870 EVO alınır mı?

Ben 500GB modelini kullanıyorum. Açıkçası şuan iyiki Samsung almışım demiyorum. Yazma hızı düşük çıktı ve bir çözümünü bulamadım. Kağıt üzerinde alınabilir gibi duruyor. Siz bilirsiniz. Herkes kaliteli diyor.

Ben 500GB modelini kullanıyorum. Açıkçası şuan iyiki Samsung almışım demiyorum. Yazma hızı düşük çıktı ve bir çözümünü bulamadım. Kağıt üzerinde alınabilir gibi duruyor. Siz bilirsiniz. Herkes kaliteli diyor.
Yazma hızı 300 civarı çıktıysa normaldir. TurboWrite ile 500 civarına çıkıyor. Eğer önbellek doluysa 300 civarına çekiyor hızı..
860 QVO da alabilirsiniz. Biraz daha ucuz.
Bu SSD'lerin sadece depolama amacı ile kullanılması tavsiye ediliyor. Eğer işletim sistemi kuracaksanız 870 EVO tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Ama ilk aldığımdan beri böyle. 320 falan çıkmıştı. Diğer SSD'lerde de böyle mi?
Hayır değil. Diğer SSD'ler sürekli 500 civarında çalışıyor. Samsung önbelleğin verimli kullanılması için bu yolu tercih etmiş olabilir. IOPS değerlerinizi kontrol edin. Eğer onlar çok düşük değil ise SSD'nizde sorun yoktur. 60k ve üzerinde ise genelde normal kabul ediliyor.

Ben 500GB modelini kullanıyorum. Açıkçası şu an iyi ki Samsung almışım demiyorum. Yazma hızı düşük çıktı ve bir çözümünü bulamadım. Kağıt üzerinde alınabilir gibi duruyor. Siz bilirsiniz. Herkes kaliteli diyor.
Gayet kaliteli bir SSD. Samsung'un kullandığı Intelligent TurboWrite teknolojisinden ötürü hızlar düşük çıkabiliyor. 870 EVO'nun native hızları 300-350 MB/s arası. Intelligent TurboWrite ile bu 500 ve üzeri bir MB/s'e kadar çıkıyor. Ayrıca önbellek dolduğu zaman da hızlar düşebiliyor. Önbellek boşalınca geri eski hızlarına dönüyor. Emin olun elinizde ki SSD bir kullanıcının alabileceği en iyi SSD.

Geri
Yukarı