850TL Ekran Kartı Önerisi

İ3 6100 almayı düşünüyordum. Sizce i5 6xxx alsam daha mı ileriye dönük olur?

Bütçeniz var ise i3 e hiç bulaşmayın RX 470 ile. Bende de aynı işlemci var. Benim kişisel görüşüm bilgisayar toplanırken anakart ve işlemciye en büyük bütçenin ayrılmasıdır. Zira sizi geleceğe dönük tutacak olan anakartınızdır. Bütçe kısıtlı ise 1-2 ay daha sabredip para biriktirip i5 Skylake serisinden bir işlemci almanızı öneririm. i5 6500 mesela. Yada ileride ihtiyaç olur OC olayına bulaşmak isterseniz 6600K. Bütçe yok ise i3 6100 iyi diyorlar. Darboğaz yaşayan da var ben yaşamıyorum diyen de. Oyun test videolarını bi kontrol edin derim.

Arkadaş alacağı işlemciyi belirtmemiş. Hiçkimsenin de işlemciyi sormadan ekran kartı önerdiğini görüyorum maşallah. Eğer arkadaş ekran kartının performansını %100 kullanmak istiyor ise, i5 6xxx ve üzeri işlemci alacaksa rx 470 uygundur. Ben yine de sormak isterim, hangi işlemciyi düşünüyorsunuz toplayacağınız sisteme ?

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. GTX 1060, i3 6100 ile gayet güzel çalışıyorken sizin dediğiniz boş laflar. RX 470 için i3 6100 fazla fazla yeterlidir.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. GTX 1060, i3 6100 ile gayet güzel çalışıyorken sizin dediğiniz boş laflar. RX 470 için i3 6100 fazla fazla yeterlidir.

Bir üstteki mesajımı okuyup ondan sonrada o sınırsız bilgi dağarcığınızı konuştursaydınız keşke.

Bir üstteki mesajımı okuyup ondan sonrada o sınırsız bilgi dağarcığınızı konuştursaydınız keşke.
Bir üstteki mesajınıza istinaden söylemedim eğer kör değilsen neye cevap yazdığımı görmüşsündür. Estağfurullah bizdeki bilgiler sınırlı, elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Sizdeki bilgiler sınırsız boş keseden atmak nasıl olsa beleş. Ne demiş hoca; ''Ya tutarsa''.

Tartışmayı gerektiren bir konu değil ben de i5 6500 ve üzeri alınması taraftarıyım uzun ömürlülük açısından. Hem çoklu çekirdek daha önemli DirectX12 ile daha da önemli hale geldi.

Tartışmayı gerektiren bir konu değil ben de i5 6500 ve üzeri alınması taraftarıyım uzun ömürlülük açısından. Hem çoklu çekirdek daha önemli DirectX12 ile daha da önemli hale geldi.

Tabikide alınacak bütçe varsa 6500 alsın hatta bütçesi varsa i7 7700k alınsın ben kesinlikle alınmasın demiyorum sadece yanlış bilgilendirme olduğunu söylemek istedim. Dediğiniz gibi uzatmaya gerek yok.

Bir üstteki mesajınıza istinaden söylemedim eğer kör değilsen neye cevap yazdığımı görmüşsündür. Estağfurullah bizdeki bilgiler sınırlı, elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Sizdeki bilgiler sınırsız boş keseden atmak nasıl olsa beleş. Ne demiş hoca; ''Ya tutarsa''.

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Teknik Servisinde yarı zamanlı öğrenci olarak çalışıyorum. Bilgim olmadığı konuda konuşmam ben. Günde elimden kaç tane bilgisayar geçtiğinin sayısını tutmadım. Hepsi Inteldir bizdeki makinaların. Farklı amaçlarla kullanırız. i3 6100 den tutun, i7 HQ lara kadar var elimizde farklı alanlarda kullandığımız. Tanımadığınız insanlara okuduğunuzu anlayamadığınız için sallamanızı anlayıp mazur görüyorum. Bu teknik serviste çalışmak için yılda yaklaşık 150 - 300 arası başvuru olur. 3-4 kişi alınır işe. Hani sallıyor diyorsunuz ya. Yolunuz düşerse gelin, oturup sohbet ederiz. Bakarsınız sallıyor muyuz burda yoksa iş mi yapıyoruz. Başka cevap yazmayacağım size, sağlıcakla kalın.

Konuyu açan arkadaştan da konudaki tartışmadan dolayı oluşan kirlilik için özür dilerim.

Sistemi uzun süre kullanmak istediğimden biraz para biriktirip i5 6500 almayı düşünüyorum.fakat bir sorum olucak i5 6400 ile i5 6500 arasında büyük bir fark var mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı