8500 TL Küçük Boyutlu Render ve Oyun Odaklı Sistem Toplama

Ryzen 5 3600
MSI B450i
GSkill 2x8GB
Asus DUAL RTX2070 Mini
Bu şekilde bir sistem oluşturdum. Sizce iyi midir?
Ekran kartını bilmiyorum. Genel olarak iyi gibi duruyor. Arkadaşlar daha iyi bilecektir. Bu arada Ryzen 5 3600 alırken yanına ek bir soğutucu almanız daha mantıklı olacaktır. Kutu içinde gelen soğutucu yüzünden bu forumda yüzlerce konu açıldı.

Merhabalar,

Bütçem 8500TL civarında fakat duruma göre 9000'e kadar çıkabilirim. Mimarlık 1. sınıf öğrencisi olmak üzere olan bir kardeşinizim. Amacım üniversite hayatım ve daha sonrasında da 1-2 yıl boyunca iş hayatımda beni yarı yolda bırakmayacak bir sistem toplamak. Bilgisayar dünyasından uzun süre uzaklaşmıştım ve gördüm ki bir sürü yeni işlemciler-ekran kartları çıkmış. Önerilerinizi bekliyorum. KKTC'de okuyacağım için taşınabilirlik ön planda. Laptop düşünüyordum fakat gerek soğutma, gerek de herhangi bir sorunda müdahale edememem nedeni ile kasa formatına yöneldim. Önerilerinizi bekliyorum.
Bunun gibi bir sistem kurmadığın sürece ufak kasaların pekte bir anlamı yok bana göre.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun gibi bir sistem kurmadığın sürece ufak kasaların pekte bir anlamı yok bana göre.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bütçem sizce böyle bir sisteme uygun mu?

@AirJET kasa hadi güzel ama PSU ve soğutma ne olacak.

Ekran kartı ısınma sorunu olucaktır ve BossBilisim önermem.

Anakart işlemci olmadan BIOS güncellemesi yapılabiliyor mu? BIOS güncel geliyor mu?

Konu sahibine soruyorum 1-2 nesil işlemci bulup güncelleme yapabilir misiniz?
Kasa ve PSU'yu kullanan pek çok sistem var Youtube'da toplamış sistemler mevcut ama ekran kartı olarak bunu bulabildim eğer daha iyisini bulabilirsek onu eklemesi daha iyi olucaktır.

Anakart Ryzen 3000 serisine uyumlu olarak geldiği yazıyor yani anakart olarak bir sorun olmayacaktır.

Geri
Yukarı