850W Gold-Platinum PSU tavsiyesi

azizpeder

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, yeni sistem dizdikten sonra Corsair VS650 eski tip model PSU değiştirmeyi (7-8 yıllık) düşünüyorum, güç olarak herhangi bir sorun yaşamama rağmen ses konusunda sorunlu ve yeni sisteme yetebilmesi durumu aklıma takıldı bu durum. Bütçem 1000 TL civarı Full modüler olmasını istiyorum Seasonic 850W focus ile Xigmatek hera 850W Gold arasında kaldım uzun yıllar sessizlik ile performansa dayalı bana sorun çıkartmayacak bir PSU tavsiyesine ihtiyacım var farklı marka modeller de olabilir duruma göre bütçeyi biraz yükseltebilirim. Sıvı soğutma kullanmıyorum, stok fan takılı RGB olması önemli değil. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Sistemim.
Ryzen 9 3900X.
X570 Gigabyte aouros Elite.
32 G.Skill Trident Z Neo CL16 3600.
MSI 2070 Super Ventus OC.
500GB 860 Evo SSD.
120GB 850 Evo SSD.
Zalman Z3Plus kasa.
DVD-RW.

Son düzenleyen: Moderatör:
80+ Gold 8 güvenlik sertifikası var ve 10 yıl garanti sunan bir model. Fiyatı son zamanda çok arttı bunu belirteyim.

Sana bir link bırakayım aşağılara doğru 1 haftalık incelemeleri var fikir sahibi olabilirsin;

Son düzenleme:
Seasonic Focus Plus 750W kullanıyorum. Şu ana kadar sesini duymadım. Sadece PC açılır ve kapanırken sigorta koruması çıt diye bir ses yapar, onun dışında fan sesi duymazsınız. Yükte, boşta fark etmez. Verimlilik performansı için Kitguru, Jonnyguru incelemelerinde aldığı puanlar kalitesini belli ediyor zaten incelemişsinizdir. XPG ve FSP önerilerine bir şey diyemem ama Seasonic alabilecek bütçeniz varsa Seasonic, Evga gibi markalar alınır. Zaten 850W olanı Teknobiyotik'te indirimde. FSP Hydro'dan daha ucuz, XPG'den 60 TL daha pahalı ama 100W daha güçlü. XPG zaten PSU Tier List'lerde olmayan bir marka, aslen bellek üreticisi. Seasonic ise sadece bu konuda uzmanlaşmış bir şirket.

Bu arada bu ürünü alırsanız kutudan muhtemelen Focus Plus değil Focus adlı ürün çıkacaktır, endişelenmeyin. Seasonic 2019 yılında Focus ürünlerinde isim değişikliğine gitti. Eski Focus serisini Focus GM adıyla, Focus Plus serisini Focus GX adıyla satışa sundular. Yani Teknobiyotik sitesinde Focus Plus adıyla satılan ürün Focus GX olarak gelecektir, bunun Plus'ı nerede diye korkmanıza gerek yok. Plus serisi gibi GX serisi de tam modüler ve 10 yıl garantili. Yenilenen bu seride kablo içi kapasitörleri kaldırmışlar, eski serinin incelemelerinde puan kırılan nadir konulardan biriydi bu. Onun dışında her şeyi aynı.

Geri
Yukarı