860 EVO 500 GB sistem 2 dakikada açılıyor

zoldiac34

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 saat önce disk klonlama ile SSD'ye geçtim. BIOS ayarlarından SSD'yi 1. kaynağım yaptım ve hiçbir değişim hissetmedim hatta yavaşlamış bile olabilir. Sonra BIOS ve Windows güncelledim. Şu an Samsung SSD 1. Boot'da. Ve Samsung SSD'nin kendi programında hız aşırtma diye bir şey var onu da yaptım okuma yazmam 500'den 2500'e 3000'e çıktı. Ama hala aynı yavaşlıkta açılıyor. Hızımın resimlerini de atayım. Siz sormadan söyleyeyim açılışta sadece Steam ve Discord açılıyor. Bu arada bilgisayarımın açılışı yaklaşık 2 dakika ve üzeri sürüyor. Acaba bilgisayarım SSD'yi ana sürücü olarak mı görmüyor?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    840,1 KB · Görüntüleme: 57
  • 3.png
    3.png
    528,7 KB · Görüntüleme: 60
  • 5.png
    5.png
    735,3 KB · Görüntüleme: 61
  • Adsız.png
    Adsız.png
    535 KB · Görüntüleme: 56
Klonlama düzgün olmuşa benzemiyor. C: sürücüsü HDD'de göründüğüne göre sistem HDD'den başlamış.

Klonlamayı hangi yazılımla yaptınız?

Peki, kurulum yapmak zor bir iş mi? Yani yapabilir miyim?
Hayır, bir program kurmaktan farksız. Yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDD ile işiniz kalmadıysa kurulumdan önce HDD'yi çıkarmanızı öneririm. Kurulumdan sonra HDD'yi geri takarak HDD'deki tüm bölümleri silip tek bir bölüm oluşturabilirsiniz.

Böyle yapsam yine temiz kurulum olur mu?
Olmaz.

Yaklaşık 1 saat önce disk klonlama ile SSD'ye geçtim. BIOS ayarlarından SSD'yi 1. kaynağım yaptım ve hiçbir değişim hissetmedim hatta yavaşlamış bile olabilir. Sonra BIOS ve Windows güncelledim. Şu an Samsung SSD 1. Boot'da. Ve Samsung SSD'nin kendi programında hız aşırtma diye bir şey var onu da yaptım okuma yazmam 500'den 2500'e 3000'e çıktı. Ama hala aynı yavaşlıkta açılıyor. Hızımın resimlerini de atayım. Siz sormadan söyleyeyim açılışta sadece Steam ve Discord açılıyor. Bu arada bilgisayarımın açılışı yaklaşık 2 dakika ve üzeri sürüyor. Acaba bilgisayarım SSD'yi ana sürücü olarak mı görmüyor?

Bende Adata SU 650 kronik sorunlu SSD var. Yazma hizi 130-300 arasi degisiyor. 8 saniyede aciliyor yine de PC. Sisteminiz Win 10 degil; ona gecin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bir kez daha reset atıp biosa girdim ssd gözükmüyor. Nerede yanlış yapıyorum ben ya.
Bende Adata SU 650 kronik sorunlu SSD var yazma hizi 130 300 arasi degisiyor 8 saniyede aciliyor yine de PC. Sisteminiz Win 10 degil ona gecin.
Sistemim Windows 10 pro.

Dosya Ekleri

• IMG_20201119_002318.jpg
    IMG_20201119_002318.jpg
    165,3 KB · Görüntüleme: 18
Bende Adata SU 650 kronik sorunlu SSD var yazma hizi 130 300 arasi degisiyor 8 saniyede aciliyor yine de PC. Sisteminiz Win 10 degil ona gecin.
Sistemim Windows 10 pro.
@zoldiac34 "System Status" sekmesinde SSD görünüyor mu? Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Sadece sata port 4 de hhd m gözüküyor. Demin ssd gözüküyordu hatta tekrar Bolt options 1 e almıştım. Yani ssd yok gözüküyor bios ayarlarında. Ama PC açılıyor bilgisayarımda gözüküyor.
Önemli dosyaları yedekleyip temiz kurulum yapmak en iyisi. Göründüğü kadarıyla klonlama sırasında bir şeyler yanlış gitmiş gibi duruyor. Sağlam SSD'nin, hele Samsung gibi bir markada böyle bir sorun yaşamak çok çok düşük bir ihtimal.
Tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın attığınız videoda kurulum olmayan pc ye kurmuş bende windows 10 zaten var. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Aynı şekilde fark etmiyor Technopat win 10 kurulum yazarsan google'a çıkacaktır rufus programı ile windows dosyasını iso olarak indiriyorsun flash belleği kurulum belleği haline çeviriyorsun orada detaylı anlatıyor flashı takıp boot menü'den direk kuruluma başlayabilirsin. Bende dün pc'mi montajını yaptım Samsung SSD var 860 evo 250 gb windowsu kurması bile 5 dk sürmedi. Pc'de çok hızlı açılıyor.

Geri
Yukarı