılırken ekran kartı yüzde 30 kullanılıyor o yüzden bu sistemi iade edeceğim ve dah düşük ekran kartlı ama daha yüksek işlemcili bir bilgisayr almam gerekiyor.

Peki ne demek istediğinizi şimdi anladım şimdiden hayırlı olsun.

RTX 2060:
toplam ne kadar yapıyor hocam ? 8500 9000 arasına çıkıyor mu

Hesabı yanlış yaptık çünkü ben bütçeyi bir an 9500 sandım 😒

Ekran kartı:

Şu an bütçe sıkıntı olmaz ileriye dönük olması için 750W PSU ve X570 anakart koydum ve PSU bütçeyi aşmıyorsa bu alınabilir:

Peki ne demek istediğinizi şimdi anladım şimdiden hayırlı olsun.
saolun
Hesabı yanlış yaptık çünkü ben bütçeyi bir an 9500 sandım 😒

Ekran kartı:

Şu an bütçe sıkıntı olmaz ileriye dönük olması için 750W PSU ve X570 anakart koydum ve PSU bütçeyi aşmıyorsa bu alınabilir:
hocam 700w psu gayet yeterli omaz mı ve 1660 super değil 1660ti almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı