870 EVO Toplam yapılan yazma değeri anormal fazla

Kediiiisj

Kilopat
Makaleler
2
Sadece oyun yükleyip sildim ama 15 20 kez Max olması gereken değer 2-3 TB değil mi? Bir oyun var güncelleme yaparken her seferinde 70 GB yazma oluyor ama 3 4 kere yaptım onu da. Bu kadar fazla olması neden?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png
    1,2 MB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
800+ saat için normal yazma değeri.

Tek etken bu değil. İşletim sistemi ve diğer yazılımlar da yazma yapar.

Olay o değil SSD 2.5 aylık ve az önce LoL oynadım 1 saat ve 30 GB veri yazdı normal mi?

Oyun indirmekle bitmiyor. Sistem açılış ve kapanışta da SSD kullanılıyor. Her şeyin birikimi sonucu çıkıyor değer. Bu arada Samsung Magician kullanın. Kendi programı varken farklı program kullanmanıza gerek yok.

Hocam 11 TB veri yazılmış 2.5 aylık SSD ve Samsung bir SSD bu 2 ayda yüzde 2 sağlık azalması normal mi bir kullanıcı için TBW değeri 300 dandik bir SSD olsa neyse.

Samsung Magician yükleyip SS atar mısın? Oradaki değerlere de bakmak istiyorum.

Bu şekilde yaklaşık diğer testlerde bu civarda yazma 400 gösyeriyor ama uygulamalarda 540 MB kadar çıkıyor o yüzden pek önemsemedim.

Samsung Magician yükleyip SS atar mısın? Oradaki değerlere de bakmak istiyorum.

PC'yi aldığım günden beri günde 200GB veri yazılması lazım ki 11 TB veri olsun imkansız böyle bir şey olması.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    357,5 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Görüntüsü (37).png
    Ekran Görüntüsü (37).png
    323,3 KB · Görüntüleme: 18
az önce LoL oynadım 1 saat ve 30 GB veri yazdı normal mi?
Normal değil. Muhtemelen bu yüzdendir:

Görev yöneticisinden kontrol edilebilir.

Normal değil. Muhtemelen bu yüzdendir:

Görev Yöneticisi'nden kontrol edilebilir.

Görev Yöneticisi'nden hesabıma göre en fazla 500 GB çıkıyor da fazlasını söylüyorum size bunu derken 20 GB daha yazdı :D

Geri
Yukarı