860 Evo SSD boot etmiyor

Grendayy

Hectopat
Daha fazla  
Samsung 860 Evo model SSD'im BIOS'ta gözüküyor fakat Boot Manager'de hiçbir şekilde gözükmüyor içerisinde UEFI Windows 10 kurulu.
Sisteme ikinci HDD takıp onada UEFI Windows 10 kurdum sistem açılırkenişletim sistemini seç yazıyor oradan üsttekini seçtiğimde Windows SSD'den başlatılıyor bilgisayar açıkken HDD'i çıkartıyorum. SSD çalışmaya devam edıyor fakat reset attığımda veya kapattığımda bilgisayar Boot etmiyor direk BIOS'a gırıyor RAID açık değil AHCI modda SATA kontrolcüsü.
Başka bilgisayarda denediğimde yine aynı şekilde Boot etmedı.
SSD firmware güncel.
SSD sıfır olduğu için servise gönderdim sağlam yazıp geri göndermişler sorunu belirttiğim halde konu açmaktan başka aklıma hiçbir şey gelmedi yardımlarını beklıyorum. Şimdiden teşekkürler.

ED08ACE5-A560-417C-85E9-54C1F315AC91.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok hayır yeni topladım sistemi sadece ssd takılıyken kurdum daha sonra bilgisayarı açabilmek için eski hdd’i taktım

Aynı ssd den geçen hafta bende aldım windowsu bir türlü kuramıyordum boot ediyordu ama kurulumunda sıkıntı çıkartıyordu hdd yi ssd ya klonladım yine aynı sorunla karşılaştım daha sonra windowsun iso dosyasını flash belleğe takıp ssd ye windows 10 kurdum sorunsuz çalışıyor belki yardımım dokunur .

Aynı ssd den geçen hafta bende aldım windowsu bir türlü kuramıyordum boot ediyordu ama kurulumunda sıkıntı çıkartıyordu hdd yi ssd ya klonladım yine aynı sorunla karşılaştım daha sonra windowsun iso dosyasını flash belleğe takıp ssd ye windows 10 kurdum sorunsuz çalışıyor belki yardımım dokunur .
öncelikle merhaba
format atarken falan bendede disk gözüküyor hatta windowsu kuruyorum format işlemi tamamlandıktan 10 saniye sonra reset atıyor tekrar format ekranına gırıyordu usbyi çıkartınca direk bios'a giriyordu ben windows kurulmuyor sanıyordum meğer kuruluyormuş boot etmiyormuş sonra ikinci hdd'i takınca anladım windows iso dosyasını usbye atıp derken rufus ile boot etmeden direk iso dosyasınımı usbye atmamı söylüyorsunuz ?

Samsung 860 Evo model SSD'im BIOS'ta gözüküyor fakat Boot Manager'de hiçbir şekilde gözükmüyor içerisinde UEFI Windows 10 kurulu.
Sisteme ikinci HDD takıp onada UEFI Windows 10 kurdum sistem açılırkenişletim sistemini seç yazıyor oradan üsttekini seçtiğimde Windows SSD'den başlatılıyor bilgisayar açıkken HDD'i çıkartıyorum. SSD çalışmaya devam edıyor fakat reset attığımda veya kapattığımda bilgisayar Boot etmiyor direk BIOS'a gırıyor RAID açık değil AHCI modda SATA kontrolcüsü.
Başka bilgisayarda denediğimde yine aynı şekilde Boot etmedı.
SSD firmware güncel.
SSD sıfır olduğu için servise gönderdim sağlam yazıp geri göndermişler sorunu belirttiğim halde konu açmaktan başka aklıma hiçbir şey gelmedi yardımlarını beklıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 433579
Selam dostum sorunu çözebildin mi acaba şuanda aynı model ssd le benzer bir sorun yaşıyorum. Konu açtım ama cevap veren olmadı. Eğer çözdüysen nasıl yaptığını merak ettim

Yeni konular

Geri
Yukarı