Çizgi film ve animasyon bölümü için PC önerisi

Bütçe
10.000TL

babilz

Centipat
Merhabalar. Ben bu sene çizgi film ve animasyon bölümüne başlayacağım. Daha önce bilgisayarım olmadığı için bu konulara biraz yabancıyım. Ailem yurtta kaldığım için hem rahatlık hem de mobilitesinden dolayı laptop almamı öneriyor fakat performans düşüşü olsun istemiyorum. Ve fiyatları da çok pahalı... Sizin bu konuda önerileriniz nelerdir? Fiyat performans açısından iyi gördüğünüz laptopları paylaşabilir misiniz? Şu anlık araştırma yaparak kendimce bir sistem oluşturmaya çalıştım. Eksik-uyumsuz - yanlış gördüğünüz yerleri benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
Bütçem ortalama 10K diyebilirim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 - 3600 X 3.8GHz 6 cores.
Ekran kartı: Sapphire RX580 Pulse 8 GB 256 Bit.
SSD: Samsung Evo 970 500 GB NVMe (bundan emin değilim önerilerinizi not edeceğim)
RAM: Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance LPX 3200MHz.
Anakart: ASUS Prime A320 m-F AMD.
HDD: Seagate 2 TB harddisk.
Henüz kasa ve monitör bakamadım. Onlar için de öneriniz olursa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Anakart işlemciyi desteklemiyor. Anakart olarak MSI B450-A-PRO-Max alabilirsin.
2) Toplayacağın bilgisayarı daha ucuza toplayıp yanına laptop alabilirsin.

1) Anakart işlemciyi desteklemiyor. Anakart olarak MSI B450-A-PRO-Max alabilirsin.
2) Toplayacağın bilgisayarı daha ucuza toplayıp yanına laptop alabilirsin.
Bu şekilde olması pek mantıklı gelmedi, ikisi de iyi performansta olmadığı sürece bir anlamı kalmıyor ki :/ yine de teşekkür ederim
Bütçeye monitör dahil mi?
Evet
Bu işler için ekran kartının Quadro olması gerekiyor diye biliyorum.
Not edeceğim, teşekkür ederim

@babilz Animasyon bölümü için illa Dizüstü Bilgisayar mı gerekiyor yoksa Masaüstü alınabiliyor mu?

Geri
Yukarı