8600 liraya masaüstü veya Tulpar T7 V9.1.1 laptop

bana da mantıklı gelen o ama şuan zaten laptop kullanıyorum ısınması rahatsız ediyor ayrıca 17.3 ekrandan mıdır bilmem ama masaüstü tadı vermiyor. Bu laptopta da aynı rahatsızlığı yaşar mıyım bilemiyorum

O laptop da aynı ekran boyutuna sahip hocam. Ve o bütçeye çok kral sistem toplanır. İster arkadaşın attığı linkten sistem tavsiyelerine başvur ister burdan arkadaşlar yardımcı olsun. Laptop masaüstü tadını vermez. Benim görüşüm bu yönde değişebilir tabiki kişiden kişiye.

O laptop da aynı ekran boyutuna sahip hocam. Ve o bütçeye çok kral sistem toplanır. İster arkadaşın attığı linkten sistem tavsiyelerine başvur ister burdan arkadaşlar yardımcı olsun. Laptop masaüstü tadını vermez. Benim görüşüm bu yönde değişebilir tabiki kişiden kişiye.
Arkadaş haklı... Kısa bir özetle size attığım linkteki masaüstünün avantajı;
  • 2K G-Sync destekli 27' monitör ile kırılma olmadan 2k oyun zevki
  • 10* mimarisinin getirdiği laptop masaüstü eşitliği olsa da az bir farkla masaüstü öndedir, testlere bakarsanız.
  • Daha çok SSD alanı ve depolama alanı sunuyor size.
  • Sisteminiz ileride size yetersiz geliyor ise upgrade etme olasılığı sunuyor.
  • Markadan markaya değişir fakat soğutma sisteminin daha iyi olacağını düşünüyorum laptop'a göre...
Gibi olaylar işinize yarayabilir benim görüşüme göre. İyi forumlar.

Temmuz'da GTX 1070'li sistem almış biri olarak söyleyebilirim ki bilgisayara, sırf oyun için, bu kadar para vermeye değmez. Yazın iyi hoş heves fullde, yıllarca oynayamadığın oyunları oynuyorsun. Sonra okuldur, müziktir derken anca ara sıra Postal 2'de kaos yaratıp stres atmaya yetecek kadar vaktin kalıyor. Postal 2 de 2003 yapımı GTX 750ti bile gerektirmeyecek bir oyun.

Size tavsiyem 3500-4500 TL arasında RX 480/ GTX 1060 içeren (üst düzey olmayan) bir sistem toplamanız veya öğrenci evinde kalıyorsanız aynı fiyat aralığında bir laptop almanızdır. İnanın bana kalan parayı başka yerlere harcamak çok daha mantıklı.

Arkadaş haklı... Kısa bir özetle size attığım linkteki masaüstünün avantajı;
  • 2K G-Sync destekli 27' monitör ile kırılma olmadan 2k oyun zevki
  • 10* mimarisinin getirdiği laptop masaüstü eşitliği olsa da az bir farkla masaüstü öndedir, testlere bakarsanız.
  • Daha çok SSD alanı ve depolama alanı sunuyor size.
  • Sisteminiz ileride size yetersiz geliyor ise upgrade etme olasılığı sunuyor.
  • Markadan markaya değişir fakat soğutma sisteminin daha iyi olacağını düşünüyorum laptop'a göre...
Gibi olaylar işinize yarayabilir benim görüşüme göre. İyi forumlar.
o tip monitörler bu kadar pahalı olmasa zaten direk masaüstü alırdım:/ teşekkürler

Temmuz'da GTX 1070'li sistem almış biri olarak söyleyebilirim ki bilgisayara, sırf oyun için, bu kadar para vermeye değmez. Yazın iyi hoş heves fullde, yıllarca oynayamadığın oyunları oynuyorsun. Sonra okuldur, müziktir derken anca ara sıra Postal 2'de kaos yaratıp stres atmaya yetecek kadar vaktin kalıyor. Postal 2 de 2003 yapımı GTX 750ti bile gerektirmeyecek bir oyun.

Size tavsiyem 3500-4500 TL arasında RX 480/ GTX 1060 içeren (üst düzey olmayan) bir sistem toplamanız veya öğrenci evinde kalıyorsanız aynı fiyat aralığında bir laptop almanızdır. İnanın bana kalan parayı başka yerlere harcamak çok daha mantıklı.
Hocam ayıptır söylemesi çok şükür başka bir ihtiyacım yok güzel bi makine olsun pişman olmayayım diyorum

bana da mantıklı gelen o ama şuan zaten laptop kullanıyorum ısınması rahatsız ediyor ayrıca 17.3 ekrandan mıdır bilmem ama masaüstü tadı vermiyor. Bu laptopta da aynı rahatsızlığı yaşar mıyım bilemiyorum

haklı olabilirsin hocam ama ben bi oyunu düşük fps lerde oynamayı sevmiyorum. Battlefield in ilgi çekici yanı zaten grafikleri ayarları düşürünce tadı çıkmaz bence

Hocam Rx 470 BF1'i 1080p Ultrada sabit 60fps oynatıyor bilginiz olsun diye söyledim.

Hocam kusura bakmayın ama normal bir kullanıcı için o fiyata PC almak israf gibi geliyor bana. 3000-4000 TL civarına sizi yüksek ayarlarda çok rahat idare edecek sistem toplanır. Tabi sizin tercihiniz, param var harcarım diyorsanız buyurun.

Tulpar için şöyle bir önceliğiniz olmalı; ''Her zaman evde olmuyorum. Çeşitli mekanlarda oyun oynayabilecek vaktim oluyor ama taşınabilir bir cihaz gerek bana. Yaz tatiline gittiğimde de yanımda taşımak istiyorum.''

Tulpar'ı alıp masanın üstünden kaldırmayacaksanız hiç bir mantığı kalmaz. Bahsettiğim gibi bir önceliğiniz varsa da masaüstü toplamayın boşuna.

Herkese merhaba. Belirttiğim gibi kafamda 2 seçenek var ve oyun oynamaya yeni yeni başlayan biriyim. PC'den ortalama bir vatandaş kadar anlarım daha iyi anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Tulpar T7 V9.1.1 17.3" Oyun Bilgisayarı

Bu laptop mu yoksa toplama bilgisayar mı? Toplama diyenler sistem önerirlerse sevinirim.
Masaüstü bir bilgisayarda oyun oynamanın keyfiyle laptoptaki keyif kesinlikle bir olmaz. Hatta bana kalırsa BF1 ve türevleri oyun için 8600 TL para bile verilmez. Ha ben yine topladım sana. Madem amaç BF1, GTX1080 ile yüksek fps alıp 144 Hz de keyfini çıkar. Artan paraylada ekipman alırsın.
NOT:RX480 ile de tatmin edici bi şekilde oynarsın. 4500TL gibi bir bütçeye iyi birşeyler toplanır.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    70,4 KB · Görüntüleme: 74
2017 de yeni nesil işlemciler ve anakartlar çıkacak. Beraberinde kuşkusuz ekran kartlarıda gelecektir. 8600 TL gibi büyük bir meblayı eski teknolojiye yatırmak pek akıllıca bir iş değil kanımca. Biraz daha bekleyin derim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı