Herkese önce iyi günler. Ben hep laptop kullanmış bir insanım ve artık laptopun problemlerinden ısınma sorunudur vesairedir bunlardan bıkmış bir insan olarak ilk kez masaüstü PC toplayacağım. Ve benim için hız olmazsa olmaz. Hem program kullanmak, hem de çok rahat ultra ayarlarda oyun oynamak istiyorum. Benim bütçem maximum 8000-8500 TL ve buna monitör de dahil. Ekran kartım GeForce GTX 1060 3GB olmasını istiyorum ve hangi markadan alacağım, anakartım nasıl olmalı? SSD Harddisk olarak neler tercih edilmeli vs. hususunda çok tecrübesizim. İşlemcim ise Intel i7 7700K olsun istiyorum. Full uyumlu bir bilgisayar için bana yardımcı olabilir misiniz? Artık 2 yıl tam performans verip geri kalan zamanda işkence veren laptop yerine, uzun süre performans alabileceğim bir masaüstü toplamak istiyorum. Sizlerin bilgisine ve önerilerinize güveniyorum.
Vallaha 8500 TL'ye gtx 1060 3gb düşünmeniz biraz düşük kalmış aslında tabiki monitorü nasıl istediğinizi bilmiyorum(3000-4000 Tl'yede monitör var ama benim fikrim 7000 TL'ye işlemcisinden ssd sine kadar sağlam bi en az 1070 ti 8gb sistem toplamaniz ustünede 1500 TL'ye 144 hz 1ms bi monitör almanız ama yinede takdir sizin...

Vallaha 8500 TL'ye gtx 1060 3gb düşünmeniz biraz düşük kalmış aslında tabiki monitorü nasıl istediğinizi bilmiyorum(3000-4000 Tl'yede monitör var ama benim fikrim 7000 TL'ye işlemcisinden ssd sine kadar sağlam bi en az 1070 ti 8gb sistem toplamaniz ustünede 1500 TL'ye 144 hz 1ms bi monitör almanız ama yinede takdir sizin...
Bilgisayar toplamadan pek anlamadığım için bu kadar zorluk yaşıyorum. zaten maddi olumsuzluklar nedeniyle bütçem 1500 tl düştü 7000 tl oldu. Aklınızda varsa bir sistem önerinizi alırım. Oreki senpai sağolsun bir amd sistem dizdi, amd sistemi gördüm ama intel sistemi de merak etmiyor değilim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı