SSD Boot Etmiyor

djgozlerifacali

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/İzmir
Daha fazla  
Merhabalar,

Bu sabah resimdeki gibi bir problemle karşılaştım. Sanırım SSD Boot etmiyor. Kabloları çıkarıp taktım. Diğer parçalar sistem tarafından görünüyor. İçinde işletim sistemi bulunmayan HDD'de sistem tarafından görünüyor. Garantiye yollamaktan başka çarem kalmadı sanırım.

Başka bir önerisi olan var mı acaba?

15669899131123951397204029047051.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durduk yere bu şekilde olması garip. SATA SSD ise farklı kablo ile ve farklı SATA girişlerine bağlayarak deneyin. BIOS ekranında hiçbir şekilde gözükmüyor ise servise gönderebilirsiniz.
Durduk yere bu şekilde olması garip. SATA SSD ise farklı kablo ile ve farklı SATA girişlerine bağlayarak deneyin. BIOS ekranında hiçbir şekilde gözükmüyor ise servise gönderebilirsiniz.

Çözüm
Adata SU650 SSD'ler kronik sorunlu yalnız ben sadece yavaş yazma ve ısınma sorunu olduğunu düşünüyordum. Durduk yere yapması da ilginç, ta ki SSD'nin Adata SU650 olduğunu fark edene kadar.

Neyse, farklı bir SATA kablosuyla denediniz mi? SATA girişlerinin yerlerini değiştirdiğinize göre ya sıkıntı SATA kablolarında ya da SSD'de.

İmzanızdaki özellikler:
Kod:
AMD Ryzen 5 2600X | Gigabyte Aorus RX580 8GB | Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz 2x8GB |
MSI B450M Gaming Plus | ADATA SU650 240GB | WD Caviar Blue 1TB

@yika38

Evet SATA kablolarını da değiştirdim. QP Bilişim'den satın almıştım. Gidip oraya teslim edeceğim bugün. NVMe standardına geçme niyetim vardı bahane oldu.

Ek olarak bugüne kadar bir problemim yoktu. Uzun süredir kullanıyordum. Okuma ve yazma hızlarında da düşüş olmamıştı, gayet memnundum. Gelin görün ki başka bir sıkıntı oldu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı