870 EVO alınır mı?

Gayet kaliteli bir SSD. Samsung'un kullandığı Intelligent TurboWrite teknolojisinden ötürü hızlar düşük çıkabiliyor. 870 EVO'nun native hızları 300-350 MB/s arası. Intelligent TurboWrite ile bu 500 ve üzeri bir MB/s'e kadar çıkıyor. Ayrıca önbellek dolduğu zaman da hızlar düşebiliyor. Önbellek boşalınca geri eski hızlarına dönüyor. Emin olun elinizde ki SSD bir kullanıcının alabileceği en iyi SSD.

İyi o zaman. Bu durumun normal olduğunu duymak biraz rahatlattı. Başka bir problem yaşamadım zaten. Bende öneririm bu SSD'yi.

İyi o zaman. Bu durumun normal olduğunu duymak biraz rahatlattı. Başka bir problem yaşamadım zaten. Ben de öneririm bu SSD'yi.
İşte hocam dert edecek bir durum yok. Samsung böyle bir yol izlemiş 860 ve 870 EVO'da. SSD'lerde biz hep sıralı okuma ve yazma hızlarına bakarız ama asıl önemli olan 4K Random değerleridir. Programların açılış hızları oradaki IOPS değerine göre belli olur. IOPS değeri düşerse bir sorun var demektir.

Ama bazen IOPS değerinin düşük çıkması SATA sürücüsü ile alakalı da olabiliyor. Benim cihazımın SATA sürücüsü baya eski. Yeni sürümü de yok. O yüzden en fazla 40.000 IOPS görebiliyorum. SATA sürücülerini güncel tutmakta fayda var o yüzden.

Bu hız sorunları ile ilgili @Rambo Okan Güler hocam bir konusunda detaylıca bahsetmişti. Şuradan görebilirsiniz;
Sürprizbozan içerisinde ki yazıyı okumanız yeterli sadece. :)

İşte hocam dert edecek bir durum yok. Samsung böyle bir yol izlemiş 860 ve 870 EVO'da. SSD'lerde biz hep sıralı okuma ve yazma hızlarına bakarız ama asıl önemli olan 4K Random değerleridir. Programların açılış hızları oradaki IOPS değerine göre belli olur. IOPS değeri düşerse bir sorun var demektir.

Ama bazen IOPS değerinin düşük çıkması SATA sürücüsü ile alakalı da olabiliyor. Benim cihazımın SATA sürücüsü baya eski. Yeni sürümü de yok. O yüzden en fazla 40.000 IOPS görebiliyorum. SATA sürücülerini güncel tutmakta fayda var o yüzden.

Bu hız sorunları ile ilgili @Rambo Okan Güler hocam bir konusunda detaylıca bahsetmişti. Şuradan görebilirsiniz;
Sürprizbozan içerisinde ki yazıyı okumanız yeterli sadece. :)

O zaman şimdi bu SSD'nin önbelleği boş olduğu için sonuçlar böyle ve bu durum normal;
1613125726549.png

Yeni konular

Geri
Yukarı