85OBP puan ileri mi atar geri mi?

Hangi sıralamayı istediğine bağlı. 0-25.000 arası seni geri atabilir. O sene sınava girecek olanlarla ilgili bir durum.
Ya aslında ben hazırlık olduğum için sınavı 2023 de gireceğim. Konu içine yanlış yazmışım affola. Çok heyecanlıyım hedefim iyi bir avukat olmak. 9. Sınıf 86.5 ile bitti. Hedefim iyi bir hukuk fakültesine gitmek, yani en kötü ihtimalle ilk 15.000 de bulunmak. Ne yapmalıyım ?

86.5 kötü bir puan değil. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey 10, 11 ve 12. sınıflarda yazılı notlarınız yüksek tutmak için çalışmak. Zaten gidip de sizi mesela 15K'dan 30K'ya atmaz.

Ya aslında ben hazırlık olduğum için sınavı 2023'de gireceğim. Konu içine yanlış yazmışım affola. Çok heyecanlıyım hedefim iyi bir avukat olmak. 9. sınıf 86.5 ile bitti. Hedefim iyi bir hukuk fakültesine gitmek, yani en kötü ihtimalle ilk 15.000'de bulunmak. Ne yapmalıyım?

9. sınıf öğrencilerin genelde tökezlediği bir yıldır. Yaptığınız ortalama hiç fena değil. Bu sene böyle yaptıysanız sonraki sınıflarda da yapabilirsiniz. 85'in üzerinde tutmaya gayret edin. Altyapınız ne durumda bilmiyorum ancak eşit ağırlık alanında matematik çok belirleyici. Olabildiğince matematiğe asılın. 30'un üstünde matematik yaptığınız zaman bu alanda çok kolay sıralama yapabilirsiniz. Başarılar...
En fazla kaç oynar ? Ve tavsiyeleriniz neler ? 10. Sınıf 9 a göre nasıl ?

Kimya dışında zorlanacağın ders olacağını zannetmiyorum.

Yani her sene değişiyor diye biliyorum, net cevap veremem ama puan hesaplama sitelerinden baktığıma göre maksimum 2K geri atar. Siz de bakabilirsiniz isterseniz.

10. sınıf 9. sınıftan çok zor değil bence. Kimisi 9. sınıf daha zor der bence ama bu sene 86.5 yaptıysanız liseden mezun olana kadar çok zorlanmadan 90'ın üstüne çıkarabilirsiniz.

Hocam beni sayısalda 96.2 OBP bile geri attı mesela. Özel okula gidip 99-100 ortalamam olsa çok kişinin önüne geçerdim.
9'da benim de ortalamam 92 falandı ama 10-11'de normal bir çalışmayla yükselttim. Özellikle 10. sınıf matematik dışında çok kolaydır. Sınavdan 1-2 hafta önce günlük tekrara falan başlarsanız rahat yaparsınız. Bir de bazı hocalarla aranızı iyi tutun, hangilerinin nasıl not verdiğini az çok biliyosanız bu sene o derste bol bol söz falan alır hocanın gözüne girersiniz.

İlk 60-70k arası geri atmaya başlıyor. Sıralama yükseldikçe bu geri atma daha da artıyor. Bu sene yığılmadan dolayı daha da fazla geri atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı