8500 TL'ye laptop önerisi

The Master

Hectopat
Aşağıdaki iki bilgisayar arasında kaldım. Amacım üniversitede kullanmak ve oyun oynamak, en az 4 5 sene gitmesi lazım. Hangisini almak daha mantıklı? Ayrıca aynı bantta önericeğiniz laptop varsa atabilirsiniz. Bir ASUS veya MSI almak isterdim ama aynı özelliklere en az on bin gerekiyor.

Oyun için i7 işlemci ile GTX 1650 kullanmanın bir mantığı yok.
Onun yerine tavsiyem:
(Belleği 2x8GB yapın ve ihtiyacınıza göre SSD/HDD ekleyin.)

i7 ile 1650 kullanamanın bir mantığı yok. Onun yerine tavsiyem:
Ekran 15.6 inch olsun istiyorum aynı modelin sadece işlemcisi i5 10300h olanı da var.
Bir de monster abra serisi acer nitro serisine tercih edilir mi ikisini öven de var yeren de karar veremedim. Acer'da da her türlü kombinasyon var yani değişiğini alabilirim.

Ekran 15.6 inch olsun istiyorum aynı modelin sadece işlemcisi i5 10300h olanı da var.
Bir de monster abra serisi acer nitro serisine tercih edilir mi ikisini öven de var yeren de karar veremedim. Acer'da da her türlü kombinasyon var yani değişiğini alabilirim.
Evde de üniversite hayatında da iş yerinde de yıllarca 15.6" kullanıp sonradan 21.5"e geçen birisi olarak diyeceğim şudur; büyük ekran büyük bir nimettir. Ancak tabiki tercih sizin.

Monster'ın servisini çok övüyorlar.

Evde de üniversite hayatında da iş yerinde de yıllarca 15.6" kullanıp sonradan 21.5"e geçen birisi olarak diyeceğim şudur; büyük ekran büyük bir nimettir. Ancak tabiki tercih sizin.

Monster'ın servisini çok övüyorlar.
İlk başta 14" lere bakıp 15.6" e çıkmış biriyim daha arttırabileceğimi düşünmüyorum :). Üniversitede mühendislik okumayı düşünüyorum sadece oyun değil yani programlama vesaire de olacak i7 yine de fazla mı olur, 5 sene kullanımı da düşündüm ben.

İlk başta 14" lere bakıp 15.6" e çıkmış biriyim daha arttırabileceğimi düşünmüyorum :). Üniversitede mühendislik okumayı düşünüyorum sadece oyun değil yani programlama vesaire de olacak i7 yine de fazla mı olur, 5 sene kullanımı da düşündüm ben.
Eğer mühendislik okuyacaksanız fazladan izlek ve çekirdek gücünden dolayı i7 daha mantıklı olur. Belleği 16GB alın. Ekran kartı olarak o bütçede GTX 1650'den farklı bir seçeneğiniz yok.
Yanına 1TB HDD ve 8 GB bellek daha ekleyin. Toplamda 8346₺ yapıyor.

Eğer mühendislik okuyacaksanız fazladan izlek ve çekirdek gücünden dolayı i7 daha mantıklı olur. Belleği 16GB alın. Ekran kartı olarak o bütçede GTX 1650'den farklı bir seçeneğiniz yok.
Yanına 1TB HDD ve 8 GB bellek daha ekleyin. Toplamda 8346₺ yapıyor.
Belleği ne alırsam alıyım 8+8 yapacağım.
512 GB SSD alıp ihtiyacım olduğu zaman HDD takviyesi yapmayı planlıyordum. İlk baştan 1 TB HDD + 256 GB SSD daha mı iyi olur?

Ben kendi bilgisayarımda 240GB SSD ve 1TB SSHD kullanıyorum. Programlar ve Windows SSD'de, oyunlar ve yedekler HDD'de.

Size kalmış bir şey. Eğer ilk etapta 512GB yeterli derseniz sonradan para biriktirip 1TB SSD takviyesi yapılabilir.

Son düzenleme:
Ben kendi bilgisayarımda 240GB SSD ve 1TB SSHD kullanıyorum. Programlar ve Windows SSD'de, oyunlar ve yedekler HDD'de.

Size kalmış bize. Eğer ilk etapta 512GB yeterli derseniz sonradan para biriktirip 1TB SSD takviyesi yapılabilir.
Teşekkürler yardımın için, 2 3 hafta içinde alacağım bilgisayarı inşallah kararım değişmez, vallaha 1 senedir bakıyorum sürekli bir şeyleri değiştiriyorum.

Geri
Yukarı