8500 TL'ye Animasyon Bölümü İçin PC Toplama

O PSU'yu kesinlikle almayın kaliteli markaları tercih edin.
Tasarım için Ryzen 2700X çok daha iyi performans verir.
Bütçe varsa RAM'leri 32 GB yapın (1300 TL 32 GB)
Stock soğutucu yeter ,soğutucuya para vermeyin. OC yaparım diyorsanız 350-400 TL civarında 240MM sıvı soğutucuları tercih edin ama o soğutucunun AMD'nin stock soğutucusunu geçeceğini
sanmam.
Eğer ekran kartından render alan bir program kullanacaksanız bütçenin çoğunu karta ayırın ama işlemciden render alacaksanız 2700X güzel bir seçim olur F/P açısından.

Sistem iyi ancak 10.000₺ yi zorlayabilirim diyor rtx 2060 almak varken neden rx 580 alsın ki rtx 2060 rx580 den daha performanslı bir kart

RTX2060'nin (Tensor Çekirdekleri yüzünden) RX580'i tokatlaması gerekiyor bu tip yüklerde, ama danışılabilecek bir test olmadan karar verebilir miyiz bilmiyorum. Nvidia kartları geçtiğimiz nesilde Blender'ın Cycle'larında daha iyi performans veriyorumuş. Anladığım kadarıyla Nvidia kartlarının birkaç özel yeteneği de (r/blender'da D-NOISE denoiser örnek verilmiş) var.

Düzenleme: RTX2080 yazmışım 2060 yerine. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
RTX2080'nin (Tensor Çekirdekleri yüzünden) RX580'i tokatlaması gerekiyor bu tip yüklerde, ama danışılabilecek bir test olmadan karar verebilir miyiz bilmiyorum. Nvidia kartları geçtiğimiz nesilde Blender'ın Cycle'larında daha iyi performans veriyorumuş. Anladığım kadarıyla Nvidia kartlarının birkaç özel yeteneği de (r/blender'da D-NOISE denoiser örnek verilmiş) var.
Elinde ki bütçe belli arkadaşın zorlayabildiği kadar zorlarsa bütçeyi sizce de rtx 2060 daha yeni daha performanslı ve uzun yıllar üzmeyecek bir kart değil midir ?

AMD Ryzen 7 2700 1880 lira
MSI B450 GAMING PLUS AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen 685 lira
Corsair Vengeance LPX DDR4 8 GB 3000 MHz Ram x2 640 lira
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 8GD5 1560 lira
Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB 560 lira
WD Blue Desktop 1TB HDD 270 lira
Cooler Master MasterBox K500L 600W 80+ 870 lira
ViewSonic VX3211-2K-mhd Monitör 1700 lira

Toplamda 8170 lira yapıyor. Kalan paraya güzel bir klavye fare seti alabilirsiniz.

Animasyon yüksek bellekler ve işlemci gücü gerektiren bir olaydır. Bu yüzden çoklu çekirdek performansı en iyi olan fiyat/performans işlemciyi seçmek lazım. Ayrıca yine dediğim gibi grafik belleğin de 8GB olması avantaj haline gelir. Kasa tamamen size kalmış. Kaliteli kasa markalarından PSU olmadan alıp üstüne FSP, Corsair, Thermaltake, Silverstone, Cooler Master, Xigmatek gibi markaların en az 600 Watt 80+ sertifikalı güç kaynaklarından ayrı ayrı alarak da toplayabilirsiniz.
Çekilişle kazandığım güzel bir HyperX Cloud II Kulaklık ve Gamepower klavyeye sahibim kendi mousem da var :D onlar önemli değil ve 10.000₺'ye çok zorlayarak değil belki ama 2-3 ay da çıkabilirim
Ama çıkamazsam bu sistemi tercih edebilirim, teşekkürler.

Elinde ki bütçe belli arkadaşın zorlayabildiği kadar zorlarsa bütçeyi sizce de rtx 2060 daha yeni daha performanslı ve uzun yıllar üzmeyecek bir kart değil midir ?
Hocam sen gaming sistem tavsiye ediyorsun, 144 HZ monitör falan ama konuyu okursan arkadaş grafik tasarım için sistem toplayacağını söylüyor.
RTX2080'nin (Tensor Çekirdekleri yüzünden) RX580'i tokatlaması gerekiyor bu tip yüklerde, ama danışılabilecek bir test olmadan karar verebilir miyiz bilmiyorum. Nvidia kartları geçtiğimiz nesilde Blender'ın Cycle'larında daha iyi performans veriyorumuş. Anladığım kadarıyla Nvidia kartlarının birkaç özel yeteneği de (r/blender'da D-NOISE denoiser örnek verilmiş) var.
Sanki Radeon 7 de renderda RTX 2080'i tokatlar gibi. Mrender'da %68 daha iyi performans göstermiş.

O PSU'yu kesinlikle almayın kaliteli markaları tercih edin.
Tasarım için Ryzen 2700X çok daha iyi performans verir.
Bütçe varsa RAM'leri 32 GB yapın (1300 TL 32 GB)
Stock soğutucu yeter ,soğutucuya para vermeyin. OC yaparım diyorsanız 350-400 TL civarında 240MM sıvı soğutucuları tercih edin ama o soğutucunun AMD'nin stock soğutucusunu geçeceğini
sanmam.
Eğer ekran kartından render alan bir program kullanacaksanız bütçenin çoğunu karta ayırın ama işlemciden render alacaksanız 2700X güzel bir seçim olur F/P açısından.
32GB RAM'ler 3000MHz hızında en ucuza 1800₺'ye buldum ben 1300₺'ye nerede var ? 2700X alırsam Stok Soğutucu yeterli olabilir cidden araştırdığım kadarıyla başlarda İşlemci ile render almak daha kolay olduğundan işlemci ile alın diyorlar GPU renderı için ayarlar yapmak karışık olabiliyor diyorlar

32GB RAM'ler 3000MHz hızında en ucuza 1800₺'ye buldum ben 1300₺'ye nerede var ? 2700X alırsam Stok Soğutucu yeterli olabilir cidden araştırdığım kadarıyla başlarda İşlemci ile render almak daha kolay olduğundan işlemci ile alın diyorlar GPU renderı için ayarlar yapmak karışık olabiliyor diyorlar
Çok basit tanesi 330 TL olan 3000 MHZ 8GB RAM'lerden 4 adet alacaksın. Evet kardeşim de grafik tasarımcı o da işlemci ile render alıyor zaten onun kullandığı programlar da işlemciden render alıyor. 3D MAX'dı sanırım. i7 8750H işlemcili laptop aldı 8500 TL'ye.

Hocam sen gaming sistem tavsiye ediyorsun, 144 HZ monitör falan ama konuyu okursan arkadaş grafik tasarım için sistem toplayacağını söylüyor.

Sanki Radeon 7 de renderda RTX 2080'i tokatlar gibi. Mrender'da %68 daha iyi performans göstermiş.

Yanlış yazmışım 2080 diye, 2060'tan bahsediyordum. HBM bellekli ekran kartlarının bu işlerde diğerlerine karşın bir avantajı vardı diye hatırlıyorum ama hiçbir yerde bunu kanıtlayan benchmark bulamıyorum şuan. Mrender'a bakacağım birazdan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı